Poznate nekdo prosim vas,co je to za rostlinu?



andrewca - (2) - 248.129 (?) 
26.4.2014 21:24, zobrazeno: 3455x

Velmi se mi libi tento ker, mam na na mysli ker z fotky, co se nachazi uprostred fotografie a ma ruzovou barvu,  pripadne kdyby nekdo vedel, co je to rostlinu pred timto kerem a ma barvu jako thuje smaragd. Vsem dekuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 230.160 (?), 26.4.2014 22:48

Zatím se Vám nikdo nehlásí a vlákno má už 67 návštěv.

Tak to zkusím já.

Podle mého názoru jsou všechny barevné rostliny na fotce různé (japonské) azalky, případně botanické rhododendrony (modrofialový Rhododendron impeditum apod.).

Před "centrální" velkou růžovofialovou azalkou, je tmavozelený sloupovitý tis a ještě před ním světlounce zelený japonský javor dlanitolistý, nejspíše střihanolistý, tedy typ Acer palmatum dissectum (přesné označení odrůdy může být i jiné, jsou desítky a stovky pěstovaných odrůd).

Pokud se pletu, tak doufám, že mne někdo opraví.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 225.80 (?), 27.4.2014 9:49

Teď jsem ještě koukal znovu na ten javor v popředí. Nezdá se, že to je přímo ten hodně stříhaný - dissectum; vypadá to na jiný drobnolistější japonský javor.

V jiném vláknu zde byl včera-předevčírem odkaz na stránky s popisem odrůd japonských javorů...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
andrewca - (2) - 248.129 (?), 27.4.2014 20:42

Dekuji moc za odpoved,  koukal jsem nas google a vsem mate pravdu, jeste jednou diky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika