Co je to za brouka?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
14.4.2018 9:13

Ty na obrázku dobře nerozeznám.Měďák měří 3 cm (největší krasec v Česku) má hrubou kresbu, jakoby vytepanou z  (kupodivu) mědi.

Krasec měďák
Krasec měďák
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 131.4 (?), 31.3.2017 22:50

Neznal jsem ho, tak jsem si něco o něm vyhledal třeba zde: Capnodis tenebrionis - krasec temný

Citace: "V ČR znám vzácně, prakticky jen z nejteplejších oblastí jižní Moravy (CHKO Pálava), dříve byl dokonce nalezen v okolí Prahy. Dnes v Čechách vyhynulý. V posledních letech nebyl nalezen, takže není jisté jestli nevyhynul úplně na celém území."

Mimmo, to Vám žere u nás nebo na jihu?

Josef.

Edit: anebo třeba ještě tady.

... hlavně mě zaujal arseničnan olovnatý :-§

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.4.2017 9:26

Děkuji za správnou determinaci p. Vysloužilovi. Myslím, že jsem ho viděl i na Slovensku, ale škodu mi dělá skutečně jen na jihu. Dokáže vykousat nebo okousat dokola mladou větvičku, pupen nebo špičák mandloně, broskvoně, meruňky nebo třešně. Kolegovi takto ožraná broskvoň úplně zašla. A to přitom nemluvím o řádění larev, které nejsou na očích.

Mandloň okousaná v minulém roce
Mandloň okousaná v minulém roce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 6.6.2017 18:43

Už druhá letošní invaze "vzácných" brouků (krasců). Zdá se, že jim mladé mandloně chutnají nejvíce ze všech peckovin. Nevadí jim, že jsou chemicky ošetřené. Nejlépe se sbírají večer. Jinak jsou dost rychlí.

Mandloň krymská okousaná včera
Mandloň krymská okousaná včera
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 14.8.2017 16:26

Třetí letošní invaze „krásných vzácných“ brouků mi likviduje mladé letorosty meruněk a broskvoní. Hodují i na slivoních. Myslím, že je to předposlední vlna. V zimě snad dají pokoj. Sbírám je do kýblu jako mandelinky.

Brouk na broskvoni
Brouk na broskvoni
Brouci
Brouci
Čtyři brouci
Čtyři brouci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 13.4.2018 19:44

Krasci se letos opět činí. Začali to "měďáci" a dneska už jsem sbíral i k. temné. Nevím, jak se těch potvor zbavit.

Krasec měďák ožírající mladou broskvoň
Krasec měďák ožírající mladou broskvoň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.4.2018 20:57

Mimmo, na obrázku máte krasce, ale měďák to není. Možná hnědý, olšový, přesně nevím. Měďák je větší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 14.4.2018 4:11

Ona ta velikost i barva někdy u fotografovaného lesklého hmyzu klame. Je docela možné, že je to několik druhů, které se chovají podobně. Když se polekají, znehybní.

Krasci
Krasci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 14.4.2018 9:13

Ty na obrázku dobře nerozeznám.Měďák měří 3 cm (největší krasec v Česku) má hrubou kresbu, jakoby vytepanou z  (kupodivu) mědi.

Krasec měďák
Krasec měďák
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.66 (?), 14.4.2018 18:30

Urcite ste to prehnali s kuprikolom a potom vam z toho narastu medaci.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.165 (?), 31.12.2018 0:43 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika