Invaze brouků - co s tím?



host - 55.26 (?)
26.9.2009 22:34

Tak se nerozčilujte, já jsem taky stará ženská. Akorát beru život s humorem.

Ne, brouci (a myslím, že hmyz všeobecně) krev opravdu nemají. Hmyz má tzv. hemolymfu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
A.Popelková - (38) - 198.120 (?), 16.9.2009 10:16, zobrazeno: 10091x

Dobrý den, potřebovala bych s tímto prosím poradit.Tito brouci mi stále přilétají na střechu a odtud lezou okny dovnitř a hlavně do sklepa, mám jich tam spoustu.Co s tím?

Brouk ze střechy
Brouk ze střechy
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 207.34 (?), 16.9.2009 11:34

Dobrý den, řekla bych, že je to mandelinka bramborová, škodí na zasázených bramborech. Někdy tu máme takové množství u sousedů na políčku, že to po cestě jen lupe... jsou pak opravdu všude...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
A.Popelková - (38) - 198.120 (?), 16.9.2009 15:17

Ano, díky je to ona, už sem se podívala do encyklopedie.Já totiž bydlím docela na samotě a ven taky moc nechodím, takže sem nevěděla, ale u lesa je dost polí bramborových, tak mi to také napadlo, ale radši sem se zeptala.Snad až je vyorají, tak zmizí.Doma je stříkám Biolitem, ale venku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
skalovi.pís - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 161.138 (?), 25.9.2009 1:14

Pokud nepěstujete brambory, na střeše vám nevadí. Nejlepší jejich likvidátor jsou bažanti a koroptve. Ti co teď lítají s příchodem chladných nocí taky přestanou. Ten Biolit si šetřete na něco jiného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 16.190 (?), 25.9.2009 6:51

Už jste viděla mandelinku v bytě, že by se musela likvidovat Biolitem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 55.26 (?), 26.9.2009 0:30

No je to nějaké podivné. Anebo ti proklatí Američani vyšlechtili nějakou mandelinku domácí. A to, že někdo mandelinku nezná, to mi přijde už úplně jako blbost. Nebude to stejný případ jako devíticentimetrový brouk s červenýma očima??? Možná se časem dočteme, že někomu saje krev slunéčko sedmitečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
A.Popelková - (38) - 198.120 (?), 26.9.2009 21:20
,Vy zřejmě znáte vše a proto kdo něco neví a zeptá se, tak je to blbost?To dost dobře nechápu, vždyť proto tady tyto diskuze jsou-jeden neví zeptá se---druhý ví a poradí.Dělat si ale legraci ze starý ženský, mi přijde trochu nevkusné, navíc když jsem napsala(a nejen já)že sem neměla zapnutou tu funkci na červené oči, v případě toho brouka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 26.9.2009 21:44
Promiňte, ale zdá se mi nemožné, že stará ženská nepozná mandelinku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.187 (?), 26.9.2009 22:09

Zapínat "funkci na červené oči" u brouka nebo hmyzu je zbytečné. Červené oči na snímku jsou způsobeny prosvícením oka až na sítnici, která je prokrvená. Myslím si, že už v jiné diskusi Vám někdo psal, že brouci krev nemají. Nebo, že by to uprostřed šumavských hvozdů bylo jinak???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 26.9.2009 22:34

Tak se nerozčilujte, já jsem taky stará ženská. Akorát beru život s humorem.

Ne, brouci (a myslím, že hmyz všeobecně) krev opravdu nemají. Hmyz má tzv. hemolymfu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika