Hryzec



Stránky: 1,  2   
host 
22.7.2003 10:35, zobrazeno: 28838x
Je možné, aby hryzec zničil 4 roky starou ruj vlasatou ? Co proti hryzci ? Díky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host, 28.7.2003 15:47
To se mi nezdá. Ruj (Cotinus) je přinejmenším nestravitelná, je totiž příbuzná se škumpou (Rhus) která je vysoce jedovatá. Pokud vám usychají listy a celé větve, příčinou je
pravděpodobně houba Verticillium, která se šíří od kořenů za suchého a teplého počasí. Ruj je na tuto chorobu velmi citlivá. Nezbývá než odřezat všechny postižené větve. Keř zpravidla dobře regeneruje.

Pavel Rezl
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.191 (?), 10.4.2006 21:46
Zničí hryzec tůje ? Koupili jsme je vysoké cca 1m, teď po vysazení máme obavy, aby je hryzci nezničili. Vypadá to, že jich máme plný pozemek. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.115 (?), 18.5.2007 9:21
Na chalupě mám kolem pozemku 8 let staré thuje, konečně pěkně vzrostlé, cca 2 metry a začaly schnout, dostatečně je zalévám, přihnojuji atd.  Nakonec jsem našla podnorované kořeny, úplně oschlé thuje jsem vytáhla ze země téměř bez kořenů. Na chalupě býváme jen o víkendu, vždy nacházím znovu vybudované chodbičky, vše zašlapu, proleju vodou a za týden opět podnorovaná celá zahrada na stejných místech. Trávním podnorován cca 5 cm pod zemí, tráva nad chodbičkami usychá... Může jít o hryzce? Jak proti nim bojovat? Má smysl vysazovat thuje na místa, kde je teď umořili? Připadá mi to jako boj s větrnými mlýny  :-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.1 (?), 18.5.2007 9:51
Zksute do těch jejich chodbiček dát střepy, nebo jim někam dát otrávený krmení
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.24 (?), 28.4.2008 19:40

Kdysi (a to jsem byl malý kluk cca 10 let) nám na zahradě lozili hryzci a třeba z mladé jabloně zbyl jen kmen. Tak se táta se známým pídili. Do zahrady jsme začali vysazovat pryšec křížmolistý - Euphorbia Lathyris (lat. název jsem našel netu). Je to dvouletka, druhým rokem má semena. Tato rostlina prý dotykem kořenů dokáže hryzcům prý popálit kožíšek a znepříjemnit jim žití v zahradě. Ale co je rozhodující. Funguje to. P.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 196.160 (?), 15.5.2006 14:04
Do jaké velikosti dorůstá Hryzec?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.8 (?), 25.4.2008 9:53

chytil jsem hryzce který byl velký jako morče i podobně zbarvený

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.34 (?), 28.4.2008 19:25

Tak toho bych chtěl vidět. nebylo by foto? Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?), 28.4.2008 21:22

stačí do google napsat - hryzec obrázek ;).

http://www.biolib.cz/cz/taxonimage/id3813/?taxonid=20659
http://www.biolib.cz/cz/image/id32194/ 

Mám dotaz. Na jedné, poměrně dost suché části zahrady, kde dříve byly slepice, se usídlil nějaký (asi) hlodavec, který dělá do země spoustu děr. Vypadají jako myší, ale jsou velké, mají v průměru tak 8 cm a téměř vždy jsou udělány v důlcích, které vypopelily slepice. Předpokládám, že hryzec, jakožto vodní zvíře, to není. Nevíte někdo, co by to mohlo být? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika