Feramol proti slimákům



Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?)
19.6.2010 23:06

Libovala jsem si, že mám na zahradě ježky, užovky a žabky.Užovka sežrala žabky i nějakou tu rybu z jezírka(nemám ji sice vyfocenou ale jak zápasí s žábou i rybou jsem viděla na vlastní oči).No a ježek sežral včera užovku.Tak mám zase jen ty slimáky a ježka, který je nežere.Tak bytˇtu sllimáci byli dřív než já, sbírám je, poleju je vřelou vodou a vrátím přírodě pro mne v užitečnější formě.A ježek se přikrmuje u sousedčiných koček.Tak proč by žral slimáky. R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 67.14 (?), 9.7.2010 15:48

Výskyt plzáka španělského, či chcete-li portugalského všech možných barev od světle hnědé, přes tmavo hnědou a rezavou až po černohnědé i rozmanitých velikostí se snažím víc jak 5 let likvidovat mechanicky. Napřed jsem sbírala a házela do sklenic se solí, posléze i bez soli. Je to asi opravdu jediná 100% účinná metoda. Při rytí zahrady je pak třeba, kdaž narazíte na bílé kuličky (vypadají jako hrst kaviáru) tyto nekompromisně rozmačkat. první plzáci byli tvrdí, že nešli ani napíchnout, dnes už se aklimatizovali a protože nemají žádného predátora, tak i "změkli", ale klouzaví jsou potvůrky stále, leč vidličkou si s nimi hravě poradíte. Feramol jsem zatím nevyzkoušela, ikdyž mě pobavil popis: bezpečně účinkuje n aslimáky a plže, které se po pozření granulí stáhnou s pocitem nasycení do svých podzemních úkrytů, kde uhynou. Odpadá tak prý sbírání mrtvých slimáků. No zatím nevím, ale tím, že jsou kanibalové, jsem v minulosti aplikovala slug pelety Vanish a také Mesurol, docela úspěšně, leč draze. Docházelo k úhynu, jak těch, co návnadu pozřeli, tak i těch následných kanibalů. Zjevně jim nedělá dobře počasí s vysokými teplotami, to jsou ve dne schovaní a v podvečer jich nasbíráte za chvíli celý kýbl, jak spěchají na záhonky. Pročetla jsem sii příspěvky a 100% jsem taktéž nehumánní, protože zabývat se katapultací, aby se jich vždy vrátilo 10 krát tolik, nemá smysl. Stačil úterní déšť a vyrojily se jich stovky... Úspěšný ale může být jenom ten, kdo má slušnéí a aktivní sousedy a kdo vytrvá a hlavně může každý den sbírat a sbírat. V mém případě jednou za týden až 14 dní je účinnost pouze symbolická. mimochodem, ještě jsem nenašla živočicha, který by je konzumoval... Anavi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Dadude - (17) - 6.150 (?), 20.6.2010 22:32

Naprostý souhlas, do naší přírody to nepatří, nemají tu přirozené nepřátele. I nějaká chytrá paní psala, že hlavně je humánně nesbírejte a nevozte do lesa, že uškodíte lesu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.135 (?), 17.6.2010 12:23

Včera jsem se někde dočetla, že ty španělské nežere ani ta naše divoká havěť, protože jsou prý na rozdíl od našich druhů hořcí. Máte potvrzené, že ropuchy, ježci a spol. žerou i ty rezavé? To bych byla moc ráda, kdyby ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 17.6.2010 12:33
Skoro o tom pochybuji. Rodiče mají na zahradě rodinu ježků. Na vlastní oči jsme viděli, jak žrali kuřátko, ale není znát, že by ve slimácích našli byť jen slzičku zalíbení.MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 196.170 (?), 17.6.2010 12:59

V květnu mi dělali Ukrajinci fasádu a říkali že na Ukrajině už jsou taky slimáci. Kamarád je viděl v Krkonoších asi tisíc metrů vysoko. Je to hrůza a děs co se to děje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 19.6.2010 23:06

Libovala jsem si, že mám na zahradě ježky, užovky a žabky.Užovka sežrala žabky i nějakou tu rybu z jezírka(nemám ji sice vyfocenou ale jak zápasí s žábou i rybou jsem viděla na vlastní oči).No a ježek sežral včera užovku.Tak mám zase jen ty slimáky a ježka, který je nežere.Tak bytˇtu sllimáci byli dřív než já, sbírám je, poleju je vřelou vodou a vrátím přírodě pro mne v užitečnější formě.A ježek se přikrmuje u sousedčiných koček.Tak proč by žral slimáky. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 82.249 (?), 4.2.2014 13:38

Dobrý den,

ta myš na obrázku je myšice temnopásá. Měl jsem ji ve skleníku, kde mi chodila na moje výpěstky a dělala mi chodbičky pod vínem. Nastražil jsem na ni pastičku na myši, do které jsem dal kůrku chleba. Během 14 dnů jsem odchytil celou rodinku (bylo jich 7), teď od nich mám pokoj.

Slimáky jsem likvidoval Feramolem, který je dost drahý. Našel jsem si firmu z Brna, která mi vyrobila účinnou látku a tu jsem "nalepil" na kočičí granule, které jsem zvlhčil rozprašovačem s vodou. Slimáci se mohli užrat a na čas od nich byl pokoj, než se přistěhovali na uvolněné místo další. Dělal jsem si i fotodokumentaci. letos to chci zkusit již od jara, aby neměli šanci se "rozjet".

Hodně úspěchů v boji s užírači přeje Jarda /jirakj@seznam.cz/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 118.4 (?), 18.3.2014 8:25

Dobrý den,

pořiďte si Indické běžce (kačeny masožravce). Mám zahradu asi 1200m2 a stačí dvě. Měl jsem zahradu plnou slimáků a po pořízení kačen úplně zmizeli. Na druhý rok jsem kačeny musel už přikrmovat. Dokonce jsem přivážel slimáky z kamarádové zahrady, ale tam už taky došli.

Klein

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.7 (?), 18.3.2014 11:08

A co tie granule s nalepenym fosforecnanom zelezitym spravili vasim mackam?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 18.3.2014 11:43

Dobrý den, tak to by mě také zajímalo. Nemáme kočky, ale sousedovic k nám běžně chodí. Navíc bych se bála i o psy. A kačeny, tak ty nechci, je to prostě nekonečný boj. Navíc jsem už o víkendu objevila slimáky, jak si po některých záhonech lezou o sto šest. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika