Co mě to píchlo do nosu?



host - 158.26 (?)
10.9.2010 23:39

Takže je to ten lumek? Píšete o nadílce larev pod kůrou, no vidíte a já jsem žila v domnění, že kladou vajíčka do housenek. které vylíhnuté larvy vyžírají. Tak to si musím najít.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 42.229 (?), 27.8.2010 10:28, zobrazeno: 5137x
Čas od času se musí zkrátit ten či onen keř. Když přišla doba na šeřík, dostal i on novou podobu. Jenže to se nelíbilo nějaké létající potvoře, která v něm bydlela a tak mě píchla a rovnou do špičky nosu. Netrpím na alergie ale přes preventivní obklad s kapesníkem namočeným v octě a pak z lékárny gel Fenistil mi zaručily, že žádné následky nezůstaly. Jenom nos mně brněl několik dalších dní. Moje pozorování okolí šeříku přineslo ovoce. Píchlo mě něco jako hubená podvyživená vosa, ale bylo to černé a mělo to delší tělíčko. Připadalo mi to jako malý vrtulník ze seriálu MASH. Patří to něco mezi vosy?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Elena - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 183.242 (?), 30.8.2010 16:20

A nebyla to náhodou ona? Drvodělka.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 30.8.2010 17:07

A co nějaký lumek či lumčík? Ty by se zmíněnému vrtulníku snad daly přirovnat o něco více.

 Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 89.96 (?), 31.8.2010 16:11
Děkuji za nasměrování. Opravdu je to přesně tak. Dočetla jsem se na netu ve starém ABC z roku 2001, že se rádi vyskytují v blízkosti kmenů, které zahnívají a mají pod kůrou nadílku larev. A v našem okolí a dost velký kus náletové zeleně, která je naprosto neudržovaná a nechaná pánubohu napospas. Co padne k zemi, nikdo neuklidí a další rok se to opakuje. Hnijící se kmeny se vrší stále dál a dál nasebe. Možná, že i kůrovec tam má svůj revír. Kdož ví.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 31.8.2010 17:13

Myslíval jsem, že je neškodný (tedy že nic nedělá, neštípe) až do letošního létra, kdy jsem o nějaký takovýto hmyz zavadil a om mě píchl. Bylo to jen lehce do ruky nebo kam, nikoli do nosu, ani to neoteklo, ale od té doby vím, že taky píchají.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 158.26 (?), 10.9.2010 23:39

Takže je to ten lumek? Píšete o nadílce larev pod kůrou, no vidíte a já jsem žila v domnění, že kladou vajíčka do housenek. které vylíhnuté larvy vyžírají. Tak to si musím najít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 146.135 (?), 30.8.2010 20:34

Mohla to být vosa útočná. Odpovídá vašemu popisu.  Péťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika