Klíšťata zvířecí a lidské



host - 134.105 (?)
21.6.2010 15:11

Takové množství, to snad ani nejde. Opravdu je to živé? Není tam něco nalepené? Každopádně pokud by šlo o takové množství tak jedu k veterináři. Kdoví co to je a já mám problém našemu hafanovi vytáhnout pomalu jedno klíště. Máte ho naočkovaného proti borelióze? Jinak jestli byl chopný na sebe nachytat takové množství, tak si kupte Frontline Spot-On. Je to něco jako repelent pro psy, který působí 3 měsíce. Redukuje množství klíšťat a to i tak, že pokud to není ten typ, který musí prolézt každým houštím, tak budete mít od vytahování po dobu účinkování pokoj.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 139.80 (?), 21.6.2010 14:52

Dobrý den,

náš pejsek má na čumáku asi čtyřicet klíšťat vypadá to na larvy jsou hrozně malé. nemáte někdo zkušenost co s tím? Jsou tak malé že nejdou vyndat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.105 (?), 21.6.2010 15:11

Takové množství, to snad ani nejde. Opravdu je to živé? Není tam něco nalepené? Každopádně pokud by šlo o takové množství tak jedu k veterináři. Kdoví co to je a já mám problém našemu hafanovi vytáhnout pomalu jedno klíště. Máte ho naočkovaného proti borelióze? Jinak jestli byl chopný na sebe nachytat takové množství, tak si kupte Frontline Spot-On. Je to něco jako repelent pro psy, který působí 3 měsíce. Redukuje množství klíšťat a to i tak, že pokud to není ten typ, který musí prolézt každým houštím, tak budete mít od vytahování po dobu účinkování pokoj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 139.80 (?), 21.6.2010 15:15

u veterináře jsme už byli. Řekl že jsou to larvy klíšťat, že strčila čumec někam do hnízda. Pár vetších jsme vytahali, ale těch menších tam je hrozně moc, vůbec nevím co s tím. Nejvíc mě děsí, že to chytla někde na zahradě a to vloni neměla ani jedno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 134.105 (?), 21.6.2010 15:17
No a naočkovaného ho máte?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 190.236 (?), 21.6.2010 15:31 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 20.98 (?), 21.6.2010 15:36
To už je teď stejně jedno... Pozdě bycha honiti s nějakým očkováním... A to Vám tam ty klíšťata veterinář nechal? Stříkněte desinfekcí(natřete tampónem) a namažte niveou... po půl hodině otřete tampónem a kdyžtak opakujte...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 134.105 (?), 21.6.2010 15:45

Ale o to nejde, jestli pozdě bycha honiti. Jestli je naočkovaný, tak bych neřešil akutně vytahování a počkal až se trochu napijou a budou se líp vytahovat. Pokud není, tak bych je vytahoval hned, aby se snížilo riziko nákazy. Viděl jsem psa po borelióze. Nehezký pohled. Divím se, že ho nedali utratit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.80 (?), 21.6.2010 15:56

bohužel naočkovaný není, doposud jsme neměli na zahradě jediný problém.Když jsme šli ven tak občas něco měla ale to jsme hned vytáhli

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 21.6.2010 16:16

Někde jsem četla, že nymfy klíšťat nic nepřenášejí, že až dospělá klíšťata, ale čert tomu věř...  Na sobě nymfy odstraňuji tak, že je potřu francovkou a podeberu nehtem, hned se pustí (nedrží jako velká) a zas francovkou přetřu.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.80 (?), 21.6.2010 16:42

tož to večer zkusím. moc děkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika