Skleník / foliovník 30x6m



host - 144.38 (?)
13.12.2020 14:20

Dobrý den. Foliák tohoto rozměru není složité vyrobit, pokud jste strojař, nebo tomu rozumíte. Svého času jsem měl fóliák 17 x 6 metrů. Dnes už mám jen 6 x 5 metrů. Ale sám jsem ho jen montoval. Základnu je z vinklů a na ně jsou v metrových rozestupech našroubované železné trny asi 30cm. Na ty se nasunou oblouky, které jsou z vodovodních trubek asi jeden coul. Ohýbaly se kdysi ve firmě na jednoduchém stroji, který byl na to sestrojen. Oblouky jsou zavětrované opět trubkama, ale snad 3/4 coul. Fólie je asi ta nejlepší, co se dá u nás koupit. Původ má v Izraeli. Životnost obrovská, na zimu nic neskládám, foliák klidně unese 30 cm sněhu. Víc tady zatím ještě nenapadlo. Foliák používám jen na pěstování papriky a je to výborné. Jinak se na našem trhu dají koupit profi fóliáky, ale neznám vaši finanční situaci. A ještě něco, nenechte se odradit ve svém nápadu. Nicméně podotknu, že tento rozměr jistě nebude jen tak, odhaduji, že by foliák měl vydělávat. Tak směle do toho! Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Jalapeno - (24) - 28.103 (?), 13.12.2020 10:00, zobrazeno: 909x

Zdravím,

mám k dispozici prostor 30x6m. Žádný skleník / foliovník takového rozměru jsem na internetu nenašel. Nevíte kde by se dal sehnat? Když jsem se díval na cenu za 12m dlouhou variantu tak jsem se lekl =). Nebylo by asi cenově lepší si ho nějak poskládat sám? Omlouvám se za blbý dotaz...

Řešení by mělo být funkční a levné, né však za cenu, že by to stálo za hov. za prd...

PS: Foliovník by se na zimu musel vždy složit, máte někdo zkušenosti jak dlouho to asi trvá u takto velkých rozměrů?

děkuji mnohokrát.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.69 (?), 13.12.2020 13:39

Takové skleníky se nekupují, takové se staví. 

Ale ani o tom neuvažujte, cena by vás omráčila.

Funkční a levné řešení? Kupte si rýč a pěstujte normální zeleninu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.69 (?), 13.12.2020 13:55

Jediné reálně použitelné "levné" řešení by bylo koupit někde ze zrušeného zahradnictví starou konstrukci obloukového foliovníku a přestěhovat si ji tam. Průběžně se v inzercích objevují. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.38 (?), 13.12.2020 14:20

Dobrý den. Foliák tohoto rozměru není složité vyrobit, pokud jste strojař, nebo tomu rozumíte. Svého času jsem měl fóliák 17 x 6 metrů. Dnes už mám jen 6 x 5 metrů. Ale sám jsem ho jen montoval. Základnu je z vinklů a na ně jsou v metrových rozestupech našroubované železné trny asi 30cm. Na ty se nasunou oblouky, které jsou z vodovodních trubek asi jeden coul. Ohýbaly se kdysi ve firmě na jednoduchém stroji, který byl na to sestrojen. Oblouky jsou zavětrované opět trubkama, ale snad 3/4 coul. Fólie je asi ta nejlepší, co se dá u nás koupit. Původ má v Izraeli. Životnost obrovská, na zimu nic neskládám, foliák klidně unese 30 cm sněhu. Víc tady zatím ještě nenapadlo. Foliák používám jen na pěstování papriky a je to výborné. Jinak se na našem trhu dají koupit profi fóliáky, ale neznám vaši finanční situaci. A ještě něco, nenechte se odradit ve svém nápadu. Nicméně podotknu, že tento rozměr jistě nebude jen tak, odhaduji, že by foliák měl vydělávat. Tak směle do toho! Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.103 (?), 13.12.2020 20:08

Děkuji za inspiraci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika