Likvidace krtků, hryzců aj.



host - 111.18 (?)
12.12.2017 10:03

Přeji dobrý den, je tu prosím někdo, kd má zkušenosti s hubením krtků pomocí gelu? Konkrétně Total Gel PROFESIONAL UNIVERSAL? Docela mě tento způsob zaujal, ale rád bych věděl, jaká je účinost a manipulace... Děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 81.42 (?), 29.5.2013 21:04

Likvidace krtků, hryzců aj.

 Paní Lído! Vy mně fantasticky motivujete. Nevím, jaké mají s krtkem zkušenosti Frantíci, ale spí´š by mě zajímalo, jaké zkušenosti mají s hryzcem. Jako mladý kluk jsem si nasázel svůj první ovocný sad- asi 250 jabloní a na jaře jsem je mohl poskytnout jako oštěpy na lov mamutů- kořenový krček a kosterní kořeny byly ohryzané do špičky. Začal jsem pátrat, co s tou havětí. Doporučený byl šupinkový naftalín, potom karbid vápníku a posléze se v zahrádkáři objevil návod na likvidaci hryzce- Pryšec křižmolistý. Věřil jsem tomu do té doby, pokud si hryzec neudělal hnízdo v kořenech právě tohoto pryšce. Další postup byl -Gaspatrone ppanol f"ur w"ullmaus a nakonec Delicia Gastoxin. Ale stále Byla prohra na mé straně. Když jsem o tom zmínil před mým valmi dobrým kamarádem, bylo mi řečeno-neboj. Dovlekl soupravu Acetylen+ kyslík, napustil do nor, ze střelného prachu udělal cestičku na odpal, bomby jsme odvezli na bezpečné místo a BUM. Pozemek byl převrácen, že nejlepší orba toto nezvládne. A výsledek? Tři týdny byl klid. Potom se hryzci začali znovu projevovat a proč. Sousední parcely byly zatravněny(jetelotráva) a tam měli klid. Takže mě nezbylo nic jiného, než vysazovat stromy v drátěných koších.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 29.5.2013 21:20

Likvidace krtků hryzců aj.

Ještě si vzpomínám, že u nás byla jedna rodina, která obhospodařovala malý pozemeček-asi 15 arů, který obehnali lahvemi od rostlinného oleje(pokud je někdo pamětník, tak si vzpomene na jejich hnědou barvu a závitový krček před hrdlem), které zapustili do země tak, že hrdlo každé lahve bylo na jinou světovou stranu a paní tvrdila, že vítr, který způsobuje rezonanci, krtka vyhání. Hryzci tehdy nebali, protože bylo dosti predátorů, Lahve sise působily značně neeststicky, leč zřejmě vyhovovaly svému účelu.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 29.5.2013 21:32

Pane Wendy bude postačovat králičí pletivo s oky 16 mm na drátěné koše? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.73 (?), 9.6.2013 9:09

Na hryzce jedině past Swiss Cat. Lovit se dá i za deště, nedá se lovit v zimě v sněhu a mrazu. Je to mnohem lepší, než jedy, gely, dýmovnice atd. Past je ihned zabíjí a v jednom stejném místě se dá chytat stále, dokud ve štole procházejí. Pak se to dá jinde a zase se pokračuje v lovu.Jen se to musí naučit dávat do štol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.7 (?), 11.7.2013 4:03

Vážený pane, Váš příspěvek a moje zkušenosti jsou jako přes kopírák. Jen místo Acetylen + kyslík jsem použila výfukové zplodiny. Použila jsem všechno - legální i nelegální. (A teď to vážně zkopíruju): A výsledek? Tři týdny byl klid. Potom se hryzci začali znovu projevovat. Sousední parcelu nikdo neudržuje a tam mají klid. Občas je mi do breku. Krtky a hlemýždě nechávám žít.

Vendula

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 11.7.2013 8:51

Přátelé, kromě pokosených ploch a pořádku na parcelách, což není náš vžitý životní styl, doporučuji : do sadů a velkovýsadeb zasadit vždy také vysoký jehličnan (nejlépe thůji).Mám na dvorku obrovskou vysokou thůji a živou myš nebo hraboše nejmíň deset let neznám.S úklidem jejich ostatků pod thůjí je trochu práce, ale alespoň vidím, kolik hlodavců 10 kalousů přes zimu spořádá... Dopřejme těmto dravcům náležitý prostor k přezimování.Usadí se a zvyknou si jako holubi, jen na léto odlétají hnízdit do lesů, odkud přivedou mladou generaci.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.83 (?), 21.6.2014 9:33

...musím se smát.Mám zahradu plnou thůjí a jehličnanů a úrodu sklízí tahle havěť.A to mám psa i kočky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.248 (?), 15.6.2015 16:10

pro vsechny co se nemuzou zbavit tyhle haveti.pisu protoze vim co je to za trapeni kdyz mate znicenou zahradu a vsude se propadate.po letech jsem prisel v roce 2013 konecne jak na to.na krtky potazmo hryzce pomuzou jen pasti.nejprve jsem zkousel takzvane celistove.ty se po neustalych pokusech osvedcili ale musim podotknout ze kdybych je nastrazil podle navodu tak nic nechytim.problem vsak casto nastal kdyz je krtek ucpal hlinou.proto jsem koupil dratove pasti.rycem vykopnete krtinu a vycistite pristupove chodbicky.dovnitr co nejdal vsunete natazene pasti.hlodavci nesnasi pruvan a snazi se diru zahrnout.tim spusti past.diru po krtine zvrchu castecne zakryju ale jen jako ochranu proti lijaku a aby tam zvrchu nic nelezlo.po odchytu opet chodbicky vycistim a znovu nastrazim.i kdyz se dlouho nic nechyti a je zdanlive klid pasti musi byt stale nastrazene.i kdyz se krtina objevi jinde, pouzivam jen jednu lapaci jamu.vsak on prijde a bude chtit odstranit pruvan do chodeb.dratova past se sklada vepredu z oka a dvou dratu.po spusteni se horni uvolni a zmackne obet.prodavaji se jako past na hrabose ci ebervaldska bavorska past.pri trose stesti se chyti i probyhajici hryzec.je na nej vsak nejlepsi kocka co lovi a nespi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 111.18 (?), 12.12.2017 10:03

Přeji dobrý den, je tu prosím někdo, kd má zkušenosti s hubením krtků pomocí gelu? Konkrétně Total Gel PROFESIONAL UNIVERSAL? Docela mě tento způsob zaujal, ale rád bych věděl, jaká je účinost a manipulace... Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 135.182 (?), 22.12.2017 18:44

Dobrý den, gel od steppestu používáme. Podle mě je to nejlepší přípravek na hubení. Pokyny pro jeho správné užití je ale třeba dodržet, aby byl jeho účinek perfektní. Takže - motykou kopnete do krtiny k sobě dokud neuvidíte díru - do této díry vytlačíte gel 5-10 cm a převrátite hlínu zpět. Hlínu převrátíte tak, aby ta co byla dole u díry, byla zase dole na díře a ta co byla nahoře, byla zase nahoře. Pokud to uděláte špatně a dáte hlínu, co byla nahoře, dolů, tak krtek muže cítit pach kočky, psa atd a už tou dírou nepujde a udělá si krtinu vedle novou. Takže takhle na ně!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika