Mravenci, mravenci a zase mravenci



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 83.97 (?) 
28.8.2015 16:47

Mám starší dům a každý rok likviduju létající mravence vařící vodou, vždycky se vyrojí někde jinde. S tou vařící vodou mám dobré zkušenosti, dělám to už takových 15 let i na zahradě na normální mravence. Vařící vodu používám i na plevel v dlažbě. Na pampelišku je to slabé. Jeden rok, to bylo snad milion okřídlených mravenců na futrech dveří, pro mne to byl tenkrát horor. Mně tenkrát nic jiného nenapadlo než uvařit vodu a chrstnout ji na ty futra. Od té doby to nedělám jinak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 63.230 (?), 28.8.2015 19:18

.. mravence na stromech a keřích likviduji emulzí vytvořenou s 1/3 oleje, 1/3 jaru, 1/3 octa a funguje to wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
svitici - (3) - 73.24 (?), 25.6.2011 13:10

přidávám se k zoufalým mravencolovcům.

my tu máme na zahradě mravence odjakživa, ale letos je to invaze, přijde mi že celá zahrada je jedno obr mraveniště. Mšice si ty potvory pěstují všude. Mám totálně obsypaný jabloně mšicemi, i přes lepové pásy. Kukuřici už mi sežrali uplně, o ostatním ani nemluvím. Já že budu bio a nebudu stříkat, navíc na jabloních jsem měla houfy slunéček, ale ty už to ted asi vzdali, už jich není vidět. Do toho rok a půl starý synek obchází lepové pásky a broučky z nich sundává a papá a myslím, že granulát proti mravencům by dopadl podobně. musím jet sehnat mega balení nějaké zálivky. Nemáte nápad?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.55 (?), 25.6.2011 16:32

Na zalivku hnizda muzete pouzit i pyrethroidni postrikove koncentraty, kupr. Decis Mega nebo Karate Zeon, koncentrace 2 mL/L vody, davka 2 - 3 L na hnizdo, tj. 4 - 6 mL Decis nebo Karate + voda na 2 - 3 L a vyplavit s tim vecer mraveniste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika