Kočky v zahradě



host - 99.169 (?)
2.3.2012 13:00

Tak to já zažil cca před 15 roky za mnou přišel soused, že mu něco řve z motoru a po obhlídce jsme našli kočku mezi rameny přední nápravy u Favorita. Po zádech jí rotovala poloosa až se jí kořilo z kožichu. Byla tam tak zamotaná, že jsme museli auto vyheverovat a teprve jak spadlo kolo a ramena se trochu roztáhla tak se dostala ven. Protáhla si kříž a upalovala pryč. Myslím si, že od této mají favoritáři pokoj. Ale jinak lezou za teplem ať je to kdekoliv.

Ivan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                  
host - 253.29 (?), 2.3.2012 10:01

Takto v motoru přijela i kočka se švagrem, koukali jsme jak blázni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.169 (?), 2.3.2012 13:00

Tak to já zažil cca před 15 roky za mnou přišel soused, že mu něco řve z motoru a po obhlídce jsme našli kočku mezi rameny přední nápravy u Favorita. Po zádech jí rotovala poloosa až se jí kořilo z kožichu. Byla tam tak zamotaná, že jsme museli auto vyheverovat a teprve jak spadlo kolo a ramena se trochu roztáhla tak se dostala ven. Protáhla si kříž a upalovala pryč. Myslím si, že od této mají favoritáři pokoj. Ale jinak lezou za teplem ať je to kdekoliv.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 25.6.2010 11:02
No, já mám opačný problém.Kočky jsou celou noc na zahradě a ráno stojí se zkříženýma nohama před zimní zahradou a dožadují se vstupu na kočičí toaletu!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 25.6.2010 11:33

M.D.Rettigova, jak jste toho dosáhla? To bude sen všech chovatelu koček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?), 13.7.2010 13:00

Naše Mikina mne s tím taky "štve", doletí ze zahrady a valí na toaletu. Je naučená od malička na bedýnku, ven se chodí akorát vyvalit na zahradu ale to nikdy netrvá dlouho. Stačí zašustění zvenku za plotem a už fňágá za dveřama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.173 (?), 15.7.2010 18:36

Změnil jsem na kočky na zahradě názor. Dříve jsem sousedova kocoura honil ze zahrady kýblem studené vody, který jsem na něj chrstl. Až jednou jsem si všiml, že na mé zahradě si "hraje"s krtkem. Taky jsem zjistil, že už nemám na zahradě migrující hryzce a myší výrazně ubylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.73 (?), 18.7.2010 22:54

Reakce na hosta 21.202 z 13.7.: důsledně obhajujete, že kdo si pořídí kočku, má ji držet doma. Chápu, že v paneláku to jde velice snadno. Ale jak toho proboha chcete docílit v domku, pokud zrovna nemáte číču, která se tvrdošíjně odmítá hnout ze sedačky? To se v domě nebude v parném létě větrat, nebudou se nechávat otevřené dveře na terasu? To kočce přibouchnete "dveře před nosem" kdykoli jdete ven nebo dovnitř? Protože vám garantuji, jak někde necháte skulinu, kočka bude venku. To píšu z pozice vlastníka dvou kocourů v rodinném domku ve městě. A nejsou to výstavní kocouři, ale obyčejné micky domácí, které kdybysme si nevzali, tak by je asi majitelé nekastrované kočky utopili nebo ponechali osudu. A co je podle vás nejlepší varianta? Kočky utopit,  vyhodit na ulici ať se starají o sebe samy a nebo si je vzít do "péče" jako kočky venkovní kdekoli běhající (které ovšem mají velice rády i sedačku v obýváku),  ale pořádně se o ně starat (očkovat, odčervovat, krmit vitamínama..)?? Tady by mě zajímala vaše odpověď!! A když už jsme u toho: kočky venkovní nebo venkovní-domácí se kastrují především proto, aby se nemnožila venkovní koťata nebo aby kocouři neobtěžovali sousedy značkováním. Ale proč proboha nechávají lidi jako vy kastrovat kočky a kocoury čistě domácí???!! To vám už nevadí??  Že je to zbytečné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.125 (?), 18.7.2010 23:12

Mám kamarádku, která žije v Praze v paneláku. Jednou při cestě z nějakého výletu našli za nějakou vesnicí maličké koťátko a dcery ji ukecely, že si ho vemou domů (jestli mělo 2 měsíce, tak to bylo moc, spíš 1,5). Doma ho vypiplali a kotě s nimi prožilo půl roku. Pak přijeli i s kotětem (a záchodem a kočičím pelíškem) k nám na návštěvu, na chalupu. Přesto, že jsme se snažili zavírat dveře, přesto, že kotě víc než půl roku neznalo nic jiného než byt, tak využilo první příležitosti a zmizelo někde v lukách u vesnice. Tak se tedy ptám: proč zmizelo, když se přece muselo mít zavřené doma jako v bavlnce??? že by to bylo tím, že to nebyla šlechtěná peršanka, ale obyčejná česká kočka, co má vekovní život v krvi? Kdejí bylo nebo je líp?Geneticky dané toulání člověk nepřeučí, byť by číče v bytě snesl modré z nebe.  Číča si nakonec vybrala sama...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 19.7.2010 7:24

Reakce na zaběhnuté kotě - kočky jsou extrémně zvědavé a vaše kotě spíš nenašlo cestu zpátky, než úmyslně zvolilo volnost. I pro chalupu platí pravidlo zvykat nejprve 4 týdny uvnitř, aby poznalo místní pach, pak se snáze vrátí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 19.7.2010 10:40

Kočka v přírodě dlouhodobě nepřežije, natolik je domestikovaná.Kotě si nevybralo "geneticky determinované toulání" (nic takového u koček není, naopak kočky mají přesně vymezená teritoria, drží se jich a vášnivě o ně bojují) a "louky a volnost ", teritoria domácích koček jsou velmi malá, tato teritoria opouští zanedbávané kočky, protože prostě trpí hlady a snaží se přežít. Číča si nevybrala sama nic, to jen její nemoudrý majitel to podělal...

Kotě se díky naivitě majitele ztratilo a během několika málo dní pošlo ve volné přírodě, bez potravy kotě velmi rychle prochladne a většinou během několika málo dní zemře oslabené nedostatkem potravy a na nasedající zápal plic. Kde by bylo zmíněnému kotěti líp? No asi v paneláku, pokud nepovažujeme smrt zvířete za pro něj lepší alternativu.

Jinak je chybná i premisa o šlechtěných kočkách vs. domácích mourcích "obyčejných českých kočkách", i ty jsou výsledkem tisíc let trvající domestikace a ve volné přírodě mají stejnou šanci na přežití asi jako kráva vypuštěná do lesa. Jen si někdy velmi naivně myslíme, že pokud má kočka pruhovaný kožich, bude určitě něco jako takový zmenšený tygr, zatímco ta "šlechtěná" britka s šedým kožíškem, ta bude jen na gauč.

Někdy nevím, jestli se mám smát, nebo plakat..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika