Zemina do skleníku po loňském omylu



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?)
4.4.2010 21:21

hoooj skleníkáři

já dávám hnůj a hnojivo, jaké je... od králíků a slípek a 20-50 cm pod povrch, podle prohnití a mokrosti hnoje a zeminu z kompostu...,ale chtěl jsem se zeptat jaké máte zkušenosti se zeleninou ve skleníku, jelikož máme na zahradě hryzce, chci vysít mrkev, celer atd. do skleníku, střecha je polykarbonát 4mm dutinky a stěny ze 4l flašek, zapuštěný do země.Je třeba moc větrat, aby zelenina neschla nebo ji nespařilo?Jak snese zelenina vysoké teploty?díík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 4.4.2010 21:21

hoooj skleníkáři

já dávám hnůj a hnojivo, jaké je... od králíků a slípek a 20-50 cm pod povrch, podle prohnití a mokrosti hnoje a zeminu z kompostu...,ale chtěl jsem se zeptat jaké máte zkušenosti se zeleninou ve skleníku, jelikož máme na zahradě hryzce, chci vysít mrkev, celer atd. do skleníku, střecha je polykarbonát 4mm dutinky a stěny ze 4l flašek, zapuštěný do země.Je třeba moc větrat, aby zelenina neschla nebo ji nespařilo?Jak snese zelenina vysoké teploty?díík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.115 (?), 28.11.2010 18:38

ahoj ahoj ahoj

 

Mám dotaz ohledně hnoje do skleníku.

Nehrozí to, že tam dám hnoje moc a rostliny spálím? vždy jsem to jen tak trochu zaryl a ted tu čtu 2/3 hnoje atp. moc rád bych věděl jestli to tak muže být.

a ted, jaký hnůj?:

do skleníku patří koňský- ten mám, mám tam dat čerstvý nebo starší?

a co se týče kravského- mám také a poraďte jaký tam mám dát- jeden čerstvý- stary tak 4měs. a druhy je spíš kompost starý 1-3 rokyy. děkuji!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 28.11.2010 19:49

Čerstvý koňský hnůje se používal jako zdroj tepla do pařeniště. Jinak je to verlmi dobré hnojivo, výborný je například jako vyplozený substrát ze žampionárny. Klidně můžete dát půl metru hnoje a na něj 20 cm zeminy, žížaly se postarají o další práci. Já bych to smíchal, čerstvý dospod, rozleželý navrch a na to zeminu. Trochu kompostu si nechte, až se to slehne, dodáte další zeminu s kompostem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.115 (?), 29.11.2010 9:49

děkuji Vám! tak dospod-40-35 dám čerstvý koňský- pak smíchám co mám rozleželý koňský a kravský, mám taky trošku slepičinců jestli to je dobré, to dám do hloubky 35-20 a na to zeminu a je to.. ještě tam mám takovou rašelinku- po stohu slámy tam zbyla černá hmota, je to taková konzistence jako substrát z obchodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 29.11.2010 10:06

Z toho stohu to je dobrý substrát, ale má neskutečné množství semen plevelů, připravte se na to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.123 (?), 29.11.2010 12:27

Zahrada mě vůbec nebaví, ale přesto musím některé věci dělat.Jedná se o orbu, setí strojkem, rotavátor anebo třeba hnojení a zalívání.Občas tedy skočím i sem.Tady mě zaujalo, jak pán vyvozí nakoupí a dovozí z pole a to vše do skleníku.Co tam očekáváte?My tam dáváme hadovky a papriku.Na zimu nějaké kytky.Jinak je na ho... Všechno by tam shořelo.Tu skladbu s tím hnojem dáváme do pařníku, aby nám vyrostla sadba.To je ale v únoru, nebo březnu.Jinak jako naprostý lajk vím kam se semímka plevelů dostanou.Takže mě nechávají v klidu.Co mě rozhodí? Tak například cenovka s granulovaným kravským hnojem.To jsem nepříčetný.Obchod je zlatý důl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika