Stavba skleníku - základy



host - 121.128 (?)
24.3.2017 8:47

Zajímavé... jen nechápu, jak ty záhony na zimu ryjete? Jak jsou vysoké? Jak často v nich měníte zeminu? Díky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
helinka85 - (5) - 33.2 (?), 22.3.2017 20:53, zobrazeno: 12180x

Dobrý den, prosím Vás o radu. Letos se mi splní dlouholetý sen a budu mít skleník :-) Manžela mám zručného, přesto prosím o Váš názor, zkušenosti. Vybrali jsme skleník od firmy GUTTA Gardentec Classic Profi 3*4m. Z návodu ani z fotografií uvedených na stránce mi není jasné, jak bude skleník přikotven do základů a jak se bude stavět. Máme v plánu ztracené bednění do hloubky cca 80 cm a následné vyvýšení asi 10 cm nad terén. Rozumím tomu dobře, že se poskládá rám kostrukce, který se s patkami zabetonuje a následně se staví skleník? Děkuji za Vaše rady. Helena

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.190 (?), 23.3.2017 7:08

Otevřel jsem si stránky gutta a je tam všechno.Cena, číslo na odborného konzultanta pana Pavlíčka.Pak je tam napsáno, že tento skleník základ nepotřebuje.Je tam i cena montáže odbornou firmou(4200kč)Váha 90kg.Nevím kdo vám může poradit víc, než oni.Já mám 30let skleněný na 6ti betonových patkách 10x10cm a 50xcm délky.Z patek kouká kus plochého železa a šroubkem je k němu skleník příšroubován.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
helinka85 - (5) - 33.2 (?), 24.3.2017 8:46
Děkuji Vam
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 254.91 (?), 23.3.2017 13:51

Skleník se pořizuje na dlouhou dobu, tak je vhodné myslet dopředu.Náš skleník nám slouží patnáct let a splnuje naprosto vše, co jsem si přála.Dnes jsem v důchodu a opečovávám ho bez problémů. Pod betonovýma vanama přes zimu skladujeme jablka, přes sezonu věci různé..Náklady byly, ale stálo to za to. MÍLA


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.91 (?), 23.3.2017 13:52

Ještě jak to pěkně roste pospolu... MÍLA


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
helinka85 - (5) - 33.2 (?), 24.3.2017 8:44
Děkuji, máte to tam krásne! Už se těším na svuj. Pro úrodu musíte šplhat po žebříku, ne? :-) ať Vám to tam všechno krásně roste!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.128 (?), 24.3.2017 8:47

Zajímavé... jen nechápu, jak ty záhony na zimu ryjete? Jak jsou vysoké? Jak často v nich měníte zeminu? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 84.190 (?), 24.3.2017 12:05

Tam u toho skleníku je toho k nechápání víc.Přesně podobně jsem to tak udělal, když mi bylo ke třiceti.Dnes v důchodu jedině na zemi uprostřed cestička mínus 30cm.Rajčata a okurky od země až do špičky skleníku.Ty jablka? Nám tam v zimě normálně mrzlo.takže si to nedovedu představit.A to skladování krámů? To bylo a právě proto že skleník který jsme si pořídili 2015,nebyl levný, je jen na rostliny.Na kelímky a květináče je to drahá záležitost.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 24.3.2017 12:27

Přesně tak. Vypadá to pěkně, ale... Já měl letos zmrzlou zem min.50cm do hloubky, dokonce mi někde zamrzla trubka od studny, která je v 60-70cm. Ve studni byla námraza asi 70cm hluboko (pod betonovým víkem, skoro až po hladinu!). Tento způsob uskladnění jablek by u mě bohužel nefungoval. Nemluvě o tom, že hlína v slabé izolované vrstvičce by byla potřeba neustále zalívat, hnojit a provzdušňovat. Na kompaktní zem s přístupem vody a žížal nedám dopustit (i vyvýšené záhonky, co mám, výrazně rychleji prosychají). Myslím, že rajčata, papriky i okurky koření mnohem hlouběji, než těchto pár cm, a taky jsou pak u mě výrazně vitálnější, než vidno na obrázcích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 254.91 (?), 24.3.2017 16:13

Tak zodpovím na pár otázek... ano sklízím ze schudkú a víno už pouze z dvojáku... Hlíny je na 1.5 rýče, takže úplně lehce-žádná dřina... Hlínu nevyměnuji, pouze každoročně zarývám nový hnůj a na jaře posypu záhony dusíkatým vápnem.Během vegetace přihnojuji kvašeným slepičincem.Na zalévání je to taktéž bez problému, nebot voda nikam netratí, jenom co rostliny spotřebují... uskladnění jablek... do spodních prostor jsou zvedeny trubky -jedna dlouhá, druhá krátká, takže tam cirkuluje vzduch a jinak jsou osazeny plechové dveře s polystyrénem... do -15 stupnů jablka nezmrzla.Vloni jablka nebyly, takže ty velikánský mrazy jsme nemohly posoudit... ale asi by to teda taky zmrzlo... No 15 let rok co ro a nedám na tento způsob dopustit... ale každý má svoje oblíbené!!! MÍLA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika