Jak na žáby ve skalce



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 180.234 (?) 
20.7.2010 8:25

Děkuji za tip, zkusím něco najít. Jak píšete, čeho je moc, toho je příliš... máme jich tu fakt hooodně a člověk to musí začít řešit, než jich bude ještě víc a vyrostou a budou kvákat všem do oken... a mít je v baráku, to taky není sranda..obzvlášť se dvěma malýma dětma. Yvča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 243.20 (?), 20.7.2010 11:35
Ropuchy nekvákají, vydávají spíše cvrčivé zvuky, a to navíc jen v době rozmnožování, tedy v březnu a dubnu. Známé letní hlasité skřehotavé kvákání, které tak ruší chataře, patří zeleným skokanům, kteří se z našich žab rozmnožují nejpozději.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.106 (?), 20.7.2010 14:25

Myslím, že rada tu padla opravdu dobrá, v rukavici je vysbírat a odnést v kbelíku někam k vodě. Neváhala bych s tím a udělala to co nejdřív. Pokud máte k tomu odpor, jistě vám někdo pomůže (manžel, rodiče, kamarádi...). Rozhodně je to lepší a účinnější než si zde jen stěžovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 67.214 (?), 24.7.2010 10:20

Dobrý den, já bych si vaše žáby ráda vzala, my máme bohužel jen jednu a samé slimáky =) Tadeáška

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.5 (?), 17.8.2010 21:18

Já bych Vám je nazbírala ale kam jich odvézt Já jsem od Vyškova máme jich plnou zahradu a dvůr večer musíme brzy zavírat vrata lezou i do baráku.A to že vylučují jed budu mít odpor vzít je do ruky.Jezdí k nám snacha s malým psíkem takže nevím co bude dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.177 (?), 18.8.2010 0:10

Dobrý večer 

Velmi děkuji uživateli host - xxx.xxx.151.3 (?), 16.7.2010 11:16 a chemickému alí 

Víte v některých generacích, jde nebo z neznalosti zabijí žábu, hada, ježka, slepýše pak si k tomu vychovají svoje děti, které pak všude co najdou na cestě zabijou klackem, nebo zašlápnou, nebo přejedou autem.Proč to dělají? trpí tím údajným odporem nebo vyžitím... je mně to celkem líto, člověk se o to stará a pak vidí, že soused nebo někdo jiný to ihned bezmyšlenkovitě zabije. 

Sousedi nesousedi, to je jenom výmluva.Je to váš pozemek, a váš mozek né souseda, vy rozhodujete. 

Já žádnou nesmyslnou fobii nemám na nic, to si jenom pěstuje člověk ve svým chováním. 

Lidi víte co, zabijte žáby, zabijte včely, zabijte sršně, pavouky, berušky, ježky vše vymlaťte, vemte si rotační sekačky vše všude pomlatte, vybetonujte si zákryt, uděláte nejlíp ale až budete od přírody něco potřebovat nevolejte po ní, nevolejte ani zde, člověk si to vše vytváří náležitě sám, protože každý živočišný druh má nějaký záměr, tam kde se nastavějí markety, obchodní domy na loukách nebo tam kde tyto živočichové jsou tak bohužel se přestěhují jinam nebo jich je nedostatek.
 
Co je těžké vzít opatrně hada-pavouka-žábu do ruky? Á nebo si vemte rukavice a sesbírejte a odneste na vhodné místo. 

Já vždy odnesu na bezpečné místo jakéhokoliv živočicha (tím nemyslím slimákz hnědý-oranžový mouchy a komáry)
 
Budu velmi rád když zde tento příspěvek bude a každý si uvědomí že každý živočich má svoji potravu, když zničíte nějaký druh nedivte se že pak jsou jen problémy a musíte používat jen chemikálie které v konečném stádiu pěkně zbaštíte a nejhorší na tom je rakovina, to že lezou do domu snad máte dveře ne? 

Klidně můžete mně přivést rád si je nechám! 

Víte lepší kvákání žab než poslouchat jak chrápou sousedi, nebo řvou, a v noci a ráno jsou jakékoliv zvuky, příjemné.
M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.99 (?), 30.8.2010 9:25

Proboha, vy nemáte v okruhu několika kilometrů žádný rybník, potok nebo řeku? To se mi tedy fakt nechce věřit. Já tedy opravdu nechápu, proč je pro některé lidi všechno takový problém. Koupím si rukavice, posbírám do kbelíku s víkem, odvezu, vypustím a kyblík umeju, rukavice vyhodím. Ono je holt jednodušší si pořád jen stěžovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 217.145 (?), 30.9.2010 0:14
v nasom pripade to moc nezafungovalo, deti od susedov sutazili po dobu 2 tyzdnov, kto z nich vyzbera najviac ziab (potom sme ich nosili do inej lokality s mociarom),kazdy den vyzberali cez 50-70 x 2 teamy, zial po 2 tyzdnoch ich zabavka presla... :-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.6 (?), 10.8.2010 15:33

a co když tam máme vlhko a vodu my máme taky žaby a neviím jakého druhu zatim sme je našli ve studně, sklepě a u bazénu v tůjích co máme dělat???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 30.8.2010 14:13

Tenhle příspěvek jsem nějak nepochopila, nebo mi vypadl z kontextu - jako jak,,co máme dělat"? Co? Nic, nevšímejte si jich a nechte je v klidu žít...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika