Krtek - a je to



host - 92.60 (?)
10.9.2008 20:37
náš krtek si teď vzal volno. Už několik dní žádná nová krtina, jen jedna malinkatá, abych si náhodou nemyslel, že jsem vítěz. Máme patovou situaci. Krtkovi s u nás zřejmě přestává líbit, protože celá zahrada díky plašičům bzučí a do jeho chodbiček pouštím neustále dýmovnice, které hezky mapují jeho vybudované imperium. Jenže nemá kam odejít. My jsme navezli 7 tater nádherné černé zeminy, sousedi mají kamenitou, drnovou zahradu a kolem cesta se zámkovou dlažbou. Nechápu, jak se k nám dostal a kdo mu dal tip. Sbírám zatím odvahu vydat se do OBI, vyhledat pečlivě ukrytého podavače (prodavači zřejmě vymřeli) a oslovit ho pro něj příliš náročným dotazem na past Farilia. Jednou jsem se tam jedné paní, co měla na sobě mikinu s nápisem "zahrada" zeptal na sazenice a ona mě odbyla, že tomu vůbec nerozumí, že bydlí v paneláku na Jižním městě. Na můj údiv, že má na zádech nápis zahrada mi řekla, že to je jen náhoda, že to na ní nějak vyšlo...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
         
host - 92.60 (?), 10.9.2008 20:37
náš krtek si teď vzal volno. Už několik dní žádná nová krtina, jen jedna malinkatá, abych si náhodou nemyslel, že jsem vítěz. Máme patovou situaci. Krtkovi s u nás zřejmě přestává líbit, protože celá zahrada díky plašičům bzučí a do jeho chodbiček pouštím neustále dýmovnice, které hezky mapují jeho vybudované imperium. Jenže nemá kam odejít. My jsme navezli 7 tater nádherné černé zeminy, sousedi mají kamenitou, drnovou zahradu a kolem cesta se zámkovou dlažbou. Nechápu, jak se k nám dostal a kdo mu dal tip. Sbírám zatím odvahu vydat se do OBI, vyhledat pečlivě ukrytého podavače (prodavači zřejmě vymřeli) a oslovit ho pro něj příliš náročným dotazem na past Farilia. Jednou jsem se tam jedné paní, co měla na sobě mikinu s nápisem "zahrada" zeptal na sazenice a ona mě odbyla, že tomu vůbec nerozumí, že bydlí v paneláku na Jižním městě. Na můj údiv, že má na zádech nápis zahrada mi řekla, že to je jen náhoda, že to na ní nějak vyšlo...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 93.59 (?), 22.9.2008 0:29

Nevzdávejte to vzadnem pripade!!!  Jedine co funguje je proste nastraha - past!!!   Jinak se ho nikdy nezbavite!!! ;-)

Jako nejucinejsi se mi osvedcila past trubkovita.Je ale dulezite mist i zkusenosti s ulozenim pasti, jinak je past nefunkcni a krtek ji pokazde zaplni hlinou.

Jednoduchy postup: najit krtkovu hlavni chodbu (poznate to podle toho, ze je hlubsi a vetsi nez ty ostatni a nikdy to neni ta, co vede od krtince).

Odkopavejte postupne od krtince hlinu a drny s travou davejte bokem, nez se dostanete k hlavni chodbe, ktera musi byt rovnobezna (idealni k ulozeni pasti. Jakmile narazite na hlavni chodbu, krtincovou chodbu zahrnte a vratte zpet drny s travou. Obkopejte hlavni chodbu v delce trubky a vlozte past. 

Zakryjte past dlazbou (40x20cm) nebo vetsim plechovym kyblem a dbejte na dobre utesneni hlinou, aby krtek necitil pruvan. Pracujte vzdy s rukavicemi!

2x denne krtecek prochazi sve imperium hlavni chodbou, takze se take 2x denni divejte do pasti. 

Jakmile se krtecek chyiti, odvezte ho nekam hodne daleko!!! :))  (Soused ho i s pasti strci do vody a utopi) na to ja ovsem nemam zaludek.

---

Past koupite v Hornbachu v oddeleni zahrady za cca 70Kč!!! (Cerna vetsi plastova trubka, ktera se uprostred rozdelava).

Kdo bude mit zajem, zaslu mu fotografie vyrobku a postup ulozeni pasti do mailu.

Muj mail: greenpeople@email.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 129.137 (?), 27.9.2008 20:17
Děkuji za podrobný popis. Bude se asi hodit. Po použití dýmovnic byl asi dva týdny klid a já se bláhově domníval, že jsem zvítězil. Odjel jsem s rodinou v klidu na týden do zahraničí a návrat byl smutný. Asi dvacet kráterů na zahradě - jako po nějakém armádním cvičení. Jakmile totiž krtek udělá hromádku, naše fena tam udělá půl metru hluboký kráter a stejně ho nechytí. Dnes jsem dával zahradu 4 hodiny dohromady a nakladl 4 pasti Farilia - kombinace klešťové i pružinové. Uvidíme. Ale tu hlavní chodbu jsem zřejmě neobjevil - uvidíme - možná to budu muset předělat :-/ Milan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.229 (?), 19.10.2008 16:24
Tak jsem konečně dobojoval. Dnes jsem našel mrtvého krtka v pasti Farilia. Byl to sice smutný pohled na opravdu hezké zvíře, ale je to dle mého názoru asi opravdu jediná cesta. Jak už jsem psal, všechny "humánní" metody zcela selhaly a stály mě dost peněz. Ta past je jediné řešení - jen to chce trpělivost - trvalo to několik týdnů... Milan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 193.97 (?), 24.9.2008 7:38

Dobrý den.Tak to já jsem zakoupil jiný druh pastě.Jsou to takové kleštiny a za prázdniny jsem jich chytil osm. A jak je vidět, ještě nějací tam jsou, takže budu pokračovat. Past jsem sehnal přes net a stála 98kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 26.9.2008 19:34

Krtci jsou u nás na zahradě vyhynulým druhem, naši i hostující kočičáci je dokonale vyhubili, občas donesou nějakého hryzce a dokonce ulovili i jednu depresivní veverku - zkušenost navíc praví, že dobře doma živený kočičák hubí drobné hlodavce a hmyzožravce ze sportu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 66.183 (?), 26.9.2008 21:26

Mohu potvrdit. Před pěti lety jsme si vzali z útulku 2-3letého kocoura, nalezence ze Žižkova a ubytovali ho na vesnici na chalupě. Živen je více než dobře a je velice mlsný. Nejdříve vyhubil veškeré hlodavce ve stodole a posléze i v okolí. Hraboš, myš, krtek, hryzec, potkan, bohužel občas i neopatrný pták - kocour to vraždí ze sportu. V létě likviduje i chudáky světlušky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 98.164 (?), 7.10.2008 18:31

Pracuji ve službách a stále k nám chodí zákazníci, kteří po nás žádají vlasy na ochranu před prasaty a nebo jiné zvěře.a tyto vlasy aplikují na ploty atd.Tak jsem přišel na tento nápad.

 Na zahradě jsem vyčistil všechny díry od krtka a do jedné jsem aplikoval exkrementy od našeho psa asi tak 5 cm a zatlačil chlupy od něho a nechal otevřenou díru.  Asi 6 MĚSÍCŮ byla díra po krtkovi sem tam a jinak je asi rok pokoj, což nezdílí sousedka. která má krtka doma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 7.10.2008 19:52

Když jsme se před lety přistěhovali do našeho domu, tak byla zahrada kolem samý krtinec a samá myš.  Původní majitel krtky neřešil a myším sypal otrávené zrní.  Když se nám podařilo všechno vyčistit, tak jsme si pořídili dvě kočky. Během jednoho léta se všichni krtci odstěhovali a po myších není ani památky.  Kočkám jsme dali do garáže i na zahradu bedýnky s kočkolitem a naše kočky se na něj naučily chodit.  Krtci jsou u nás na zahradě už také vyhynulým druhem.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 98.179 (?), 5.11.2008 18:08

Samozřejmně jako každý zahrádkář mám a nebo mněl jsem problém s krtkem.Rady ráno vyrýt atd. jsem ani nezkusil. Ale protože mám psa tak na zahradě sem tam, psí výkaly samozřejmně.jsou. A protože podnikám ve službách a hodně zákazníků k nám chodí pro vlasy (dávají je na ploty proti prasatům, nebo na stromy proti okusování a účinně)tak mně napadl postup do díry nacpat vlasy a od psa exkrementy, ale nezasypat díru nechat větrat. Již druhý rok nadává sousedka že krtky má ona.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika