Kočky v zahradě



romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 37.163 (?)
20.11.2010 18:35

Souhlasím, že to je vrozené. Určitě je snažší, když kočka ukazuje mladým, jak na to, ale vhledem k Vaší i mé zkušenosti si ti, co to u rodičů neviděli, umí poradit i sami. A určitě záleží na povaze, chuti a dalších aspektech té které jednotlivé kočky, zda myši loví, případně i žere. Když náš kocouřík tu myš "naklepává", už není živá. Nebojte, vím, co bude následovat-jednou jsem to poprvé a naposledy viděla a nestačila prchat-a zdrhám z dosahu a i doslechu. M.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 37.163 (?), 20.11.2010 18:35

Souhlasím, že to je vrozené. Určitě je snažší, když kočka ukazuje mladým, jak na to, ale vhledem k Vaší i mé zkušenosti si ti, co to u rodičů neviděli, umí poradit i sami. A určitě záleží na povaze, chuti a dalších aspektech té které jednotlivé kočky, zda myši loví, případně i žere. Když náš kocouřík tu myš "naklepává", už není živá. Nebojte, vím, co bude následovat-jednou jsem to poprvé a naposledy viděla a nestačila prchat-a zdrhám z dosahu a i doslechu. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 38.230 (?), 20.11.2010 19:03

Je to tak paní Lído, máte pravdu tom, že ji to máma kočka nenaučila. Kryšpína byla jedno z pěti koťat, kterým matka umřela nevím z jakého důvodu, ale přišla porodit k nám na seník a byla strašně vyhublá. Z těch pěti přežila jen Kryšpína, přestože jsme se i ostatní snažili krmit maličkou lahvičkou s dudlíkem, kterou měla dcerka pro panenky. Dcera si ji vypiplala, ale tou správnou myšilovkou se nikdy nestala, v tom trénovala především mě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.135 (?), 22.11.2010 6:19

Kočky mají vrozený instinkt pronásledovat prchající "předmět", ale správné lovení se musí naučit pozorováním. Nejčastější chyba je, že si lidi berou kotě třeba jen měsíční, to je úplné mimino, to se nestihlo naučit nic, ani kdyby matka byla lovec šampion. Naše kočka šla od matky až ve třech měsících (to už byli majitelé přes měsíc nervní, že si ji nevezmeme) a je to myšilov neskutečný. Loví bez ohledu na plnou misku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.252 (?), 17.1.2011 0:11
zdravím. máme zahradu a sousedi mají kočky, jeden čas jsem jich napočítala 18 a před oknem mám zeleninový záhon - černou fólii kočky milují a zvlášť po dešti se na ní vyhřívaly každý den. Větší sazeničky většinou přežily, klíčící semena nikdy. Usušila jsem použité sáčky od čaje asi 30ks, koupila aroma olejíček mátu nebo eukalypt, sáčky jsem důkladně pokapala a rozházela po záhonu. Dělám to každé jaro a ještě v červnu při pletí mi krásně zavoní máta. Kočkám to ale vadí a přestaly rozhrabávat záhon a umísťovat zde své poklady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 12.2.2011 0:31

Teď jsem si přečetla váš příspěvek, jaké děláte opatření proti kočkám.Od zítřka budu sušit sáčky taky a vyzkouším váš nápad, doufám,že to bude učinné a sousedovic kočky se budou mým květinám vyhýbat, mám je taky pořád polámané, zničené a rozhrábanou zem, přes den zaseji, ráno je to rozhrabané.Kéž by ty sáčky od čaje byly učinné!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.130 (?), 26.2.2016 23:41

Potřebuju se koček na chalupě zbavit, chodí tam toulavé a nemocné kočky z okolí(asi klid), kolikrát jsem je našel v rozkladu různě po dvoře, otřesné, fekálie všude možně, mám teď vymazlené vyvýšené záhony plné kompostu a už jsou tam důlky po kočkách, už mám z těch potvor toxoplazmózu a díky té hrozí riziko potratu nebo narození postiženého dítěte, považuji to za velké riziko a nebezpečí pro člověka, vůbec s vaším bagatelizováním nesouhlasím a opravdu jsem ochoten se jich jakkoliv zbavit, zatím jsem tady ale žádnou solidní radu nenašel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 27.2.2016 5:32

Vuvuzela- pěkný rachot děláwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.130 (?), 27.2.2016 14:52

Pravda čekal jsem obsáhlejší reakci, ale jasně, jediné co mě napadá je nějaké obyč. prostorové čidlo se solidním dosahem, kde místo debilního pípání bude možnost výběru nějakých třeba zvířecích zvuků, ale nejsem technik a myslel jsem, že to řeší třeba více lidí, bych to pak v září přesunul na vinohrad kolem stodoly kvůli špačkům a bylo by užitek dvojí. Mechanické pasti ani jedy samozřejmě nepřipadají v úvahu, díky za rady. Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.190 (?), 4.3.2012 17:02

Dobrý den mám podobný problém, vloni jsme zachránili v krutých -20 malé kotatko, dnes je z něj statný kocourek. Doma máme 21 let starou bílou britku a 4 letého černého kocourka peršana.Babička nám dala zahrádku a zpočátku jsme mněly obavy z tohodát je na zahrádku už kvůli sousedům. Sousedům prý kočky nevadily, protože vloni jsme bojovaly na osadě krtky, hryzci. a podobnými škůdci. Kočky sice vychytaly co mohly a nebylo toho málo ale začal problém se vzdálenými sousedy z kolonií kteří nesnáší všechny zvířata v kolonii. Tvrdí že zvířata tam nemají co dělat. A snaží se všemi dostupnými prostředky odstranit všechny. Jak fyzicky, tak jedy. Letos se chystáme na zahradu vypustit kočky na jaře znova, doma se jim moc nelíbí raději by ven. Musela jsem ale zakročit vůči sousedům a vysvětlit jim že zvířata se opravdu netráví jedy a pohrozit jim dokonce policií.. to jedinné na ně zabralo. "prozatím".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 4.3.2012 18:04

Loni jsem byla v podobné situaci, nějaký dobrák z osady dal kočkám přímo u mé chaty do misky žrádlo a posypal je jedem... Byly na tom dost špatně, ale přežily. Oznámila jsem to na policii a na nástěnce na to upozornila, dále jsem uvedla, že dotyčný se dopustil neoprávněného vstupu na cizí pozemek, poškozování cizí věci a týrání zvířat dle §.. a že za uvedené hrozí 1-3 roky nepodmíněně... Zatím je klid...           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika