Broučci na paprikách



host - 84.244 (?)
2.7.2008 23:17

Molice je jednoduchý... těch postřiklů je spousta ale co s těma housenkama???  Už po dva roky se mi usadily ve skleníku a na hryzávají mi moje krásné papriky   .Nevíte jaký přípravek se na to používá? Ta naše prodavačka v zahradnictví je úplně nemožná :-(

Děkuji Lenka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 22.42 (?), 23.6.2008 10:32, zobrazeno: 10856x

Dobrý den.Začal jsem na balkoně pěstovat Papriky(Kozí rohy).V tomto období, když už mi plody dozrávají semě oběvily na listech zelené housenky a bílé mušky.Prosím o radu.Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.74 (?), 23.6.2008 13:14

Tak trochu nerozumím Vaší otázce. V nadpisu píšete o broučcích, v textu o housenkách a muškách. Tedy čí jsou zelené housenky nevím, ale bílé mušky, kterých po drcnutí do rostliny vyletí mraky (jsou ze spodní strany listů), by mohly být molice. Měla jsem je vloni na pepínu a gigantech mraky, ale stačil jeden dva postřiky insekticidem, už ani nevím co to bylo, něco úplně běžného, a už daly pokoj. Na housenky by měl stačit taky nějaký systémový přípravek. Sna d někdo poradí lépe. Přeji zdar v boji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.42 (?), 23.6.2008 23:05

Omlouvám se za to nedorozumění, ale jsou to bílé mušky!!!Housenky jsou zelené!!!Děkuji za radu, zkusím zajít do nějakého obchůdku a tam se kouknu na nějaký postřik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.74 (?), 26.6.2008 7:30

Jo, ještě bych dodala, že jsem vždycky do té rostliny drbla, aby ty molice vyletěly a jak se tak třepotaly, rozpračovačem jsem dala do toho hejna jemnou spršku. A znovu a znovu, dokud jich vylétlo jen pár. Ony jsou totiž schované ze spodní strany listů, takže to chce si trochu pohrát a provést postřik důsledně. Takže přeju hodně zdaru!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 84.244 (?), 2.7.2008 23:17

Molice je jednoduchý... těch postřiklů je spousta ale co s těma housenkama???  Už po dva roky se mi usadily ve skleníku a na hryzávají mi moje krásné papriky   .Nevíte jaký přípravek se na to používá? Ta naše prodavačka v zahradnictví je úplně nemožná :-(

Děkuji Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.122 (?), 3.7.2008 1:26

No a co to je? Tak to aspoň vyfoťte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Lenka 2 - (42) - 84.244 (?), 4.7.2008 14:40

no jo ale co mám vyfotit... prožraný listy, vyhlodaný díry do paprik, nebo tu zelenou housenku? Tak zrovna tu málokdy chytnu - jelikož nejsem ranní ptáče ;-) a oni pak zalezou  - že jsou zelené vím od loňska. Pak k podzimu už jich bylo tolik, že už se ani nesnažily schovávat   

Já prostě nevím, jestli mám koupit nějaký postřik a postříkat rostliny (což bych nerada)  a nebo postříkat hlínu a nebo jsou na ně nějaké granulky??  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.30 (?), 13.7.2008 21:15

Housenky, jsou od motýlů. Pravděpodobně to bude bělásek.

Doporučuji prohledat celé rostliny od spoda, až na horu i spodní stranu listů, vyšechny housenky vysbírat a hodit za plot(k sousedům).  Jestli jsou teď housenky malé, za pár týdnů budou velké jak je známe.

Hezký večer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika