Bílá netkaná textilie



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?)
21.2.2012 14:43

Při přepichování rajčat 1. dubna do skleníku, přes záhony oblouky z drátu a přes ně dvojitě textilii. Podle návodu tady v diskusi. Na zeleninu na záhonech používám textili z dílů dlouhých asi 2,5 m, na jejichž okraje jsou nalepená asi 30 cm od sebe tavnou pistolí závaží z plastových destiček. Položí se to volně na zeleninu. Střední vítr to neodnese a zelenina si to zdvíhá jak roste. Trvanlivost to má asi 2 - 3 roky, je to trochu pracné na výrobu, ale není potřeba žádná konstrukce a manipulace s ní.  Používám na rané výsadby košťálovin a leccos ostatní, třebas salát nebo i karotku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 50.2 (?), 21.2.2012 14:13, zobrazeno: 5799x

Mohla bych poprosit o zkušenosti a inspiraci s užíváním bílé netkané textilie k rychlení a ochraně rostlin?

Někdo ji používá ve skleníku při brzkém vysazování rajčat a paprik,... jako ochranu před mrazíky...

Někdo na záhonky...

S jakou konstrukcí pro ni jste nejvíce spokojeni? Ještě jsem ji neměla ani v ruce, ale uvažuji o ní a ráda bych využila Vašich rad, děkuji moc, Lenča.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 21.2.2012 14:43

Při přepichování rajčat 1. dubna do skleníku, přes záhony oblouky z drátu a přes ně dvojitě textilii. Podle návodu tady v diskusi. Na zeleninu na záhonech používám textili z dílů dlouhých asi 2,5 m, na jejichž okraje jsou nalepená asi 30 cm od sebe tavnou pistolí závaží z plastových destiček. Položí se to volně na zeleninu. Střední vítr to neodnese a zelenina si to zdvíhá jak roste. Trvanlivost to má asi 2 - 3 roky, je to trochu pracné na výrobu, ale není potřeba žádná konstrukce a manipulace s ní.  Používám na rané výsadby košťálovin a leccos ostatní, třebas salát nebo i karotku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 114.230 (?), 21.2.2012 20:29

na jaře to dávám přes celá políčka, pod tím schovávám než se oteplí i noci cukety, česnek, veškerou sadbu, saláty, atd...

v podstatě cokoliv!

třeba na česneku jsem to loni nechal až do sklizně a měl jsem za poslední roky nejlepší sklizeň...

chrání i později proti škůdcům, dřepčíci, motýli, atd...

jo, a použil jsem to i na zakládání nového trávníku, to je pak neocenitelná pomoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.2 (?), 22.2.2012 14:51

Děkuji za inspiraci smiley, Lenča.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika