cyklus Sametky



romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?)
17.6.2009 14:38

No, když myslíte... nevím, zda se dosud "perchlor" používá v čistírnách k čištění oděvů a v průmyslu k odmašťování, ale je to bezva "sajrajt". Když si přečtete v předchozích vláknech více o sametkách podzimních, uvidíte, že velkou roli hraje ROZŠKRÁBÁNÍ. Když se dnes téměř po roce podívám na zahnědlé stopy po loňských sametkách, tableta zinku by mi pro dobrý psychický pocit moc nepomohla-možná silná sedativa či prášky na spaní. V loňských vláknech jsme uváděli přípravky, které jsou pouze na lékařský předpis a pomáhají nejen proti svědění, ale hlavně brání rozšíření infekce, zánětu a případným těžším komplikacím. Loni mi mast napsali na kožním-když to viděli, letos mě již dopředu "vyzbrojil" imunolog-aby to šlo aplikovat ihned, jak se sametky objeví. Přeju všem postiženým, včetně Vás, jakýkoliv úspěšně působící prostředek na tyto roztoče. M.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 231.83 (?), 11.6.2009 20:51

Tak další skvělá zpráva, Zollone přestali vyrábět. Nabídli mi Karate 5SC, že prý je to totéž. Lékárník se divil, proč chci vyhubit sametky, jsou přece součástí přírody a kdoví jestli to sametky jsou, když je teprve začátek června. Zítra si jdu k němu pro první pokusnou namíchanou mast. Přežiju-li, dám zprávu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 231.83 (?), 16.6.2009 22:22

Pár poznatků, možná zásadních. Doktorka mi předepsala nějakou v lékárně udělanou mast, vypadá to na vezelinu a sdělila, že je v tom zinek. Když se mejete vlasy šamponem proti lupům, zjistíte že účinná látka proti roztoči, který způsobuje lupy je Pirithionom zinku. A když si přečtete co způsobuje nedostatek zinku, tj. vyrážky, kopřivky a pod., je jasné, že ten zinek je cesta k tlumení potíží. Šamponem Garnier Fructis se umyji celý, samozřejmě i vlasy, nechám pěnu chvíli působit, dokonce si i svědící místa rozškrábu a po opláchnutí přijde najednou úleva. K tomu tabletu zinku pro dobrý pocit, alespoň psychycký a je vystaráno. Oblečení ze zahrady nebo lesa svlékám mimo domov (garáž, dílna), vložím do igelitového pytle a vyleji štamprdli perchloretylénu. Druhý den stačí vyvětrat 20-30min. a obléct.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 17.6.2009 14:38

No, když myslíte... nevím, zda se dosud "perchlor" používá v čistírnách k čištění oděvů a v průmyslu k odmašťování, ale je to bezva "sajrajt". Když si přečtete v předchozích vláknech více o sametkách podzimních, uvidíte, že velkou roli hraje ROZŠKRÁBÁNÍ. Když se dnes téměř po roce podívám na zahnědlé stopy po loňských sametkách, tableta zinku by mi pro dobrý psychický pocit moc nepomohla-možná silná sedativa či prášky na spaní. V loňských vláknech jsme uváděli přípravky, které jsou pouze na lékařský předpis a pomáhají nejen proti svědění, ale hlavně brání rozšíření infekce, zánětu a případným těžším komplikacím. Loni mi mast napsali na kožním-když to viděli, letos mě již dopředu "vyzbrojil" imunolog-aby to šlo aplikovat ihned, jak se sametky objeví. Přeju všem postiženým, včetně Vás, jakýkoliv úspěšně působící prostředek na tyto roztoče. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 235.12 (?), 1.7.2009 16:44

Chtěl bych reagovat na některé nesmysly, které se v této diskusi objevují. Sametky patří mezi pavoukovce přesněji tedy roztoče. Tedy jsou velmi příbuzné sviluškám, ale žijí úplně jinak a v jiném prostředí. Pokud předchozí diskutující alespoň trochu ovládají internet, tak se tohle lehce všude dočtou. Z toho také vyplývá, že na sametky budou účinkovat ty přípravky, které je hubí a nebo alespoň omezují jejich vývoj. Například výše uvedený přípravek Zolone 35 EC se používal např. na ovocných stromech na škůdce především proto, že nehubil některé užitečné dravé roztoče. Tak mi řekněte, proč by fungoval na sametky?  Na sametky tedy budou účinkovat pouze ty přípravky, které mají tzv. akaricidní účinek - tedy jsou určeny pro hubení roztočů. Např. přípravek Omite, Nissorun, Sulikol, Kumulus a další. Jejich aplikace však má svá úskalí, zejména termín aplikace, ochranná lhůta po ošetření, zápach, nutnost opakování postřiků a další negativa. Mnohem vhodnější budou repelenty proti roztočům, které zabrání přenosu na člověka tak, jako u klíšťat.  L.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 1.7.2009 20:26

Nepřipadá mi to úplně tak jasné. Nevím, jak ostatní, kteří už se se sametkami bohužel setkali osobně, ale já je málokdy zpozoruji i na pokožce pouhým okem, natož abych je viděla někde v porostu. Tak ani z tohoto důvodu aplikace případných postřiků proti roztočům moc nejde, protože není kde stříkat konrétní místo a stříkat jen tak a vše není rovněž vhodné. Repelenty používat denně cca 2-3 měsíce, nevím, nevím. Nedá se to srovnat s použitím repelentu, když jdeme do lesa, či večer sedíme u táboráku-to se člověk nastříká pro tu kterou dobu. Ale sametku "čapnete" ráno, večer, na zahradě, v poli, na louce... A taky si nejsem zcela jista, jak to je s použitím repelentů při kožních onemocněních. Obávám se, že ne všichni je můžou použít. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 17.8.2013 18:10

Dobrý den, mám také trápení se sametkami. Zajímavé je, že v naší uličce někteří jsou pokousaní a někteří ne. Nejsou pokousaní muži, kteří pijí pivo. Nemusí ho být moc, ale Béčka asi sametkám nevoní. Problém je, že já pivo nijak nevyhledávám, tak baštím alespoň B komplex a nesmím zapomenout na postřík bot i rukou, osvědčil se nám tu BIO KILL, který není určený na kůži, ale v nouzi nejvyšší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.76 (?), 27.9.2009 23:06

Ahoj taky jsem chytla svilusku, doktorka mi predepsala tekuty pudr ktery mi v lekarne sestra namichala, uz je to pomalu 14dni pupinky na tele jsou fuc.Hlavnim problemem je, ze me zacla svedet hlava a po par dnech jsem nasla maleho oskliveho broucka, nejak jsem to neresila a to byla chyba. Zjistila jsem ze mam plnou hlavu malinkatejch broucku a pravdepodobne vajicek. Okamzite jsem si hlavu umyla samponem proti vsim a vycesala vlasy, vysledek byl sileny plno brouku. Dalsi problem je ze to chytl i pritel i on si umyl hlavu a broucky mame pryc(doufam), ale ty vajicka nebo co to je ve vlasech zustavaji porad a nemuzem se jich zbavit oba jsme si obarvili hlavu Xkrat vymenili povleceni ale vajicka se drzi jako kdyby byli na vlasech prilepeny. Vsivacek nema tak zoubky u sebe aby je sundal. Uz jsem zoufala porad se drbem a nic nepomaha a predstava ze kazdou noc usinam z broukama v hlave je proste drti.Jestli nekdo vite nejako babskou radu ohledne treba bylinek jake pouzit nebo cokoliv budu jen rada. Predem moc dekuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 89.17 (?), 17.8.2010 13:46

Je zajímavé číst všechny ty zážitky se sametkami a hlavně zkušenosti jak proti nim úspěšně bojovat.Mé dlouholeté zkušenosti mne přesvědčily, že jejich likvidace pomocí postřiků je jen snění.Doporučované repelenty občas taky používám a jsou účinné jen krátkou dobu a tak se mazat při každém kroku do zahrady, není moc příjemné.Již několik let se proto nechám od sametek "poštípat" a jakmile zjistím místo svědění a pupínek-ihned vezmu lahev s octem a utěrku, kterou v octu namáčím a pupenec doslova dřu.Za 1/4 hodinky mám po svědění a bez problémů i spím.Potrvrzuji zkušenost s využitím octa, ale koupání v roztoku octa se mi zdá zdlouhavé a méně účinné vzhledem ke koncentraci.Koupel v octu bez ředění je asi nereálná.Vřele doporučuji moji jednoduchou recepturu a budete spokojeni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.218 (?), 18.8.2010 23:08

Díky moc za předanou zkušenost s octem. Určitě ho zkusím aplikovat, jelikož jsme poštípaní celá rodina, nejvíc však malé děti. Pupence jsou obřích rozměrů a svědí to jako čert. Nejhorší je, že v žádném obchodě nám nikdo neporadil, jak bychom se jich zbavili. Přece něco na ně musí zabrat, ale žádný prodavač neví a kouká na nás jako na pošuky. Naše dr. nám předepsala tekutý pudr se sírou, ale moc to nepomáhá. Na netu jsem se dočetla, že by snad zabrala Sulka, tak jsme ji zkusili, ale výsledkem bylo to, že nás týden neobtěžovaly vosy, za týden se vše vrátilo do starých kolejí. Kéž by se tady našel někdo, kdo poradí, čím polejt zahradu a těch potvor se zbavit.Rozlezly se už k sousedům a dál a dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 146.135 (?), 19.8.2010 0:13

Sametky se vyskytují asi od poloviny července. Lidi a zvířata napadají larvičky sametky podzimní, která je dlouhá O.1 - 0.2 mm. Líhnou se v květnu a červnu, pak napadají ptáky, savce a lidi. Sametka - larva se zavrtává do kůže. Aby se mohla dále vyvíjet, musí se nasát tkáňového moku a buněčné drti hostitele. Vyskytují se na povrchu půdy. Po nasátí odpadnou a zalezou do půdy a tam se postupně promění v nymfy a dospělce. Žijí pak pod povrchem půdy, velcí jsou 1-2 mm, světlé barvy a to už člověka nenapadají, ani nepřenáší žádné infekce. Zbavit se jich na zahradě úplně nelze. Omezit se dá postřikem půdy bez porostu (řádně vysečené)  pro člověka nejedovatým sirným přípravkem Sulikol K 2%. Postřik je potřeba i několikrát opakovat.  Ochrana před nimi - Difusil, Off nebo Off-mléko, ale také různé repelenty proti sajícímu hmyzu a roztočům.   Péťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika