Tunelový foliák



host - 21.70 (?) 
15.2.2013 1:32, zobrazeno: 10834x

Dobrý den. Rád bych si postavil foliovník tunelák na papriky a jarní rychlení zeleniny s půlkruhovými žebry, ohnutými trubkami se základnou 5 m. Byl bych rád kdyby zkušenější poradili:

Požadavky jsou jednoduchost a nízká cena.

1. Jaké trubky zvolit? Jaký průměr, tloušťka stěn? pozink nebo barva? Více dílů, nebo jeden? Je lepší bitelná konstrukce, nebo lehká flexibilní?

2. Má smysl boční větrání, nebo se dá uvětrat dveřmi? Na netu je hodně odkazů s boky, kde se dá fólie vyrolovat na tyči s klikou. Vypadá to celkem jednoduše.

3. Jakou fólii? Cena/m²

4. jak upevnit fólii na postranních žebrech? Viděl jsem že někdo používá např rozřezané PE trubky na fixaci, jiný koupí fólii dlouhou a natáhne ji v podstatě až na dveře foliáku(vrstvení a překládání přebytečné fólie), jindy zas je fólie udělaná na objednávku se švem, kterým se prostrčí lanko a konce se stáhnou.

Díky, Karlos(sorry za nové téma, ale vhodné jsem nechtěl hledat)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 228.78 (?), 15.2.2013 8:40

Tohle je na delší diskusi tak pokud foliák opravdu chcete stavět tak si budete muset dát práci s nalezením vhodného tématu. wink

Já stál také před podobným problémem a nakonec jsem zakoupil levnější model a trochu ho vylepšil.

Bez dostatečně pevné a ukotvené konstrukce to nejde.

Boční větrání sice přináší úskalí v uchycení fólie, ale je výhodné.

Kašírovaná folie byla na konstrukci ušita na míru.

Hodně zdaru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 109.2 (?), 15.2.2013 14:29

Ja som konstrukciu na foliak zdedil aj s patkami zabetonovanymi v zemi, len netusim aky typ folie by som mal pouzit, nevedeli by ste mi poradit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 226.103 (?), 15.2.2013 16:16

Kašírovaná s UV stabilizací, záleží na síle a na tom, kolik má gramů na m². Přiznám se, že jsem folii moc neřešil až doslouží tak ji nahradím lexanem, který sbírám z různých odpadů. Už ho mám na ¾ plochy foliáku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika