Skleník ze dřeva



host - 155.102 (?)
14.5.2018 9:57

Tento typ skleníku jsme měli doma a pěstovali jsme v něm veškerou zeleninu. Byla to lehká stavba a půvdně to mělo být určeno dokonce jen k sezonímu postavení a na zimu se to mělo zase rozložit. Pojmenováno to bylo jako skleník typu "JAPAN". V zahradnictví se vytvařeli i více lodní stavby s vytápění a zavedenou závlahou. V době minulé nic jiného nebylo (60.léta min. století). Musím však svědomitě říci, že stavbu prvního skleníku si nepamaujuji, ale pak jsem ho rozebíral, to mi bylo 15let- vydržel tedy 20 let. Následně jsme stavěli za rok úplně stejný a ten nám vydržel 25 let. Poctivě jsme ho napouštěli fermeží a pak natírali barvou... v průběhu let se na něj vůbec nesáhlo. U tohoto typu skleníku byly použity i speciální větrací okna, která byla vložena do vrchní části stavby. Ty vydrželi jen s natřením celých 45 let. Tyto skleníky měli velké tepelné ztráty a těsnost nebyla jejich doména. Různě se těsnli pryží ap. Dnešní moderní skleníky jsou určitě lepší a propracovanější. Použití moderních technologii a materiálů se odráží i v této oblasti. Jen se mi zdá strašně úsměvné poměr záruky na 10 max. 15 let verzus dřívější provedení, které vycházelo z nutnosti. Prosím je to jen můj názor a zkušenost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 213.126 (?), 31.12.2011 12:50

Dříve zahradníci nepoužívali jiná okna než dřevěná.Používaly je i na skleníky, měly k tomu takové plechové spojky kterýmy to bez šroubování spojovali.Jak to dlouho vydrželo nemám tušení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.102 (?), 14.5.2018 9:57

Tento typ skleníku jsme měli doma a pěstovali jsme v něm veškerou zeleninu. Byla to lehká stavba a půvdně to mělo být určeno dokonce jen k sezonímu postavení a na zimu se to mělo zase rozložit. Pojmenováno to bylo jako skleník typu "JAPAN". V zahradnictví se vytvařeli i více lodní stavby s vytápění a zavedenou závlahou. V době minulé nic jiného nebylo (60.léta min. století). Musím však svědomitě říci, že stavbu prvního skleníku si nepamaujuji, ale pak jsem ho rozebíral, to mi bylo 15let- vydržel tedy 20 let. Následně jsme stavěli za rok úplně stejný a ten nám vydržel 25 let. Poctivě jsme ho napouštěli fermeží a pak natírali barvou... v průběhu let se na něj vůbec nesáhlo. U tohoto typu skleníku byly použity i speciální větrací okna, která byla vložena do vrchní části stavby. Ty vydrželi jen s natřením celých 45 let. Tyto skleníky měli velké tepelné ztráty a těsnost nebyla jejich doména. Různě se těsnli pryží ap. Dnešní moderní skleníky jsou určitě lepší a propracovanější. Použití moderních technologii a materiálů se odráží i v této oblasti. Jen se mi zdá strašně úsměvné poměr záruky na 10 max. 15 let verzus dřívější provedení, které vycházelo z nutnosti. Prosím je to jen můj názor a zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.87 (?), 1.1.2012 11:47

Dřevo na žumpě je právě v prostředí podobném skleníku. Hladina vody je cca 50 cm pod krytem, nezamrzá, ale odpařuje se, shora na dřevo tu prší, tu svítí slunce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 1.1.2012 13:58

S tímto srovnáním si dovolím nesouhlasit. Ve skleníku je dřevo ve čtřicítkách pod sklem aby vzápětí navlhlo při nočním ochlazení, a tak stále dokola. Pokud není skleník vytápění tak zmrzne, potrhá se, následně začne po oteplení uvnitř hnít nebo plesnivět. Beru samozřejmě podmínky kdy je v létě horko a v zimě mrzne, ne jako nyní sad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Omega - (1) - 58.20 (?), 7.11.2012 9:26

My jsme měli dřevěný skleník už dva krát a jak už někdo nademnou psal tak nevydržel déle než 11 let. Loni jsme se rozhodli investovat do něčeho co vydrží déle a nelitujeme. Pořidili jsme foliovník s oblými boky a naprostá spokojenost. Taky se nám dříve nechtělo do jiných materálu ale ted bych neměnila.  Ma ocelové trubky a zabetonované patky. Montáž byla jednoduchá a skleník jsme měli rychle hotový :)

Omega

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.11.2012 12:48

Loni jsme se rozhodli investovat do něčeho co vydrží déle a nelitujeme. Pořidili jsme foliovník
Montáž byla jednoduchá a skleník jsme měli rychle hotový :)

Tomu nerozumím. Pořídili jste foliovník nebo skleník? V tom vidím trochu rozdíl. U nás tedy žádná fólie 11 let nevydržela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 7.11.2012 18:24

A v tom starém dřevěném skleníku se Vám taky otočil traktor i s vlečkou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.138 (?), 7.11.2012 18:51

Koupili jste dovnitr meteostanici?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 31.12.2011 12:36

Poohlédněte se i po hliníku, ten je sice drahý ale zase je oproti oceli lehký, takže konečná cena není nezajímavá. Ke koupi je spousta hliníkových profilů a prvků. Co se týče pozinku tak tam záleží i na zpracování, nejlepší je hotové prvky nechat pozinkovat (protože každé střihání, řezání, broušení nebo ohýbání narušuje vrstvu zinku) a pak jen poskládat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.254 (?), 31.12.2011 13:49

Používám již 25 let různé pařeniště, vždy s dřevěnou konstrukcí. Zásadně nemořím. Životnost spodního dílu, který je celou sezonu (v zimě dávám pryč) v trvalém styku se zemí, vlhkostí a rozkládajícím se travním mulčem je opravdu jen na roky (běžné smrkové dřevo cca na 10 let, pokud je to kvalitní borovice, tak tu již používám již více než 15 let bez problému).

U skleníku, pokud by byl na podezdívce, odizolován proužkem lepenky, kvalitní dřevo, tak jeho živodnost bude na desítky let. Problém může být jen uložení dřevo - sklo (polykarbonát). Já používám dosud sklo - sráží se mi tam vlhkost, přesto životnost oken - obyčejný smrk cca 15 - 20 let určitě.

Dřevo i obyč. smrk (obzvláště, pokud by to byla borovice) vydrží opravdu hodně.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika