Krtek a mulčovací textilie



lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?)
12.10.2010 17:28

Krtkem podhrabaný rhododendron, chodbicky po ktrkovi, které evidentně obývají myši, slimáci celé léto všude nepovažuji za tragedii, ale nehodlám mít morální depku z toho, že mi to vadi a bojuji s nimi. Mým cílem není anglický trávník a ani dokonalá zahrada, ale vzpomínám, že s krtky bojoval i můj dědeček ve svém sadu

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
Jirka J. - (3) - 16.231 (?), 11.10.2010 22:27

Přesně tak, naprosto souhlasím s kolegou 192.251 z 6.10. Je opravdu zajímavé, kolik nenávisti u některých lidí dokáže vyvolat malý kopeček zeminy v místě, kde ho sami nenaplánovali. Na zahradě mi prakticky kolem každého nově vysazeného keře nebo stromku tyhle podzemní potvůrky vytvoří chodbičky, sem tam nějakou krtinu. Asi se jim v prokypřené půdě dobře ryje. Chodbička často vede po obvodu kolem dokola vyhloubené jamky. Ale ještě se mi nestalo, že by tím některou rostlinu zahubili. Mně naopak víc než krtci vadí tzv. “zábavná pyrotechnika“ všeho druhu (to je poznámka ke “geniálnímu“ nápadu z 10.10.), která - bohužel dnes již nejen na Silvestra - děsí ptáky, případně i další volně žijící i domácí zvířata. A mimochodem krtkem vyrytá zemina je výborná nejen na kompost, ale také do květináčů!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.214 (?), 12.10.2010 13:21

Nesuďte šmahem, Jirko.Kdyby Vám krtek neustále vyrýval na povrch z 90% kamenitou a písčitou spodní část zeminy místo Vašeho kompostu, brzy by Vás legrace přešla.

Navíc byste snad měl vědět, že dočasně opuštěné krtčí chodby využívají velmi škodící hlodavci apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 12.10.2010 17:28

Krtkem podhrabaný rhododendron, chodbicky po ktrkovi, které evidentně obývají myši, slimáci celé léto všude nepovažuji za tragedii, ale nehodlám mít morální depku z toho, že mi to vadi a bojuji s nimi. Mým cílem není anglický trávník a ani dokonalá zahrada, ale vzpomínám, že s krtky bojoval i můj dědeček ve svém sadu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika