vymena pudy ve skleniku



host - 160.10 (?)
10.3.2009 13:39

Pořiďte si termokompostér. Celou sezónu do něj můžete kupit trávu. Tráva se v něm začne rozkládat. Na podzim než začnou mrazy z něj zpolazetlelou trávu vyndat a nechat mimo promrznout. Na jaře ji zapracovat pod hlínu do skleníku - během sezóny se úplně rozloží a ještě pohnojí. Zlikvidujete trávu a časem si zlepšíte i stav zeminy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 78.3 (?), 27.3.2007 8:22, zobrazeno: 16060x
Dobry den,pestuji zeleninu 6 let,posledni 2 roky me papryka vyroste do visky 1,5m a ma max. 5 plodu na ker.hodne taky opadavaji kvety.Hnojim krystalonem a na podzim chlevskym hnojem.Dekuji za rady
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 27.3.2007 10:23
Půda je přehnojená, nejvíc asi dusíkem. Ze skleníku se přebytečný dusík nevyplavuje jako na záhoně (neprší tam). Vyměňte část zeminy ve skleníku se stejným množstvím na záhonku. Oběma to prospěje. Zkuste chvíli nehnojit. Přehnojená zelenina, zejména listová, může být kancerogenní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.156 (?), 29.10.2007 19:01

Dobrý den, měl bych také dotaz týkající se půdy ve skleníku. Jsem na úplném začátku a začínám se stavbou skleníku o rozměrech cca 3x4 m, z konstrukčních důvodů jsem byl nucen zapustit chodník pod terén a jelikož jsem na svahu hodlám ho podezdít. Chci se tedy zeptat jak hluboko by měl  mít základ a je li vdodné vybetonovat podlahu pod záhony, (případně jaká by měla být vrstva zeminy pro pěstování běžné zeleniny)? 

Ta hloubka základu mě zajímá spíše z hlediska hlodavců, po stavební stránce je mi to jasné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 29.10.2007 19:51

Skleník jsme stavěli sami - hloubku základu pod úrovní terénu 40 cm (stojí již 5 let a ani se nehnul - takže stačí). Chodníček mezi záhony máme 60 cm - čím hlubší, tím méně se budete ohýbat k záhonům (bolí záda...). Pod záhony jsme nic nebetonovali - jsou propustné do spodních vrstev země. Hlodavce jsme ve skleníku nikdy neměli, ale pravda je, že obzvlášť v létě, když necháváme otevřené dveře, tak si tam často hoví naše teplomilné kočičky. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 136.53 (?), 12.10.2008 17:45

Dobrý den, můžete mi poradit, jakou zeminu do skleníku.Původní je písčitá, nemám možnost koupit hnůj.Můžu tam koupit maximálně kompost, nebo radíte něco jiného.Je lepší dát ještě letos nebo až na jaře? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 160.10 (?), 10.3.2009 13:39

Pořiďte si termokompostér. Celou sezónu do něj můžete kupit trávu. Tráva se v něm začne rozkládat. Na podzim než začnou mrazy z něj zpolazetlelou trávu vyndat a nechat mimo promrznout. Na jaře ji zapracovat pod hlínu do skleníku - během sezóny se úplně rozloží a ještě pohnojí. Zlikvidujete trávu a časem si zlepšíte i stav zeminy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika