Jak s úspěchem na lalokonosce



Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?)
7.9.2009 17:52

mrkněte do téma rododendron, je to asi týden až dva, řešil jsem stejný problém a myslím, že se zadařilo

na tohle funguje spolehlivě BIO ochrana, parazitické hlístice, firma Biocont

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.74 (?), 3.8.2009 9:00, zobrazeno: 18178x

Mám azalky napadeny lalokonoscem. Nejvíce jsou, možná je to náhoda, napadeny azalky barvy lososové. Ale jsou napadeny i listy blízko rostoucího buku. Má někdo úspěšnou zkušenost s likvidací tohoto škůdce?  Mám asi 40 azalek přibližně na 100m2.

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 30.111 (?), 7.9.2009 17:06

Zkuste si koupit Fury nebo Alfametrin, snad jsem to napsala dobře.Nakoupila jsem Fury, je jej 1litr a je drahý-asi 1570 Kč, ale pomohl.          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 7.9.2009 17:52

mrkněte do téma rododendron, je to asi týden až dva, řešil jsem stejný problém a myslím, že se zadařilo

na tohle funguje spolehlivě BIO ochrana, parazitické hlístice, firma Biocont

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.115 (?), 7.9.2009 18:39

Na Biocont jsem vznesl dotaz ohledně ceny a termínu použití hlístic / blíží se podzim / a zatím se mi nikdo neozval. Vzhledem k rozloze pozemku s azalkami nebudou hlístice také nic cenově příznivého. Proto hledám i jiné možnosti. Děkuji za Váš příspěvek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 8.9.2009 12:19

Když se dívám na Vámi zaslané fotografie a porovnávám je se svými zkušenostmi s lalokonoscem, zdají se mi Vaše listy vykousané příliš velkými "oblouky".

Jinak řečeno: domnívám se, že namáte lalokonosce, ale že je tp způsobeno jiným škůdcem, housenkami apod.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 14.11.2009 22:32

Nikdy jsem lalokonosce na zahradě neměla a najednou jich bylo mraky, nejvíc na kiwi, chodili jsme je v noci sbírat, dali pod keř ubrus a setřásly taky 100 ks najednou, byla jsem z toho zoufalá, myslela si že se jich nikdy nezbavíme, zkoušeli jsme parazit.hlístice Heterorhabditis, kupovali jsme pořád dokola balení ale brouci neubývali, nikdo si to množství neumí představit, v loni to bylo trochu lepší a letos jich bylo tak denně kolem 10,četla jsem, že se vyskytují tři roky po sobě, taj jsem zvědvá na příští rok, nakonec nám pomohlo Calypso, to jedině účinkovalo, dodnes nevím kde se tu vzali, o zahrádku se vzorně starám, je to můj velký koníček, objevili se v tom samém roce, co jsem začala pěstovat kiwi, na něm byli nejvíc, pak se rozlezli do jahod i na okrasnou zahradu, jsou hnusný, sežrali mi i hlízy begonií, vlezli do asparágusu, byli prostě všude

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika