Co je to?



host - 39.56 (?) 
28.7.2011 12:10, zobrazeno: 6519x

Prosím můžete mi někdo napsat jak se nazývá tato skalnička, děkuji.

?
?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 103.247 (?), 28.7.2011 12:31

Glechoma hederacea 'Variegata', jinak v základní zelené formě známý plevel a koření, babička mu říkala kundrátek. Kvete modrofialově. Je to pěkná pokryvná skalnička, jen pozor na rozrůstání, šlahouny koření a může zarůst celou skalku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 28.7.2011 12:42

Odborný český název je popenec břečťanovitý (obecný).

tento bíle panašovaný popenec se často pěstuje i v truhlících - závěs (podobně jako bělolistá molice - Plectranthus).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 28.7.2011 13:05

Stále prosím o pomoc s rozpoznáním svého pidikeříku.

Není to vysazené, rostlinka sídlila mezi plevelem.

Už v této velikosti  má dřevnaté starší větvičky a taky  moc rychle nepřirůstá, přesazovala jsem to před několika měsíci a přibylo jen pár větviček, vysoká je  zhruba stejně - to znamená do 10cm. Vypadá, že má tendenci růst spíš do šířky než nahoru.

Nemá žádné zvláštnosti, ale je to hezký keříček.

Věděl by někdo, co to je?

 




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 28.7.2011 16:22

Tak to řeknu rovnou: Buxus.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 28.7.2011 18:27

Napadlo mě to, zkoumala jsem to, ale stonky to má jiné než ten velký. Taky si nedovedu představit, že bych čekala, až z toho naroste živý plot nebo keř velikosti toho druhého ze zahrady - ten by měl snad tisíc let.

Není jiná možnost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 74.79 (?), 28.7.2011 20:15
To m že jste to zkoumala a uvažovala o správném řešení. Možná, že je ještě i nějaká jiná možnost, ale já o ní nevim. Třeba později poroste rychleji. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 92.15 (?), 21.12.2012 18:59

Mě to připomíná myrtu, ale nepíšete jestli to bylo venku i v zimě, protože myrtu je nutné přezimovat v místnosti asi kolem 15 °C

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika