kočka na zahradě



host - 222.50 (?)
23.3.2012 9:42

mám podobný problém a špatnou zkušenost s odpuzovačem ANTI KOT - ochrana zahrady od fy Trixie. Kočka se vydělá na ošetřené místo pravidelně do 12 hodin od aplikace a vůbec jí to nevadí. Nepoznal jsem rozdíl mezi před a po použití odpuzovače. Jsou to na 100% procent vyhozené peníze.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
            
host - 176.18 (?), 1.3.2010 19:09

Naprostý souhlas, teď, co slezl sníh, všechny psí výkaly vykoukly na svět.   L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 133.5 (?), 2.3.2010 7:56

Ještě k toxoplazmóze. Co vím, tak kočka je infekční tak 3 týdny ve svém životě. Pak je imunní. Tzn. chytí jí většinou jako kotě pozřením myši. Vy byste jí chytili v této 3týdenní době, a to pozřením kočičího hovínka. Mám jedno batole a další miminko na cestě. Tyto věci řeším. Máme 2 kočky, které můžou ven i dovnitř a nebojím se. Veterináři také ne, na infekčním také ne - pochopitelně jsem to v těhotenství se všemi konzultovala.

Pokud jde o nákazy z výkalů na veřejných pískovištích na sídlištích. Tam je většina výkalů psích. Jsou na hřištích a všech travnatých plochách, je to mnohem horší než u nás na vesnici, kde mi vadí především hovínka kolem našeho auta, sem tam na chodnících a na všech nezastavěných travnatých plochách, ačkoliv tu každý má zahradu (s malým dítětem tady nemám kam jít, na procházky odjíždíme autem). Kočičích výkalů je v každém případě méně a uklízejí (zahrabávají) ho po sobě. Je fakt, že když je koček v okolí moc a chodí na zahradu, tak i výkalů je více. Ale parazitům se nemusíte vyhnout i kdybyste zahradu neměli. Viz: Šlápněte do psí hromádky a domů si můžete přinést škrkavky.

Pokud jde o smrad kočičích výkalů.. každé hovínko smrdí (kočičí, psí, lidské) - kočičí nejméně, jelikož kočka je malá. Normálně je tuhé. Pokud kočku krmí soused mlékem atd., tak dostane průjem (neumí to trávit, je čistý masožravec). Stejně tak kočka, o kterou se nikdo nestará, nebude mít stolici v pořádku a bude mít různé choroby v uších, očích, na srsti, ve střevech.. To samé se týká toulavých psů (časté v jiných zemích) nebo i lidí (např. některých bezdomovců). Normální majitel zvířete mu dává pravidelně Drontal, odblešuje ho, odklíšťuje a dává mu normálně najíst. Prostě se stará, zvíře je zodpovědnost.

Hledala jsem na googlu teď možné ochrany záhonků proti kočkám, ale místo toho mi vyjelo několik článků o psích výkalech :-D Např. že v Praze (jen na ulicích) je asi 25 tun psích výkalůKonec nejčastějším výmluvám pejskařů, kteří nesbírají psí hromádky

Na jezírko elektrické ohradníky, dále sítě proti kočkám, pletiva, kameny mezi rostlinami, odpuzovače ze zverimexů (nevím, jak moc jsou účinné), voňavky, lákadla na jiné zajímavější místo.. asi by se dalo najít i něco jiného, moc jsem tomu nedala. Pokud víte, že se někdo řádně nestará o smečku koček, tak to už se musí řešit jinak a je to problém. Nic moc (krom výše uvedeného) s tím neuděláte, ale zkuste to, nasměrujte kočku jinam. Zlikvidovat psy, kočky, myši, ptáky, komáry, klíšťata nelze.. Vím, že je hovínko v záhoně nepříjemné, ale pořád mi mnohem víc vadí ty psí všude kolem, jak už jsem psala výše (nejsem přihlášená). Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.242 (?), 7.3.2010 19:30

Odpuzovat kočka a psy by měla Africká kopřiva (docela pohledná kytka) a Routa vonná - obojí jim prý nevoní. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.173 (?), 2.4.2010 7:10

Vždy jsem se usmíval nad rozhrabanými záhony. Mne se to dosud netýkalo, až teď má soused kočku, hned po zasazení semen cibule jsem měl přehrabaný záhon, že jsem v někjterých místech nepoznal, kde jsou řádky. Od té doby záhon vlhčím a nenechám jej vyschnout. Kočka se přesunula do jiné pohrabané části zahrady=rezerva na brambory. Tam mi zatím její "řádění" nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.94 (?), 2.4.2010 7:47

Já ty záhonky kropím. Jak je to mokré, tak je to odpuzuje. Nebo jsem na ně používal jehličí - na něj si nesednou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.218 (?), 16.7.2010 20:17

Je mi 40 a celý život žiji na vesnici.Kočky, kocoury,koťata jsme měli odjakživa.Co tady čtu je pro mě jako zlý sen! Prosím vás kočku NIKDY neodnaučíte lovit ptáky, ještěrky či drábkem tahat rybky z bazénku!! To dokáže i šlechtěná "domácká" peršanka.Políčít železa na kočku, jak píše někdo výše, protože je žalostný pohled na jeho záhonky?!!! (Pochybuji, že vám záhony rozhrabuje kočka)A víte jaký je žalostný pohled na kocoura, kterému se podařilo z nějaké takové pasti dostat a po ránu přijde domů?!! Vaše starosti na mou hlavu! Když máte zahrádku (v kolonii) která má 20m čtverečných, nečekejte,že na ní dosáhnete nějaké biologické rovnováhy! To je tak akorát prostor na trávník a nějaký ten stromek. Alespoň pět hektarů ornice některým z vás a měli byste po problémech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 108.97 (?), 1.8.2010 15:22

Madam, kočičí hovénko smrdí spolehlivě nejvíc. To, co nalézáte v pískovištích, jsou právě kočičí hovna - pes do pískoviště nadělat nejde, nijak ho to neláká. Jinak velký souhlas s tím, že města (a především Praha) jsou plná psů i koček (kočky není přes den vidět, a v noci jsou zas všechny černé, a ty sídlištní většinou ven nechodí). Lidi by měli být trochu soudní. Moje tchyně má 15 koček, dalších dvacet jich krmí (k velké nelibosti sousedů a majitelů). Má taky tři psy (je dost trhlá), ale zdaleka největší smrad a v podstatě jediný je z koček - kočce nedělá problém nadělat vám pod skříň nebo do postele, třeba i z trucu. Imho tak nějak nahrazujeme normální vztahy mnohdy až chorobnou závislostí na zvířatech a nejsme schopni si přiznat, že někomu naše zvířata můžou vadit. Nelze srovnávat situaci, kdy sousedovic pes rdousí slepice, se situací, kdy kočka trpělivě čeká u hnízda a loví zahradní, lesní či polní ptactvo.

A nakonec si vždy vzpomenu na hordy koček na zahradách našich nemocnic - to je šílený a pro mě naprosto nepochopitelný úkaz. Nebo na toulavé, nemocemi promořené a velmi nebezpečné psy v cizích krajích (vzteklina není výjimkou). Člověk to prostě vždycky dovede k dokonalosti. Zdraví Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 222.50 (?), 23.3.2012 9:42

mám podobný problém a špatnou zkušenost s odpuzovačem ANTI KOT - ochrana zahrady od fy Trixie. Kočka se vydělá na ošetřené místo pravidelně do 12 hodin od aplikace a vůbec jí to nevadí. Nepoznal jsem rozdíl mezi před a po použití odpuzovače. Jsou to na 100% procent vyhozené peníze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.124 (?), 11.11.2012 16:10

Po zahradě po obvodu rozházejte trnové slupky z jedlých kaštanů. Naší zahradě se kočky od té doby začaly vyhýbat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 46.22 (?), 25.3.2012 18:11

Chtěla bych se zeptat, jestli někdo nedosáhl nějakého pokroku při zbavování se koček?
Psy máme tři, dotyčná kočka je příšerně drzá a nebojí se jich, polívat dané místo asi nepůjde, protože se jedná o plochu u domu, takže bych si vlastně kropila základy.
Kočka mi u stěny domu vyhrabala docela dlouhý pás a vypadá to nevzhledně, chtěla bych tam zasázet trávu, nebo netřesk, ale bojím se, že mi to ta potvora vyhrabe.
Byly by nějaké aktuální rady, co udělat, aby chodila vykonávat potřebu na zahradu svých pánů a ne na moji?

Předem děkuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika