Změny ve fóru +++



host - 236.1 (?)
16.7.2023 9:24

"Je velký rozdíl mezi tím udělat si nové phpBB fórum na "čisté louce" a začleněním existujícího fóra na zahrada.cz do phpBB, které je naprogramované jinak, data v databázi jsou jinak ukládané atd."  Pro ty, kteří by tomu nerozuměli, tak největší problém je s databází, která má statisíce příspěvků (to je to nejcenější), které by se mohly nenávratně ztratit.

Je-li to opravdu tak složité, pak je nejlepším řešením staré fórum uzavřít, převést pod složku "archiv" a na čisté louce založit fórum nové, když je to tak snadné. Kdo by chtěl navázat na příspěvek z archivu, může ho zkopírovat a založit nové vlákno.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 236.1 (?), 16.7.2023 9:24

"Je velký rozdíl mezi tím udělat si nové phpBB fórum na "čisté louce" a začleněním existujícího fóra na zahrada.cz do phpBB, které je naprogramované jinak, data v databázi jsou jinak ukládané atd."  Pro ty, kteří by tomu nerozuměli, tak největší problém je s databází, která má statisíce příspěvků (to je to nejcenější), které by se mohly nenávratně ztratit.

Je-li to opravdu tak složité, pak je nejlepším řešením staré fórum uzavřít, převést pod složku "archiv" a na čisté louce založit fórum nové, když je to tak snadné. Kdo by chtěl navázat na příspěvek z archivu, může ho zkopírovat a založit nové vlákno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.222 (?), 16.7.2023 9:57

"1. Převést databázi na jiný formát je jedna z nejtriviálnějších záležitostí, zeptejte se kohokoli, kdo do toho trochu vidí."

Jsem programátor a je vidět, že jste úplně mimo a vůbec nevíte o čem tady píšete. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.180 (?), 16.7.2023 11:15

Jsem programátor a velmi dobře vím, co říkám. Toto vám fakt nevyšlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.149 (?), 16.7.2023 14:45

Jen doufám, že nikoho z provozovatelů tohoto fóra nenapadne ta hloupost, aby starší příspěvky dával do nějakého neživoucího archivu.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 16.7.2023 10:24

Okénko do historie: Od roku 2007 jsem na tohle fórum napsal přes 18 000 příspěvků. Pravda, ne se všemi jsem si padnul do noty, ale nemyslím, že bych se vyjadřoval hrubě či urážlivě. Troufnu říci, že mnozí je se zájmem četli a některým jsem i poradil. S dávkou neskromnosti řeknu i to, že - spolu s dalšími - jsem přispěl i k bezprecedentní návštěvnosti tohoto fóra. S ohledem na množství reklam lze usoudit, že fórum pro majitele nebylo ztrátové. A výsledek? Byly zrušeny soukromé zprávy, administrátor mi zablokoval přístup, že příspěvky prý porušují pravidla fóra a musí se zkontrolovat. Takže i když jsem napsal "Tráva je zelená", vyšlo to až se cenzor uráčil - po několika dnech. Je jasné, že jakákoli diskuze na fóru v takovém režimu zrácí smysl.
   Nebyl jsem sám, komu se to nelíbilo a tak jsem přivítal, když jistý dobrovolník iniciativně a zcela zdarma založil fórum nové. Na něm se nic necenzuruje,  jsou umožněny maily i soukromé zprávy,  upozorní vás na dotaz, na reakci na váš příspěvek, mohou se vkládat obrázky do přílohy i do textu a mnohé užitečné funkce jsem ani neprozkoumal. Co víc si přát?
    Novým správcům zahrada.cz slouží ke cti, že cenzuru na tomto fóru skutečně zrušili. Ostatně to, co právě píšu, by v "minulém režimu" neprošlo. Věřím, že dělají vše pro to, aby fórum bylo uživatelsky přátelské, třebaže úplně nechápu, proč nejsou technické potíže dávno odstraněné.   Přeji tomuto fóru všechno dobré, ale vrátit se sem naplno nechci. Jistá pachuť vůči tomuto serveru, daná arogancí minulého správce, zůstává a považoval bych to za zradu nového fóra, co nám tak nezištně podalo pomocnou ruku.
    Co se týče popichování a špičkování mezi oběma fóry? Nebuďme tak úzkoprsí,  Trocha humoru a škádlení je kořením každého fóra. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.176 (?), 16.7.2023 10:45

Cca v roce 2015 odešel odsud pan Mirek z Břeclavi, který zde měl také velké množství příspěvků a fotografií /cenzor mu zablokoval přístup/. A nikomu z "ublížených" na zahrada.online to vůbec navadilo.

Sleduji obě fóra, technické věci neřeším. Zde jsou na lepší úrovni drobné ovoce a zelenina, na vedlejším fóru ovocné stromy. Fórum je taky o lidech, zde je pan Kuky a pan Vladimír, těm skláním poklonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 16.7.2023 11:04

velmi pěkně popsané, za to Vám děkuji, pane doktore Vysloužile. Jen dodám, že i já jsem byl, ani nevím proč, v jednu dobu 2 roky zabanovaný a také jsem četl u jakéhokoli mého příspěvku červený nápis, že příspěvek není v souladu s pravidly diskuze a že jej musí administrátor napřed zkontrolovat. Jak potupné to bylo, si pamatuji dodnes. Je možné, že bývalý majitel prodal server "bez not" a nový nemá dostatečnou představu, co vše se tady v minulosti odehrávalo, co všechno původní majitel v prvních letech provozu nabízel, jak potom ty jednotlivé nabídky rušil, jak ve své databázi rozšiřoval okruh zakázaných slov a jaká témata potom postupně zakazoval, mezi nejnesmyslnější byl asi zákaz diskuze a mazání příspěvků diskutérům na téma počasí, jak banoval diskutéry s nickem za nesmyslné prohřešky v diskuzi a zároveň ponechával arogantní a posměšné oslovování a vulgární příspěvky některých nepřihlášených diskutérů. Byla toho spousta věcí pocházejících od původního provozovatele, které postupně diskutérům začala vadit a tak se nelze divit, že odešli a vstoupili do jiného fóra. Je možné, že o tom všem nová redakce nemá ani ponětí a tak nový majitel ani nemá představu o tom, co tu v minulosti fungovalo dobře a co by bylo ve prospěch diskutérů vhodné změnit. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.56 (?), 28.7.2023 13:49
Pan Vysloužil skvěle popsal technickou stránku věci. Ovšem diskusní fórum má dvě roviny. Technickou a lidskou. Často je kritizována technická rovina tohoto fóra. Myslím ale, že vede v rovině lidské.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.7.2023 14:23

Vás potěšila analýza pana Vysloužila a mě by zase potěšily jeho každoroční zkušenosti s jednotlivými odrůdami ovocných dřevin a případné fotografie. Například v meruňkách se jeho zkušenostii dost lišily. Jak jsem psal, většího sběratele neznám. Mohl by to dělat podobně jako pan 49.58 a působit na více fórech najednou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.149 (?), 28.7.2023 19:17

Nerozumím tomu. Někdo musí nastolit téma a počkat, jestli ten druhý bude ochoten odpovídat nebo diskutovat. Viděl bych to tak, že ty bys měl dát příspěvek nebo dokonce článek, který by tu širokou problematiku meruněk zahrnoval a počkal by sis na reakci pana Vysloužila, případně někoho jiného. A to by byl základ diskuze.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika