Je už nějaká náhrada za Dursban?



host - 130.20 (?)
7.6.2018 13:29

Calypso už není taky k dostání

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 137.182 (?), 17.4.2012 23:05

Calypso v uvedene davce (0.9 mL/L) se aplikuje formou zalivky primo do pudy rostlinam, ne postrikem. Pozor, tato aplikace nema v CR platnou registraci a je tedy v podstate ilegalni (je to ucinne, ale de facto v rozporu s uredne povolenymi aplikacemi pripravku).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 18.4.2012 1:45

Doufám, že si neotrávím půl zahrady, ale budu to muset zkusitfrown Dneska jsem čistila záhon dlužich a začíná být už zase podežraný... a bergénie jsou už v pr... skoro všechnycrying Nevíte, jesli by tohle pomohlo i na larvy, které se mi vžírají např.do dřevitých pivoněk a jim podobných rostlin těch, které mají takový ten,,polystyrenový"vnitřek, stejně jako má bez? A ten jim zrovna nechutná, okrasné bezy rostou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 235.9 (?), 31.8.2016 6:40
U nas v SR je Dursban stale v predaji. Podla mojej osobnej skusenosti je to ale dost nebezpecny insekticid na domace pouzivanie. A polievat si s nim celu zahradu je sialene. Dursban je organofosfat neurotoxin z rovnakej skupiny ako bojove plyny sarin, tabun atd. len je menej toxicky. Takze ja by som si s tym zahradu urcite nepolievala. Ked poznate zivotny cyklus lalokonosca da sa pouzivat NeemAzal postrek. T.j. najlepsie aplikovat ho este pred tym nez lalokonosec zacne klast vajicka a to pravidelne aspon tri krat za tyzden.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 238.81 (?), 13.5.2018 13:15

  Teda koukám, že jste asi odbornice na zahradní přípravky..., že je prej nebezpečnej... - myslím, že se nepřímo a možná(!) prokázala akorát nějaká vzdálená škodlivost jeho aktivní látky pro děcka... - co si pamatuju, tak u jednoho strejdy jsem cejtil v kolně, kde měl zahradní přípravky, už před 45ti lety ten charakteristickej zápach - používal ho. Z jeho zahrady jsem se cpal ovocem a zeleninou léta... - musí se dodržet aplikační list. Když jsem ho ještě měl, tak krom půdní aplikace, která byla 100%tní, jsem před lety půlkou pixly granulátu za 110,-, zlikvidoval během chvíle sršní hnízdo pod střechou - obrovské, tisíce jedinců, když jsem granule nasypal na kus doutnající hobry pod hnízdem - kdybych to dělal Biolitem, bude to stát tisíce Kč..., a ještě tam budu muset u toho bejt - stříkat. Takhle jsem je ze začátku jen usměrnil hasičákem, aby z toho nelítali, pak už pracoval kouř z dursbanu. Teď si tak vzpomínám, kdoví, jestli to nebyla aktivní látka v Dymoganu, kterej jsme si házeli na táborech navzájem do stanů a v Praze do tramwají těsně před zavřením dveří. v zastávce... - nikomu se nikdy nic nestalo...

   Pokud se chcete věnovat opravdu něčemu ("možná") taky nebezpečnýmu, zkuste Glyfosát - možná ho stříkáte všude kolem baráku... - ani o tom nevíte.Ten se stříká už léta na téměř všechny polní plodiny, co běžně jíme - musí to být samozřejmě geneticky upravené plodiny - tak si to vygůglujte, proč a nač a jak a k čemu to slouží, a že to žereme všichni, především po tom, co náš "dnešní" premiér-kdysi vstoupil do cca 90ti% našich zemědělských podniků a JZD.  A je to mnohem horší než Dursban - podezření na karcinogennost - ten přípravek se jmenuje komerčně Roundap, a v desítkách tun se u nás stříká nejen do pangejtů a cestiček v parcích, ale ve velkým především do polí na plodiny, ve kterých se z toho usazují rezidua - a my to pak sežereme...  Tak ekologii zdar,   Alfi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.81 (?), 13.5.2018 13:48

Já to jen doplním k tématu (teď jsem to našel) - dávám sem link na certifikaci Dursbanu pro prodej v ČR, letech ' 16 až ' 19, takže bychom mohli "žádat zase ve svých obchodech" jako třeba epilátory..., ale spíš bych spoléhal na nějaké velkoprodejny a special firmy v některých ZZN, a prodejnách v JZD.   Alfi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.20 (?), 7.6.2018 13:29

Calypso už není taky k dostání

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.20 (?), 7.6.2018 13:27

Dusíkaté vápno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika