Kuna na zahradě - Ano či ne?



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?)
3.7.2020 8:55

Tak je to se vším, co začne být bezmyšlenkovitě chráněno, následně se přemnoží a dělá škody. Špačci, kosi, kvíčaly, bobři, vlci, kormoráni a tak dál.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 198.219 (?), 31.8.2014 11:43

Díky za informace, nicméně kočku ani psa nechci.

Dočetl jsem se, že přirozená "životnost" kuny je maximálně 5 let, tudíž za těch cca 10 let uklízení chodníků to musí být minimálně už druhá kuna.

Taky jsem opomenul zmínit, že v motorovém prostoru mého venku přes noc parkujícího auta, konkrétně na horní ploše bloku motoru, jsem objevil pár skořápek od ořechů. Naštěstí zatím žádný z kabelů není přehryzaný.

No nic, jelikož mám rád ježky, tak kuna "půjde" pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.173 (?), 31.8.2014 17:06

Mám na zahradě taky kunu. Svoji přítomnost nám u roky dokazuje bobkem přede dveřmi. Pokud jej nechám na místě, druhý se neobjeví. V momentě kdy jej uklidíme, do dvou dnů je tam nový. Minimálně 1x za 14 dní dostává polovinu makrely nebo sardinky. Někdy se na jejím "krmení" přiživí i ježčí rodina a nijak mi nepřijde že by se vnímali jako konkurence. Někdy je v noci mela když se zatoulá i kočka kterou zas nemusím já. Mimo dřevníku mají k dispozici i koutek "bordelu" z něhož nedávno vyváděla rodinku lasička. Vidět lasičku jak se koupe v pítku pro ptáky je moc pěkný. Zvířeta se na zahradě porovnají, netřeba je vybít nabo vytrávit.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 31.8.2014 21:13

Pěkný postřeh z přírody.Měl jsem kunu na půdě, spávala v zimě v roztrhaném papírovém pytli se skleněnou vatou.Brrr.Nikdy bych v tom nespal! Dnes ji cítím(jako kdysi herec Brodský) v opuštěné a zateplené sauně.Neškodí nám, slepice jsem zlikvidoval.Jedenkrát mi vyzabíjela celý kurník.Komu dnes chodí na vajíčka či na drůbež, nevím.Je to velmi hbitá a obratná šelmička, jen zabíjí víc, než spotřebuje.A to jí mám a měl jsem za zlé.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 30.253 (?), 3.7.2020 0:07

V podstatě mi kuny nevadí a nechávám je v klidu žít i s jeich hovínky před vchodem a hlukem. V posldních letech ale dělají čím dál větší škody na zahradě. Nyní mi zválely prakticky všechny trvalky a byliny, které tvoří větší trsy. Mluvím o několika desítkách rostlin, které okopávám, hnojím, piplám se s nimi a pak za pár nocí jsou dolámané až k zemi a nezbývá, než je hluboko seříznout. Proč to dělají? Poprvé přemýšlím, že dvacet let mé trpělivosti je u konce...

Dík za případnou radu.

Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 3.7.2020 8:55

Tak je to se vším, co začne být bezmyšlenkovitě chráněno, následně se přemnoží a dělá škody. Špačci, kosi, kvíčaly, bobři, vlci, kormoráni a tak dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika