Poraďte jaký skleník



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Miky Pechy - (1) - 239.7 (?) 
2.9.2012 11:27, zobrazeno: 57833x

Chceme koupit za rozumnou cenu skleník, máme asi takovouto představu:
* rozměry: délka 4-5 m, šíře okolo 2,5-3 m, výška 2 m
* materiál: polykarbonát
* konstrukce: hliník nebo pozink

Většina výrobců nabízí šířku skleníku okolo 190 cm, zdá se nám to příliš úzké. Chceme pěstovat především rajčata. Byla by to dostačující šíře?
Doporučili byste polykarbonát 4 nebo 6 mm? S jakou značkou máte nejlepší zkušenosti? Je vysoká cena doporučovaných výrobců úměrná kvalitě? Četli jsme varování před levnými skleníky z Číny, které se vyrábí pro německý trh. Máte s nimi zkušenosti?

Děkuji za odpovědi.
Miky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 0.146 (?), 8.1.2013 18:44
zdravím přeně to jsem řešil před čtyřmi roky myslel jsem že koupím z polikarbonátu za 6000,- zajel jsem na výstavu do litoměřic každým rokem tam vystavují ZD Dolní Ujezd cena skleníku d 3m š 2,6m v 1,9m za 11 000,- 8% sleva při obědnání na výstavě a dopravu vezli najednou asi 10 skleníku tak za dopravu jsem dal asi 150,- je pozinkovanej skla helio v loni jsem objednal hydraulické otvírače a do týdne přišly poštou jsme s ním spokojeni na výstavě jsem prohlédnul hobi z hliníku a polikarbonátu a vrátil jsem se k nim a připlatil si a nelituji toho předloni parrik a hadovek okurek a loni dcara skusila lilky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 9.1.2013 9:17

Tak já moc spokojená se skleníkem z Dolního Újezdu nejsem - reziví na něm hrany, šrouby a všecha místa, kde jsou bodované spoje. Navíc do toho skleníku docela fouká, nemá dobře vyřešen hřeben. Na jaře budeme muset přetřít rezavá místa zinkovou barvou a skleník dodatečně utěsnit profilovou gumou (standardně má těsnění jen střecha; svislé stěny, dveře a přechod střecha - stěny jsou bez těsnění)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 9.1.2013 19:47

Tak mě už taky ten z Dol. Újezda občas někde rezne, ale to po 10 letech intenzivního provozu neřeším. Nemyslím si, že by do něj foukalo, samozřejmě, ne všude všechno těsní, ale vždyť je to "montovaný "skleník. Mě se na něm líbí, že je stabilní, střecha udrží i 20cm sněhu a přesahy na střešních oknech umožňují použití okapů na zachycení dešťové vody. Jako základy jsem použil betonové plotovky 200/35/7cm spojené k sobě a ke skleníku přišroubovanou pozinkovou pásovinou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 9.1.2013 20:58

My jsme ho kupovali na podzim 2011, na jaře 2012 už měl ty hrany, šrouby a spoje rezavé. Jen ze vzdušné vlhkosti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 71.119 (?), 15.2.2015 19:24

Já mám také skleník z Dolního Újezdu (objednaný na Hobby v ČB). Stojí na betonové podezdívce, rozměry 3x4,5m, sklo, konstrukce pozink. A naopak jsem velmi spokojená. Dveře mám pantové, dvě automaticky otevírací okna plus jedno mechanické (blbě jsme jedno automatické dali na severní stranu). Čistím ho wapkou, takže pak musím domačkat gumové těsnění. Jednu výtku mám - držák mechanického okna byl velmi ostře zakončen, takže jsem si o něj rozsekla hlavu (zvedla jsem se pod ním) - ale vyřešil to návlek z gumové hadice a omotání lepenkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.130 (?), 9.1.2013 17:44

Dobrý večer. Tady již proběhla debata zda je lepší ten či onen skleník. Jsou zastánci pro skleněnou výpň - mají svojí pravdu a jsou zastánci polykarbonátu pro jejich výhody i nevýhody. Já mám polykarbonát a jsem nadmíru spokojený. Tento skelník je bezúdržbový a je v něm teplo. Fotka pořízená 21.12. 2012. Zdeněk  


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 9.1.2013 18:28

To je skleník z Lanitplastu? Na ně jsme se dívali, ale zavrhli jsme je, protože se nám cena zdála neúměrně vysoká a zdálo se nám, že by nám ho vzal vítr - bydlíme na úbočí údolí otevřeného k severozápadu a chytáme dost často vichřice, které mají být na horách (přes kopec je Moravská brána), v nárazech jsme naměřili skoro 120 km/h.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.130 (?), 9.1.2013 18:51

Dobrý večer. Já bydlím na horách 800m.n.m. a taky tady fouká. Skeník musíte řádně ukotvit k základům!!! Potom vám neuletí. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
speroure - (25) - 50.2 (?), 9.1.2013 22:23

Skleník ze zd dolní ůjezd máme taky a po měsíci nám nejspíše kvůli větru zvedl okap ktrý rozbil střešní sklo, ty okapy nejsou moc dobře přidělané :) V podstatě vůbec :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika