Mšice



host - 158.26 (?)
6.7.2010 18:45

Všechny je nezničíte nikdy. Mospilan je systémový insekticid, který prostupuje pletivy a následně jej mšice vysají společně se šťávou listů, takže pomřít by měly. Ovšem nezapomeňte, že mšice, než se odeberou do mšičího nebe, nakladou další vajíčka a na další generaci mšic je třeba další postřik. Podle mého názoru se musíte smířit s tím, že letos je prostě rok na mšice a úroda nebude nic moc. Nicméně příroda si poradí a třeba příští rok bude pro nás zahrádkáře zase lepší. Na rajčatech jsem mšice neměla nikdy, letos jsou. Nedělám s tím nic, zdá se, že rajčata tuto invazi snáší dobře. Na paprikách jsou každý rok, ničím je mechanicky, protože mám cca dvacet rostlin, což se dá. Jiné roky míváme spoustu třešní, letos nic moc. Prostě tento rok není nic moc.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 217.227 (?), 6.7.2010 18:17, zobrazeno: 18671x

Dobrý den, prosím o radu, mám zahradu jak ovocnou tak zeleninovou a letos jsou stromy obaleny mšicemi.Již jsem je sříkala postřikem Karate a Mospilan, pak i nějakým odborně míchaným v agrolaboratoři a stále se jich nemohu zbavit.Napadají hlavně švestky, ryngle a broskve, ale z toho se také dostávají na rajčata, okurky.Stříkání provádíme každých 14dnů, ale mám pocit, že mšice jsou nalepeny ze spodní strany listů stromů a postřik se k nim plně nedostane. Švestky jsou někde jimi obaleny tak, že jsou skoro bílé a z dálky připomínají padlí.Co bude se stromy dál, pokud nezničím všechny tyto potvůrky? Je nějaký zaručený preparát, který by je všechny zničil?Děkuji za odpověď. Vlaďka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 158.26 (?), 6.7.2010 18:45

Všechny je nezničíte nikdy. Mospilan je systémový insekticid, který prostupuje pletivy a následně jej mšice vysají společně se šťávou listů, takže pomřít by měly. Ovšem nezapomeňte, že mšice, než se odeberou do mšičího nebe, nakladou další vajíčka a na další generaci mšic je třeba další postřik. Podle mého názoru se musíte smířit s tím, že letos je prostě rok na mšice a úroda nebude nic moc. Nicméně příroda si poradí a třeba příští rok bude pro nás zahrádkáře zase lepší. Na rajčatech jsem mšice neměla nikdy, letos jsou. Nedělám s tím nic, zdá se, že rajčata tuto invazi snáší dobře. Na paprikách jsou každý rok, ničím je mechanicky, protože mám cca dvacet rostlin, což se dá. Jiné roky míváme spoustu třešní, letos nic moc. Prostě tento rok není nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 254.138 (?), 6.7.2010 19:42

řešíte následek, co zkusit příčinu? :)

hádejte, jak se mšice na strom dostávají... bingo, mravenci :)

takže šup koupit lepové pásy na stromy a nebo rovnou naneste Chemstop, to je přímo to lepidlo co je jinak myslím přimo na tom pásu, stačí špachtle a je to :)

a až POTOM zaútočte na mšice, jinak vám je mravenci obnoví než řeknete švec...

není pravda že nějaký rok mšice jsou a že se to nedá zvládnout, VŽDYCKY se to zvládnout dá, jen na to musíte jít chytře a zvolit správný postup!

můžete zvolit i bio přípravky nebo třeba mýdlovou vodu a pak na závěr nějakou silnější chemii, každopádně prvotně odstraňte přístup mravenců!

schválně ty kolonie mšic chvíli pozorujte, oni si je hlídají :) uvidíte :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 254.138 (?), 6.7.2010 19:43

letos jsem poprvé nanesl Chemstop i na rybíz a angrešt, samozřejmě i na tyčky u nich...

a po xx letech je to poprvé, co na nich NEMÁM mšice!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 6.7.2010 21:32

Mšice jsou i tam, kde nejsou mravenci. Nelze opomenout, že některé generace jsou okřídlené. Vždyť patří do řádu stejnokřídlých.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.242 (?), 6.7.2010 21:37

Nestli jsem četla pozorně, tak bílé, zdálky připomínají padlí - a zese ty molice -mravenci je neností, ty mrchy létají sami, obtížné vyhubení, prý Mospilan každých 10 dnů. Začínám mít pocit, že už jim ale nevadí. Nemá někdo jiný návrh? Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 6.7.2010 21:49

Já mám na zahradě tolik škůdců a chorob  že nějaké mšice na stromech už jsou mi ukradené  Konce větví třešní, trnek a spol. byly úplně obsypané. Manžel do mně hučel, ať to stříknu. Už jsem se i chystala, ale čekala jsem až přestane vyfukovat, což u nás není tak jednoduché vystihnout  A mezitím sem tam stromy okukovala, až jsem si všimla, že je tam už dost larev slunéček. Tak jsem postřik zamítnula, pak přišla pořádná bouřka a ejhle, stromy vypadají skoro bez mšic. Kašlu na to, ještě bych mohla,,někoho" zabít 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 6.7.2010 22:05

Mezi mravenci a mšicemi to funguje tak, že když se někde objeví nová kolonie mšic, mravenci to rychle zjistí, roznesou mšice na všechny mladé výhony napadeného stromu, či keře a současně poskytují mšicím trvalou ochranu tím, že hubí jejich přirozené nepřátele (viz. odborná literatura : Ondřej Sekora - Příhody Ferdy Mravence, což četl jistě každý). Takže preventivní ochrana před mšicemi pomocí lepových pastí na mravence se určitě vyplatí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 6.7.2010 21:54

Ovocné stromy jsou na přiměřené napadení škůdci adaptovány. V půdách dobře zásobených živinami a vláhou dovedou úbytky látek způsobené mšicemi kompenzovat. Proto v běžných letech proti živočišným škůdcům, s výjimkou pilatky nezasahuji (nepěstuji na výnos). Letos jsem ale nevydržel a po dlouhé době na mšice 1x Mospilan vytáhnul. Efekt byl ale, pravda, slabší, než jsem čekal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.242 (?), 6.7.2010 22:09

Mšice bílé nejsou nebo se mýlím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika