Mravenci v bytě



micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?)
5.8.2010 20:31

Ahojky Ivo, už jsem to tady v nějaké diskusi psala, používám na mravence domečky Effekt, prodávají se v dorogerii Teta, dva ks asi za 70 kč.Postavím poblíž výskytu mravenců a víc si toho nevšímám, po pár dnech zmizí.Mám doma kočku a psa a tak žádné spreje a pod nepoužívám, jen ty domečky a jsem s nimi spokojená.Hezký večer.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
slunickoIva - (2) - 184.75 (?), 5.8.2010 15:47, zobrazeno: 14071x

Dobrý den, zdravím všechny zahrádkáře. Mám problém s mravenci v bytě. Nastěhovali se mi na verandu a osídlili mi květináče ibišků. Nevím si rady. Zaručené postupy na jejich likvidaci nelze využít (kypřící prášek, prací prášek). Dočetla jsem se v odborné literatuře o použití skořice nebo aromatické levandule. Najde se prosím někdo, kdo poradí??? Děkuji a pohodové srpnové dny. Iva

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 5.8.2010 15:59

ahojky, ja pudim mravence v byte hrebickem tim korenim-...posypu tam vzdy kde maji sve cesty a i bych zkusila posypat do kvetinace... me to zabere a zmizi sami,,,, a nevsimam si ze by se jen prestehovali na jine misto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
slunickoIva - (2) - 184.75 (?), 5.8.2010 16:04

Děkuji za radu, zkusím to a písnu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 5.8.2010 18:42

Je fakt, že, kde mám na záhoně levandule, tam nejsou mravenci, ale na balkoně Vám to asi nepomůže

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 5.8.2010 18:43

Ivo, kupte kontaktní insekticid a máte na nějakou dobu pokoj. Domácí recepty jsou na mravence krátké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 5.8.2010 20:31

Ahojky Ivo, už jsem to tady v nějaké diskusi psala, používám na mravence domečky Effekt, prodávají se v dorogerii Teta, dva ks asi za 70 kč.Postavím poblíž výskytu mravenců a víc si toho nevšímám, po pár dnech zmizí.Mám doma kočku a psa a tak žádné spreje a pod nepoužívám, jen ty domečky a jsem s nimi spokojená.Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 146.135 (?), 5.8.2010 22:59

Zkuste práškový Biotool Neospermin. Jemně poprášíte místa, kde se vyskytují, nebo na jejich cestičky. Je třeba, aby jim to ulpělo na nohách. Pokud mají hnízdo v květináči, tak na prolití je zase dobrý Bioformatox. Myslím si, že úplně postačí ten Biotool.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.135 (?), 5.8.2010 23:06

Co jsem uvedla v minulém příspěvku, platí pro venkovní verandu. V bytě lze úspěšně vyhubit faraony Lafarexem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 26.42 (?), 16.5.2011 9:48

Dobrý den paní Ivo a ostatní,

na zahradě máme mravenců spoustu. Nevadí mi, dokud nenosí mšice na stromy a dokud mi nelezou do baráku. Letos se nám začali stěhovat do baráku. Každý den několikrát denně jsem je vysávala vysavačem stříkala octem, používala hřebíček, pepř, bobkový list. Vše marně. Ono jim to sice smrdí, ale jen chvíli dokud to "nevyvoní". Jediné co zabralo spolehlivě je:

Mravenčí bufet Loxiran.Je to plastová krabička s průhledným víčkem, nalije se do ní taková modrá voda a dá do největší oblasti výskytu.  s manželem jsme pozorovali celé zástupy mravenců jak se snažili se "napapat". Do druhého dne po mravencích ani památky - doporučuji.Diana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.34 (?), 2.6.2011 19:35

Mohu jen potvrdit účinnost mravečího bufetu Loxiran. Doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika