Jak odpudit strakapouda?



host - 128.4 (?)
19.9.2016 15:13

Díky za tuto diskuzi! Už jsme byli opravdu zoufalí. Přečetli jsme toho s manželech o ptácích už víc, než bychom chtěli a musím pro všechny potvrdit, že výše zmíněný Antistrakapoud funguje. Hlavně je to úžasně jednoduché, i aplikace. Všechny nejasnosti nám zodpověděla paní po telefonu. Hlavně to není nijak drahé. Makety dravců se našim strakapoudům rychle okoukaly, takže jsme museli najít něco jiného. Říkala jsem si, že to nemusí fungovat, ale že už jsme přišli o víc peněz. Světe div se, ale zatím je klid! Nechápu, že s tím někdo nepřišel už dávno!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 128.4 (?), 19.9.2016 15:13

Díky za tuto diskuzi! Už jsme byli opravdu zoufalí. Přečetli jsme toho s manželech o ptácích už víc, než bychom chtěli a musím pro všechny potvrdit, že výše zmíněný Antistrakapoud funguje. Hlavně je to úžasně jednoduché, i aplikace. Všechny nejasnosti nám zodpověděla paní po telefonu. Hlavně to není nijak drahé. Makety dravců se našim strakapoudům rychle okoukaly, takže jsme museli najít něco jiného. Říkala jsem si, že to nemusí fungovat, ale že už jsme přišli o víc peněz. Světe div se, ale zatím je klid! Nechápu, že s tím někdo nepřišel už dávno!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.1 (?), 27.9.2016 18:10

Dobrý den, máme podobný problém. Máme díry a oklovanou omítku při rozích ve výšce cca 6 m. Můžete mi trochu prosím přiblížit postup a kde se upevňuje "držák".

Děkuji Jolanta Kubalová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.251 (?), 7.11.2016 10:17

Dobrý den,

Antistrakapouda používáme, přepošlu vám přesně jak to stojí v návodu. Nemusíte mít strach, je to jednoduché, já jsem ženská a také jsme to zvládla :) "Střed nosiče je pro

strakapoudy jako magnet. Nosiče je možné umístit na
fasádu i ve více kusech. Nosič stačí klepnout kladívkem
přes hadřík do hnědého (bílého) středu přímo do
Hnědý střed (nejběžněji
používaný) je určený
pro světlou barvu fasády
jako je bílá fasáda, žlutá,
oranžová…
Bílý střed je určený pro
tmavou barvu fasády
jako je tmavě hnědá
fasáda, černá, tmavě
šedá…
fasády. Ostré hroty nosiče způsobí minimální poškození, ale přitom spolehlivě přichytí nosič na venkovní fasádě.
V případě měkkého podkladu (např. při zasunutí nosiče přímo do montážní pěny) je ještě možné použít kapku
neutrálního silikonu. Silikon půjde později dobře sundat a nosič lépe zafixuje. Obvykle ale stačí pouze opatrné
naražení přímo do fasády." 

Obecně to musí být dobře vidět (dělají teď už 2 barevné varianty, takže je to super. A držák uméstíte různě po zdi, aby byl pro ptáka viditelný, nejsou pro to nějaká spešl pravidla :) Jen ideálně více kusů - dle plochy, my máme na stěně 15*5 m 4 ks :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.181 (?), 1.9.2018 10:24
Dobrý den, a když nainstalujeme antistrakapouda, budou mi létat sýkorky na zrní a jiné zobání? Anebo to odpodí i ostatní drobné ptactvo. Náš strakapoud je totiž pěkná mrcha a začal klovat díry ve štítu u kterého máme pravidelně zavěšené i různé zobání pro sýkory. Dekuji Lucka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.179 (?), 21.3.2017 21:34

Pročítám si tu diskuzi a hledám název přípravku. Loni jsme se také potýkali s nálety ptáků a jejich útoky na náš dům. Známý nám dal zbytek nějaké pasty, kterou jsme vtírali do vyklovaných otvorů a ptáci dali pokoj. Chceme pastu zakoupit i na letošní rok, protože jsme měli opravdu jen zbytek. Nenašli jsme nic jiného, takže již zmíněný Antistrakapoud bude asi onen přípravek, že? Byla to taková mazlavá kašička v pixle s víčkem a smrdělo to. Můžete nám to někdo potvrdit? Byli jsme opravdu moc spokojeni, takže už nechceme využívat nic jiného. Doby maket a jiných neúspěšných pokusů máme za sebou. Díky za vaše odpovědi :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.143 (?), 8.8.2017 23:19

Hezký večer laugh To bude ono!! My koupili na základě diskuze také Antistrakapouda, hodně lidí to chválilo, tak jsme si říkali, že to zkusíme yes Za ty prachy nekup to, levnější než zas nová fasáda indecision  Je pravda, že fakt smrdí frown  Ale používáme tu pastu asi měsíc a půl a zatím pusto prázdno laugh Teda je pravda, že občas nějaký strakapoud přiletí, ale jen krouží okolo díry a pak zase odletí, prý jim to má smrdět, jak jsem se dočetla, takže to bude asi pravda smiley Takže zatím můžeme jen dopručit!! Teď zvažujeme, jestli bude vůbec nutné kupovat i ty nosiče, protože to vypadá, že ta pasta úplně stačí. Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji všem za odpovědi a hezký večer laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.35 (?), 29.8.2021 10:41

Antistrakapoud je podvod, nefunguje vůbec, pták si klove i do pasty a atraktorů si nevšímá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.39 (?), 10.9.2018 16:57

Antistrakapoud je podvod.. terčíky jsem umístil dle návodu a stejně si dělá nové díry a prohlubuje ty stávající.. Nedoporučuji tento produkt.. Pasta mu vůbec nevadí spíš když vylejzá z děr tak špiní fasádu.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.146 (?), 14.10.2021 12:05

My Antistrakapoud na domě vyzkoušeli a bez výsledku. Pasta téměř vůbec nezapáchá ani mě, ani ptákovi. To jsem ji aplikoval dvakrát a nešetřil jsem. Do toho "nosiče" - čili plastového kelímku s hnědou hmotou - možná občas klove, ale jinak nevidím efekt. Když díru ucpete, strakapoud si udělá novou. Když tam máznete tu pastu, tak mu to vůbec nevadí, bydlí tam dál, jelikož je díra ve fasádě hluboká a hlouběji to už asi tolik necítí. Respektive já to necítím ani tak a to Covid nemám a čich mám dobrý :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.254 (?), 1.7.2023 16:01
Kdyz nic nepomuze, vzduchovka. Cest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika