Černí brouci



host - 139.181 (?)
4.9.2009 12:41
Brouci Vám jistě neublíží ale je příjemné, když Vám v noci leze po obličeji dvoucentimetrový ošklivý brouk, který před chvílí lezl venku po psím výkalu?Vám jak vidím asi ano.Pavouky bych také nezabíjela, ale rozhodně bych je nevynášela ven-tam je sezobne a sežere pták.Vy asi když psovi(jestli máte)psovi vypadne klíště, tak ho vezmete a vynesete také ven, aby se mohlo znovu přisát a nakazit třeba Vás?Zpět k broukům.Aby nezahynuli tak jim venku nachytejte různou havěť a krmte je.Já sem chtěla pouze poradit, protože sem si myslela, že hmyz v baráku nemá rád nikdo.Příjemné soužití.A.Popelková
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 139.181 (?), 4.9.2009 12:41
Brouci Vám jistě neublíží ale je příjemné, když Vám v noci leze po obličeji dvoucentimetrový ošklivý brouk, který před chvílí lezl venku po psím výkalu?Vám jak vidím asi ano.Pavouky bych také nezabíjela, ale rozhodně bych je nevynášela ven-tam je sezobne a sežere pták.Vy asi když psovi(jestli máte)psovi vypadne klíště, tak ho vezmete a vynesete také ven, aby se mohlo znovu přisát a nakazit třeba Vás?Zpět k broukům.Aby nezahynuli tak jim venku nachytejte různou havěť a krmte je.Já sem chtěla pouze poradit, protože sem si myslela, že hmyz v baráku nemá rád nikdo.Příjemné soužití.A.Popelková
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 6.9.2009 20:30

Proč tak podrážděná reakce, paní Popelková? Vás se někdo dotkl? To mě opravdu mrzí. Podle toho, co píšete Vy, tak zřejmě zase ty pavouky nosíte naopak domů. Protože pavouky nezabíjíte a venku by je sezobl a sežral nějaký pták, že? Takže já si budu žít s brouky a Vám přeju rovněž příjemné soužití s pavouky. Proč srovnáváte klíště s broukem, který je naprosto neškodný, jsem nepochopila. Nevadí. Příště Vám na Váš dotaz odpoví jistě rád někdo jiný. Přeji Vám hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.119 (?), 28.7.2012 1:06

Staří Římané považovali pavouka v domě za štěstí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 90.1 (?), 5.8.2012 10:48
Nehrozí? My jich letos máme, že nevíme kam v noci šlápnout :-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.53 (?), 4.9.2009 23:22

Dobrý večer, nevím zda myslíme stejného brouka, ale nám na zahradu začalo lítat toto: www.chytrazena.cz/gal/fotky52/maxi/1252099162-6012.jpg a taky netušíme co to je

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.26 (?), 5.9.2009 10:45

Ne, je to něco jiného. Občas, když něco překopávám na zahrádce, ten, o kterém píšu nahoře, odněkud vyběhne a mete se někam schovat před světlem. Tady tohoto brouky míváme taky, každý rok, ale vždycky jenom 1 kus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 5.9.2009 11:54

To, co vám lítá na zahradu je tesaříjk borový Spondylis buprestoides. Moc jako tesařík nevypadá, spíš je podobný na roháče, Škody nijak velké obvykle nezpůsobuje, na rozdíl od jiných, např. t. krovového.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 55.26 (?), 5.9.2009 23:41

Jojojo, to je přesný popis, pane Vysloužile, takže tesařík, říkáte. A ten přívlastek borový má opravdu souvislost s borovicemi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 6.9.2009 8:30

Nad tím jsem nepřemýšlel, ale patrně ano. Těžko by mu biologové dali druhové jméno "borový", kdyby se jeho larvy vyvíjely ve smrku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 55.26 (?), 8.9.2009 21:30

Nevím, pane Vsloužile, jestli si ten ironický tón jenom namlouvám, nicméně schválně si pustím film Cesta do hlubin študákovy duše, protože si zaboha nevzpomenu, jak to říkal pan Plachta tomu mladému učiteli, když skládal tu zkoušku. Vydržte, já si tu práci dám a pak Vám sem napíšu, že to, co píšete, nemusí být vždycky pravda. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika