Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

No to  záleží na tom co   a kdy  chcete ve  skleníku pěstovat.   Já    právě také  vybírám skleník   (už druhý).    Chtěl bych   jej využívat  více z  jara.   Provedl jsem   řadu výpočtů   a musím  říct,  že skeníky  s rovnými  stranami jsou  pro mě  nevýhodné.   Proti stranám, které   mají 75°  sklon   je    zisk v  létě o  20%  nižší v zimě   o 10.  Tím jsou  nižší   ne jen  teploty, ale   ve skleníku  i méně světla.  V létě  to je světla  i tepla  většinou dostatek ,  ale na  podzim a   v časném  jaře je  to citelné.   Další věc   je polykarbonát   4mm polykarbonát  s  "výbornými tepleně  izolačními vlastnosti"   je    ve skutečnosti   jen o  něco lépší  izolant než  klasické skleníkové  sklo a   má horší propustnost   tepla a světla.  Z tohoto důvodu  mi   4mm pol, přijde jako  zbyteční na  druhou stranu  izolační schopnost   10mm polykarbonátu ,  je podobná  jako i dvouskla   (  nepokoveného)   při stejné  světelné propustnosti  jako u  4mm verze ,  dále   pak   při větrání  se nelze  ubránit vniku   UV záření do skleníku a   pokud koupíte polykarbontát s UV filtrem   jen z  jedné strany    mnohem dříve degraduje ,  proto preferuji    skleník  , který má polykarbonát   s UV  filtrem z  obou   stran.  

Mě vyhovuje  firma V&P    jsou samozřejmě  dražší,   na druhou stranu skleník  s 10 mm 2UV  pol.   S válcované  oceli se  zárukou tuším 20 let   se nedá  srovnat    s tím  co se  tady běžně  nabízí.      Pokud se  rozhodnete orientujte  skleník vchodem  k západu  nebo východu.    V takovém skleníku  můžete na  jaře s  minimálním přitápěním  začít   o měsíc  dříve   a skončit   o   14 dní   až 3 týdny později.  Na   druhou stranu  bych uvažoval  o větším  skleníku      než 9m2     na ceně takto krátkého  skleníku se negativně   podepíše cena  přední a  zadní stěny (včetně dvěří)   delší skleník má menší  měrné ztráty,  protože   přední a zadní stěna  se rozloží na  více m2  pěstební plochy,  tím získáte  lepší podmínky  pro pěstování   a   lepší pěstitelské  výnosy.   Začít dříve a končit  později znamená zejména  u rajčat  a paprik  citelně vyšší  vynosy tak  o polovinu.   Izolovanější skleník   má vyšší  noční teploty,   což   brzdí šíření  plísně okurkové   na okurkách  a   rajčatech.     S vhodným  zdrojem tepla   na noční přitápění   lze   začít   sezonu   rajčat už  od března.   Například dnes (24.3 2013)   bylo  -2°C   a ve    skleněném skleníku jsem  měl max 10°C   tedy o 12°C více.    Skleník mám  špatně utěsněný a  jen klasické   sklo.   Dobře utěsněný  skleník s 10 mm pol.  by měl   měl asi  40%  ztráty proti   ménu sklenímu   což by  se projevilo  nárůstem teploty   nikoli o  12   ale o 30°C .   (+28!!)   což by  se pravděpodobně  nestalo z  důvodu akumulace  země   a podezdívky,  přesto   by teploty určitě přesáhly.   24°C.   Jak je vidět  na příkladu  izolace je   klíčový   parametr,  který   určuje délku  sezony v běžně nevytápěného skleníku.  

Jsou i   další výrobci ,kteří   nabízí     lepší skleníky   třeba    kovoagrex,   ceny jsou  ale poněkud  vyšší.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika