Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

No, chtělo by to trochu korektnosti. Nejsou výjimkou zimy, kdy měsíc v kuse mrzne a slunce nezasvítí. Pak prostě ve skleníku bude úplně stejný mráz jako mimo skleník a půda promrzlá do stejné hloubky. Ať skleník uděláte ze skla nebo 20 mm polykarbonátu, to je fuk. Nelze spoléhat na to, že v zimě někdy svítí slunce či že někdy je zima kolem 0 či téměř bezmrazá.

Co se týká konstrukce - mám skleník 2 x 4.5 m, bez základů, pouze v rozích a uprostřed delších stran normální betonové chodníkové dlaždice (tedy 6 kusů). Na nich položený svařený obdélník z kovových "L" profilů, a do tohoto obdélníku posazen skleník. Nemám jediný problém, že by se něco křivilo, pohybovalo či bylo nestabilní. S pozinkovou konstrukcí vítr nehne, to by dřív vyletěli polykarbonátové tabulky. Ani to se zatím nikdy nestalo.  Základy ani kotvení k zemi z tohoto důvodu skutečně nutné nejsou.

Co se týká postavení skleníku ke zdi domu (či zanoření severní stěny do svahu), určitě to je obrovská výhoda, hlavně na jaře a na podzim, kdy se zvládne přes den vyhřát a přes noc díky akumulaci ve zdi nepromrzne. Ale opět - v zimě, kdy bývá obvykle nízká oblačnost, bude uvnitř stejná teplota jako venku, zeď nezeď.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika