Je už nějaká náhrada za Dursban?



host - 130.20 (?)
7.6.2018 13:27

Dusíkaté vápno

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 137.182 (?), 17.4.2012 23:05

Calypso v uvedene davce (0.9 mL/L) se aplikuje formou zalivky primo do pudy rostlinam, ne postrikem. Pozor, tato aplikace nema v CR platnou registraci a je tedy v podstate ilegalni (je to ucinne, ale de facto v rozporu s uredne povolenymi aplikacemi pripravku).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 18.4.2012 1:45

Doufám, že si neotrávím půl zahrady, ale budu to muset zkusitfrown Dneska jsem čistila záhon dlužich a začíná být už zase podežraný... a bergénie jsou už v pr... skoro všechnycrying Nevíte, jesli by tohle pomohlo i na larvy, které se mi vžírají např.do dřevitých pivoněk a jim podobných rostlin těch, které mají takový ten,,polystyrenový"vnitřek, stejně jako má bez? A ten jim zrovna nechutná, okrasné bezy rostou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 235.9 (?), 31.8.2016 6:40
U nas v SR je Dursban stale v predaji. Podla mojej osobnej skusenosti je to ale dost nebezpecny insekticid na domace pouzivanie. A polievat si s nim celu zahradu je sialene. Dursban je organofosfat neurotoxin z rovnakej skupiny ako bojove plyny sarin, tabun atd. len je menej toxicky. Takze ja by som si s tym zahradu urcite nepolievala. Ked poznate zivotny cyklus lalokonosca da sa pouzivat NeemAzal postrek. T.j. najlepsie aplikovat ho este pred tym nez lalokonosec zacne klast vajicka a to pravidelne aspon tri krat za tyzden.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 238.81 (?), 13.5.2018 13:15

  Teda koukám, že jste asi odbornice na zahradní přípravky..., že je prej nebezpečnej... - myslím, že se nepřímo a možná(!) prokázala akorát nějaká vzdálená škodlivost jeho aktivní látky pro děcka... - co si pamatuju, tak u jednoho strejdy jsem cejtil v kolně, kde měl zahradní přípravky, už před 45ti lety ten charakteristickej zápach - používal ho. Z jeho zahrady jsem se cpal ovocem a zeleninou léta... - musí se dodržet aplikační list. Když jsem ho ještě měl, tak krom půdní aplikace, která byla 100%tní, jsem před lety půlkou pixly granulátu za 110,-, zlikvidoval během chvíle sršní hnízdo pod střechou - obrovské, tisíce jedinců, když jsem granule nasypal na kus doutnající hobry pod hnízdem - kdybych to dělal Biolitem, bude to stát tisíce Kč..., a ještě tam budu muset u toho bejt - stříkat. Takhle jsem je ze začátku jen usměrnil hasičákem, aby z toho nelítali, pak už pracoval kouř z dursbanu. Teď si tak vzpomínám, kdoví, jestli to nebyla aktivní látka v Dymoganu, kterej jsme si házeli na táborech navzájem do stanů a v Praze do tramwají těsně před zavřením dveří. v zastávce... - nikomu se nikdy nic nestalo...

   Pokud se chcete věnovat opravdu něčemu ("možná") taky nebezpečnýmu, zkuste Glyfosát - možná ho stříkáte všude kolem baráku... - ani o tom nevíte.Ten se stříká už léta na téměř všechny polní plodiny, co běžně jíme - musí to být samozřejmě geneticky upravené plodiny - tak si to vygůglujte, proč a nač a jak a k čemu to slouží, a že to žereme všichni, především po tom, co náš "dnešní" premiér-kdysi vstoupil do cca 90ti% našich zemědělských podniků a JZD.  A je to mnohem horší než Dursban - podezření na karcinogennost - ten přípravek se jmenuje komerčně Roundap, a v desítkách tun se u nás stříká nejen do pangejtů a cestiček v parcích, ale ve velkým především do polí na plodiny, ve kterých se z toho usazují rezidua - a my to pak sežereme...  Tak ekologii zdar,   Alfi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.81 (?), 13.5.2018 13:48

Já to jen doplním k tématu (teď jsem to našel) - dávám sem link na certifikaci Dursbanu pro prodej v ČR, letech ' 16 až ' 19, takže bychom mohli "žádat zase ve svých obchodech" jako třeba epilátory..., ale spíš bych spoléhal na nějaké velkoprodejny a special firmy v některých ZZN, a prodejnách v JZD.   Alfi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.20 (?), 7.6.2018 13:29

Calypso už není taky k dostání

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.20 (?), 7.6.2018 13:27

Dusíkaté vápno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika