Jak na kuny



host - 162.166 (?)
23.7.2009 10:06

Já budu kunu stěhovat dnes odpoledne. Psychicky se na to připravuji, proto jsem se rozhodla, že se s vámi o zážitek podělím. Koupili jsme několik pepřových sprejů v army shopu. Z této bitvy vyjde jeden vítěz. Zítra napíšu, jak to dopadlo. 

Radka, České Budějovice

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 162.166 (?), 23.7.2009 10:06

Já budu kunu stěhovat dnes odpoledne. Psychicky se na to připravuji, proto jsem se rozhodla, že se s vámi o zážitek podělím. Koupili jsme několik pepřových sprejů v army shopu. Z této bitvy vyjde jeden vítěz. Zítra napíšu, jak to dopadlo. 

Radka, České Budějovice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radi - (26) - 178.227 (?), 23.7.2009 17:20

Pokud přes slzy v očích uvidíte na klávesnici, tak se budeme těšit... :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.166 (?), 27.7.2009 14:07

S odstraněním kuní rodiny pepřový sprejem to dopadlo klasicky. Když do jejich teritória syn nálož vhodil, jen trochu zavrčely - my mezitím utekli. Že by na půdě probíhala evakuace to nevypadalo, ale dvě noci jsme měli pocit, že jsme vyhráli my. Po dnešní noci už si to nemyslim.

Dnes koupím plašič myší. A jest-li to nepomůže, tak už nevim...

Radka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 241.251 (?), 23.7.2009 11:12

Doporučuju ten bateriový myšplaš - na myše to nezabírá ale na kuny stačí. Baterie vydrži snad dva roky (nějak to neskeduji - ale určitě hóóódně dlouho) a tak náklady nejsou nilak vysoké. Zapínáme ho jen při odjezdu, když tam jsme, tak ho vypínáme. Ani prvotní náklady (nákupní cena) nejsou nilak vysoké (do 500Kč), ale nám se určitě vyplatily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.157 (?), 20.1.2010 10:06

Já mám trvale zapnuté 3 UV plašiče, nastrašenou klec na odchycení, past na potkany a stejně kvůli páru kun v noci nespím (ale náš pes je v klidu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.7 (?), 25.7.2010 23:17

Kuny u nás na půdě jsou od nepaměti. Slepice nám nezakousli ani jednu, ale zredukovali kočce malá koťata, když šla lovit. Jinak to jsou krásná zvířata na pohled. Také jsme čtyři chytili do sklopce a potom po ofocení zase vypustili. Do průchozího sklopce nemusíte nic dávat - jen ho ˇpostavit podél zdi, kudy by mohli chodit a třeba přes něj přiklopit desky nebo plechy, aby nemohla na sklopec vyskočit a zbytečně ho tak naprázdno sklopit. Na půdu chodili po třešni, která se dotýkala půdy. Strom jsme porazili a nyní lozí po hraně domu s brizolitem velmi svižně jako veverka. Asi by stačilo 1 metr rohu oplechovat a budou namydlený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.209 (?), 30.12.2019 10:20

dobry den ja jsem ho zakoupil a dva tydny super ale ted jsou zpet a vubec jim ten plašič nevadi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.209 (?), 26.7.2009 10:30

Mám naprosto stejný problém, "něco" mi pravidelně cupuje rostliny, začalo to oregánem a mateřídouškou, ty to "jen" vyvracelo a sem tam se v nich vyválelo. Pak jsem ale zasadila deset kousků levandule a tu to začalo vysloveně cupovat na kousky. Včera jsem se na to už nemohla koukat a dala jsme kolem hnusnej zelenej plůtek. Ráno fajn, levandule, nebo spíš její zbytky, byly netknuté. Pak jsem ale došla k zakrslému cypřišku a ten byl rozcupovaný a hlína kolem něj vyhrabaná skoro jako od psa. Ve stopách po hrabání byly vidět tupé drápky, ne jako od kočky. Je možné, že to je kuna nebo je to spíš toulavý pes?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 231.227 (?), 26.7.2009 14:41

Přesně to samé se odehrávalo na mé zahrádce před okny domku před dvěma roky. Kosatce jsem měla rozdrásané tak, že nevykvetl ani jeden, trsy sedumu byly rozdrásané také. Koberec z netřesků byl vytrhán rovněž. Utrpěly i ostatní druhy rostlin, v krátkosti to lze označit slovem "spoušť". Byla to kuna skalní s dvěma mláďaty. Když mláďata odrostla, tak už plotem ze všech stran chráněné místo na zahrádce před mými okny nevyhledávaly a ničení v tomto místě ustalo. Kuny však nadále bydlely v mé stodole. Další rok jsem si pořídila psa a vrátka do této zahrádky jsem na noc nechávala otevřené, rovněž všechna vrátka vedoucí do sadu zůstávala přes noc otevřená, aby se pes mohl prohánět všude okolo domu. Kuny mi letos na jaře zahrádku díky psovi nezničily. Ovšem pes si za tu dobu vyšlal své vlastní dálnice, čímž došlo ke zničení spousty rostlin, možná mnohem víc, než způsobovala kuna na malé zahrádce před okny.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.166 (?), 30.7.2009 10:26

Nepomohl pepřový sprej, nasadili jsme myšplaš. Vypadalo to, že kuna své doupě opustila. To byste neuhodli, kam se mrcha přestěhovala!!! Pod kapotu mého auta! Ráno jsem našla kolem auta rozcupovanou izolaci. Docela jsem se zděsila, když jsem viděla tu spoušť. Nechápu, proč si vybrala zrovna moje auto. Co mám dělat? Radka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika