Jak na žáby ve skalce



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
         
host - 79.142 (?) 
12.9.2010 13:15

Všetkým tým, ktorí tu píšu o chytaní a vynášaní žiab a o tom, ako im žaby nevadia, by som priala mať ich plnú záhradu ako je to teraz u nás po povodniach... Žaby mi lezú do domu, máme nové plastové dvere, lezú po nich a držia sa v špárach, keď dvere otvorím, musím odstúpiť, inak mi ich padne na hlavu aj 20...

Okrem toho, keď sa v ZOO v Košiciach mohol ropuchou otvráviť tučniak, nechápem čo je niekomu čudné na tom, že sa ňou otrávi pes.

Bodaj by sa všetkým vám čo píšete aké sú žaby zlaté a že s nimi nie sú problémy tie hnusné slizké smradľavé potvory nasťahovali domov...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 77.125 (?), 18.9.2010 8:23
povodne u nas sice neboli, ale ziab mame tiez az az. otvorim dvere na terasu a hned ich na mna zo 5 pozera. sedaia na okennom parapete a ako keby cakali kedy sa otvoria dvere aby mohli skocit dnu. 2x som ich uz aj nahanal po obyvacke. je to masaker. Vas problem chapem a tiez hladam riesenie ako sa ich zbavit. Niekde ich preniest je blbost... su vsade na okoli. Jedine co ma napada je neja.ka hnusna chemia:( Mame tiez maleho psa a nerad by som riesil problem s nejakou otravou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 73.19 (?), 19.9.2010 15:03

Mám rovnakú skúsenosť. Ropuchy sú premnožené, vlhko je všade, takže zbytočne ich budem niekam odnášať, prídu ďalšie. Zaliezajú pod plastové dvere, ráno sú ich plné "pánty", opadávajú zhora, je to nechutné. Žiadny ekológ mi nemusí vysvetľovať potravové reťazce. Vadí mi, že lezú zo svojho prirodzeného prostredia do môjho a neviem, ako im v tom zabrániť. Asi je na vine tá firma, čo mi montovala plastové dvere...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.218 (?), 19.9.2010 19:31

Pořiďte si kočku, nebo kočky. Jinak docela zábavná diskuze o čápech a potravním řetězci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 175.150 (?), 12.11.2010 22:27

 Za mého mládí se u nás napouštěla nová přehrada. Kam se šláplo byla žába. Tento nadstav se brzo upravil. Toto je jeden případ enormího výskytu. Druhý a to vážnější případ je ten, že bydlíte v dobré lokalitě pro žáby a svojí činností jste narušili, nebo zcela zničili potravní řetězec - predátor - potrava žába  - potrava pro žáby. Je třeba se zmyslet jaký ten predátor, nebo potrava tu nadbýva, či schází. Toho do dané lokality znova dosadit. Nikdo se nezmínil o tom, že před ním utíkala užovka, zmije nebo tchoř. Jsou u vás čápi? Tady je zřejmé jak snadno se dá narušit přírodní rovnováha. Píšete, že nachytáte a odvezete nějakých 50  - 70 kusů. Tak to je sranda.Kamarád jich nachytal po vyučování kolem 300. To, že je u vás tolik žab svědčí o tom, že žijete v čistém prostředí - hlavu vzhůru. Nebo chcete mít za barákem chemičku? Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 217.164 (?), 12.5.2011 22:57

Ahoj lidi.
Mě osobně žáby vůbec nevadí. Je to spíše naopak. Jejich kvákání mi zní, jako rajská hudba a jejich přítomnost na mém pozemku beru jako velké plus.
Zato pejskaři z bytovek mě opravdu štvou. Místo toho, aby si sbírali exkrementy po svých obtloustlých náhražkách za cokoli, vykuřují u vchodových dveří a svého psa, nebo hejno psů, nechají volně pobíhat po nevelkém prostoru mezi bytovkami a nechají je udělat hromadu, kde se jim zachce. Kdo má  mezi těmi exkrementy furt kličkovat s dětmi do školky, nebo třeba jen na vlak na slatiňanské nádraží, když to jinudy nejde?!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 12.5.2011 23:22

Dobrý večer, p.Jardo úplně s Vámi souhlasím my máme zahradu plnou žab jsou ve skalce, ve skleníku, skáčou po chodníkách a vůbec nám to nevadí.A co se týká těch pejskařů máte pravdu je to hrůza každý si pořídí psa ale aby se staral to ne.Také máme psy, velkou zahradu, ale když narazím na hovínko vždy jej uklidím.Já nechápu jak někomu můžou vadit žáby.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 30.216 (?), 31.5.2011 1:03

chcela by som sa opytat, ci ste nenasli nejaku ucinnu "zbran", ako sa zbavit ziab (najlepsie nieco bio). aj u nas je to neunosne, nam dokonca skacu do domu cez otvorene okna... a tie okna su vo vyske mozno 120 cm a viac. potom ich vacsinou nahaname po dome, alebo, co je horsie, tak tam uschnu a najdeme ich hocikde - pod sedackou, v policke za knihami, v noci uschnu v papuci :(((skryvaju sa v hocijakych sparach, lezu pod omietku, pivnicu uz radsej ani neotvarame - lezu odtial cez klucovu dierku (klucova dierka je na stare velke kluce). je mi jedno, ako sa ich zbavime, len nech su prec. su vsade po okoli - "prisli" po minulorocnych lejakoch. nekvakaju, su to len take male zabky, ale stovky su ich iste, mozno aj tisicky... slimaky nam nenicia, ale tie nam aspon nelezu do domu. tie slimaky su asi vacsie ako zaby... a bociana si nevieme odchytit. maciek mame po okoli vela (ved ako na dedine) a nezda sa nam, ze by ich nejake zabicky zaujimali - ani raz sme nijaku macku nevideli chytat ziadnu z tychto miniziab. to mame zacat hnojit chemickym hnojivom zahradu??? ked nebude ina moznost, tak asi uz skusime aj to. alebo budeme cakat na saharske sucha, aby ich vysusilo :((( nemozeme mat otvorene dvere, ani okna. mozno ich zastavia sietky na oknach, ale asi sa podrypu aj pod ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 1.6.2011 15:20

Dobrý deň, pripojte foto domu a okolia, a bližší popis situácie (napr. či bývate pri nejakej vodnej ploche?...)  skúsime určiť druh žiab a možnú pomoc. Peter, Nitra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 30.216 (?), 3.6.2011 2:05
Dobry den, fotky nemam, ale aspon popisem dom - ide o stary vidiecky (sedliacky) dom postaveny este z nepalenej tehly - asi v tom je najvacsi problem. je sice zrekonstruovany, ale zatial, co som nasla, tak prave ta nepalena tehla zabicky laka... v okoli domu su len udrziavane zelene plochy (travnik, kvetinova zahradka, zeleninova zahradka). pod castou vonkajsej chodby (je to vlastne podstreseny chodnik popri dome) je vinna pivnicka, uz nepouzivana - obcas prevetravana. dom sa nachadza v obci svaty peter - tecie tade miniriecka, ktora je pocas sucha uplne vysusena a pocas lejakov vie narobit vela zla, dom je vzdialeny od nej mozno 0,5 km dokopca. mometalne je v riecke mozno 10 cm vody (asi ani tolko). iny vodny zdroj siroko-daleko ziadny. zaby su po celej dedine a aj okolitych obciach. a co sa tyka ziab, cu fakt male (mozno okolo 5 cm alebo trosku viac), nekrkaju, farba hneda alebo hnedo-zelena... v podstate proti zabam nic nemam, nemam voci nim ani fobiu, dokonca sa mi ani nehnusi chytit nejaku potvorku do ruky a vyhodit ju z parapetnej dosky, ale uz je toho dost, trva to uz 2. rok, so zimnou prestavkou. stale musime davat pozor, aby sme ich nezaslapli papucami :-/
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika