Demontáž skleníku



host - 33.214 (?) 
1.12.2007 17:08, zobrazeno: 11375x
Chtěla bych si koupit od souseda skleník, ale skla jsou lepená silikonem ke konstrukci, moc prosím o radu jak oddělat skla od konstrukce jinak nelze skleník rozebrat, četla jsem ,že se dají skla odřezat, ale nevím jak a čím. Kladivo je to poslední. Děkuji předem za radu. Ivana
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 1.12.2007 19:48
Nejlepší bude použít "odlamovací" nůž - mají ho v každých stavebninách. Doporučoval by jsem koupit silnější - na sádrokarton.
Odřezat se to určitě nepovede v celé ploše, ale stačí objet nožem z obou stran a potom tlakem na co možná největší plochu skla - použít třeba dřevěnou desku podloženou polystyrenem sklo vymáčknout...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.111 (?), 25.1.2008 21:52

Nevíte někdo nějaký zlepšovák na odstranění starého tmelu při výměně skel ve skleníku?

Díky za každou odpověď.

Pekos

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.162 (?), 4.3.2009 13:23
Sice je to reakce po dlouhé době, ale mám za sebou renovaci skleníku, který jsem koupil jako starší, rozebraný.Tmel jsem nahrubo vyškrábal nebo opatrně vysekal sekáčkem z listu strojní pilky a dočistil tvrdým drátěným kotoučkem do vrtačky.Prostě to vždycky je fuška, ale takhle jsem konstrukci vyčistil na čistý kov.Okraje skel jsem oškrábal starým nožem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 13.3.2009 10:44
K tomu slouží teplá louhová lázeň. Též je dobé i skla omýt louhem, veškerá špína se odstrarní. Při práci mít vždy v dosahu vodu, pro okamžité omytí. Rukavice jsou nutné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Morelli - (2) - 136.17 (?), 20.8.2010 7:43

Na odstranění silikonu je výborná horkovzdušná pistole.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika