Co mi žere kmen vrby?



biskra - (1) - 128.2 (?) 
21.5.2010 8:27, zobrazeno: 10735x
Dobrý den, koupila jsem si vrbičku a nyní se mi na jejím kmenu objevili jakoby krátery, ze kterých lezou piliny, něco mi asi žere kmen vrby jsou tam vykousané díry ze kterých lezou piliny - dneska jsem tam objevila mraky mravenců - můžou to dělat oni??? PRosím jak vrbičku zachránit, nechci o ní přijít... Jinak co se týká lístků prospívá normálně... Moc moc děkuji! K.Šrámková
kmen vrby :-(
kmen vrby :-(
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 158.26 (?), 21.5.2010 23:18

Mravenci to nebudou. Bude to zřejmě nějaký dřevokaz. Zkuste do dírky vstříknout injekční stříkačkou něco (vodu?), třeba něco vyleze a bude možné vetřelce identifikovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 22.5.2010 0:03

Mně se do kmene jeřábu nastěhovaly včely drvodělky, ale prvotně už tam nějaké poškození bylo, jen toho využily a myslím, že teď na,,díle zkázy" pracují samy. Jsou dost vzácné a já jsem z těch, které raděj obětují tu jeřabinu... Proto bych ani tohle neměla radit, ale normálně bych to stříkla nějakým biolitem, dokud to není moc rozvrtané...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 128.2 (?), 22.5.2010 19:17
Díky moc.. už jsem udělala.. tak snad jí zachráním ;-) díky moc za příspěvek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Karlíček - (17) - 64.242 (?), 27.5.2010 7:50

udělejte měďnatý postřik(kuprikol.atd)..je to houba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.203 (?), 27.5.2010 22:08

Podle obrázku se obávám, že se do vaší vrby (stejně jako do mé) daly housenky drvopleňe obecného. Tyto obří housenky jsme našli na podzim pod vrbou. Možná se mi podařilo je zahubit tak, že jsem si na postřik proti lezoucímu hmyzu vyrobila dlouhou trubičku (od montážní pěny), tu jsem vsunula co nejhlouběji do děr a opakovaně je vystříkala. Stromu se nic nestalo a housenky, ani pozůstatky jejich činnosti jsem už nenašla.

Vaše vrba je napadená hodně. 10cm housenka dělá velké a dlouhé chodby, jednejte rychle

Hodně úspěchů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika