Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Hraboše bych z ožirání kořenů vůbec nepodezíral, v tom jsou nevinně.
Stejně jako z ožírání kmínků, i když přiznávám že praktickou zkušenost s tím mám jen velmi částečnou protože:

Na stanovišti kde jsem měl výzkyt hryzců jsem nemusel balit kmínky pletivem proti zvěři protože to byla oplocená zahrada a kmínky mi nikdy nic neokousalo. Ale vysadit jabloň bez drátěného koše byla vyloženě zbytečná práce a u ostatních druhů obrovský risk jen s minimální nádějí na přežití. Vysoká hladina podzemní vody a cca 150m vzdálený rybník a bažiny.
*
Na úplně jiné lokalitě, cca 1km od nejbližší vody a to jen lesního potůčku, uprostřed polí, luk a poblíž lesa bylo a je hrabošů spousta. Ale protože jsou všechny kmínky obaleny proti lesní a polní zvěři žádnou škodu okusem hraboši jsem zaznamenat nemohl.
A co vím, nebo slyšel jsem od předků tak tam díky okousaným kořenům padla ze stovek stromů za hodně dlouhou dobu jen jedna jediná jabloň...
A jak píše p.Miloš o těch chodbičkách, tak těch tam je po některých zimách až neskutečné množství.
*
Chtěl jsem tím jen napsat, že hraboš a hryzec škodí každý jiným způsobem a v jiných podmínkách. Aspoň podle mých zkušeností...

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika