Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pane Josefe, mockrát děkuji. Vím ze zdejších diskusí, že se v tomto vyznáte. Asi mi nezbývá než počkat, až rostlinky napřesrok vykvetou. A přes zimu je raději ještě nechám ve skleníku, aby se jim lépe přezimovalo. Snad mi je slimáci nesežerou. Občas se mi nějaký do skleníku nastěhuje (na zahradě je lovím po desítkách i stovkách) a než se mi ho podaří chytit, mám sežrané malé rostlinky zeleninových i okrasných druhů.

Některé rostliny ze seznamu už ve skalce mám, přesto jsem opakovaně hledala jednu po druhé v obrázcích na internetu a u žádné si nebyla stoprocentně jistá. Na starček bych asi bez tohoto vlákna ještě dlouho nepřišla, když v seznamu není.    

U prvního obrázku bych ještě chtěla doplnit, že se jedná o jednu rostlinku - z jednoho kořene se plazivě rozrůstá do stran a působí jako více rostlin.

Čtvrtá rostlinka má velmi tuhý až dřevitý stonek a listy na něm vyrůstají patrově. 

Pátá se tvářila oproti té čtvrté poněkud plazivěji, stonek má pružnější a listy vyrůstají po celé délce stonku. 

Také se mi z těch nových lístečků zdá, že čtvrtá rostlinka je má hladké a pátá trochu roztřepené.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika