Příprava skleníku na jaro



RadekT - (1) - 45.81 (?)
22.2.2024 10:50

Zdravím, mám starší skleník z polykarbonátu, který už je ale hodně zažloutlý. Tím pádem pak propouští mnohem méně světla. Jinak jsou ale polykarbonátové desky v pořádku. Nedá se s nimi něco udělat, tak, aby se jim vrátila alespoň částečně jejich průhlednost? Případně nemáte tip na polykarbonátové desky, které nějakou tu dobu vydrží a nebudou stát majlant? 

Alternativa by byl pak nákup fóliovníku- nemá někdo zkušenosti s fólivoníkem s plachtou s UV filtrem a výztužnou mřížkou? Něco ve stylu https://a-zbozi.cz/1088-foliovniky Zajímalo by mě, jestli ta fólie vydrží opravdu déle a s jakou životností se dá počítat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 229.241 (?), 7.12.2023 23:51
Pre pána Vladimíra 300-500g/10m2.. na 10m2...ďakujem za upozornenie chýba mi tam 10. Pre pána Milana..nejaké živiny dodávam aj na jeseň trochou kompostu ale všimol som si po nejakom čase že dusikate Vápno ako základné hnojenie pri minimálnej dávke má dobrý vpliv na papríku..zdravo rástla.. Kompost som dával na obe strany ale na strane bez dusikateho vápna paprika viacej zivorila..môže byť že kompost bol starsi a nemal v sebe nejaký významný obsah dusíka..na dusikatom vápne vnímam ako pozitívum aj to vápno..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 62.143 (?), 8.12.2023 8:38

OK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 8.12.2023 18:06

Určitě. Vápník je pro papriky důležitý.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekT - (1) - 45.81 (?), 22.2.2024 10:50

Zdravím, mám starší skleník z polykarbonátu, který už je ale hodně zažloutlý. Tím pádem pak propouští mnohem méně světla. Jinak jsou ale polykarbonátové desky v pořádku. Nedá se s nimi něco udělat, tak, aby se jim vrátila alespoň částečně jejich průhlednost? Případně nemáte tip na polykarbonátové desky, které nějakou tu dobu vydrží a nebudou stát majlant? 

Alternativa by byl pak nákup fóliovníku- nemá někdo zkušenosti s fólivoníkem s plachtou s UV filtrem a výztužnou mřížkou? Něco ve stylu https://a-zbozi.cz/1088-foliovniky Zajímalo by mě, jestli ta fólie vydrží opravdu déle a s jakou životností se dá počítat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika