Desinfekce půdy nekomerčními přípravky



host - 45.254 (?)
7.3.2014 23:26

Trochu tuto diskusi oživím.

Zaujalo mě, že den před a den po nesmím požívat alkohol???

Nejsem notorik.pivko nebo víno si dám, ale díky tomu, že auto potřebuji k výkonu svojí práce, tak alkohol je pro mě od nedělního rána až do pátečního večera tabu. A jelikož na zahrádku mám čas jenom o víkendu, tak se asi při pokusu desinfikovat půdu trávím sám frown ?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 152.34 (?), 22.2.2010 23:02

Metoda se jmenuje solarizace (angl. "soil solarization"). Používá se i v zemědělské velkovýrobě, hlavně kvůli nematodům, ale asi moc ne v našich zeměpisných šířkách. Google nalezne řadu odkazů. Připadalo mi to jako dobrý nápad, ale nevýhodou je, že u nás ho lze použít jen v nejteplejších obdobích roku, a to mám na záhonech raději něco jiného než průhlednou PE fólii. Jinak si ale myslím, že sterilizace volné půdy do větší hloubky, bez ohledu na prostředky, by byla spíš škodlivá - někde jsem četla, že třeba takové plošné vyhubení mnou "milovaných" drátovců by mělo katastrofální dopad na půdní strukturu. Velmi tenkou povrchovou vrstvu půdy sterilizuju místně (primárně kvůli semenům žabince) vodní parou z generátoru páry pro domácnost. Účinek je opravdu krátkodobý, ale pohled na zvadlé semenáčky žabince dělá mému horšímu já velmi dobře. Umtata 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 227.40 (?), 8.3.2014 0:25

Generator pary? Myslim, ze zahodim motyku a kupim tento vynalez. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 8.3.2014 10:50

Vysmíváte se zcela zbytečně. Propařování půdy je poměrně stará zahradnická záležitost. V provozu, kde jsem kdysi pracoval se každoročně propařovalo velké množství půdy, řádově až hektary. Taky na to bylo patřičné vybavení. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 8.3.2014 8:05

Vyklíčený žabinec zničíte stejně spolehlivě motyčkou nebo šintákem. ale parou ohřejete půdu nad 70°C, což je teplota potřebná pro aktivaci klíčení semen žabince. K tomuto ohřátí normálně osluněním ve vrstvičce do 3 mm tloušťky a tedy podle toho žabinec "pozná", že semínka nejsou hluboko ve nrstvávh nevhodných pro klíčení. Parou tedy donutíte vyklíčit žabinec i ve stínu, kde by právě kvůli nedostatku "sluníčka" zůstaly semena v půdní zásobě (například severně od řádku rajčat).

...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 169.81 (?), 24.2.2010 23:57

Dobry den.

Dusikate vapno je spolehlive ucinne, overeno stoletim praxe a ekonomicky vyhodne. Aplikujeme ho praskove rovnomerne v davce 15 gramu na m², teda 1.5 kg na ar plochy, zapracovat do pudy vertikulaci nebo prokopanim a prohrabanim vrchnich ca. 10 - 15 cm pudy. Po aplikaci dusikateho vapna v praskove forme vsak nutno s vysetim plodin pockat alespon 4 - 6 tydnu, protoze pusobi kratkodobe jako sterilant. Pri praci s dusikatym vapnem pouzivejte ochranne rukavice, protiprachovy respirator, po praci se osprchujte. Den pred a po aplikaci dusikateho vapna nepijte zadny alkohol.

Na pouziti do pudy v dome vsak zapomente, je to vhodne jenom venku resp. v skleniku/foliovniku. Pudu do crepniku doma muzete sterilizovat, jak uz bylo uvedeno, teplem.

Hodne zdaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.254 (?), 7.3.2014 23:26

Trochu tuto diskusi oživím.

Zaujalo mě, že den před a den po nesmím požívat alkohol???

Nejsem notorik.pivko nebo víno si dám, ale díky tomu, že auto potřebuji k výkonu svojí práce, tak alkohol je pro mě od nedělního rána až do pátečního večera tabu. A jelikož na zahrádku mám čas jenom o víkendu, tak se asi při pokusu desinfikovat půdu trávím sám frown ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika