Roubování angreštu



host - 249.187 (?) 
31.5.2023 19:48, zobrazeno: 627x

Dobrý den, rád bych poprosil zkušenější pěstitele o radu. Již třetím rokem se pokouším naroubovat odrůdu angreštu od souseda. Jednu várku jsem narouboval na výhony meruzalky, které byly uloženy v krechtu, ty nevyrašily vůbec a druhou várku jsem narouboval na výhony které jsou zakořeněné v zemi. Vždy jakoby začnou rašit a nakonec stejně zaschnou. část mám pod sáčkem a zbytek bez. Nevíte prosím, kde dělám chybu? 

Děkuji františek Zlín


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 9.2.2024 13:07

Tady vidím, že vám ještě nikdo neodpověděl. Tedy zkusím odpověď já. Roubovat angrešt a rybíz je třeba poměrně brzy, začátkem února, právě teď je vhodný čas. Roubuji kopulací nebo do rozštěpu na výhony meruzalky, které podrůstají u hlavního výhonu stromkového angreštu nebo rybízu. Po naroubování má výhon tendenci vyrážet skoro ze všech listových pupenů pod roubem. Pravidelně tedy výhony kontroluji a pupeny vylamuji, aby šla míza do roubu. Výhon s ujmutým roubem pak následující jaro s částí kořenového systému původní rostliny odstřihnu a přesadím jinam. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 9.2.2024 13:11

Dnes mám na pořadu roubování stromkových angreštů a rybízů. Budu roubovat německou odrůdu sladkého červeněho angreštu Remarka a odrůdy černého rybízu rezistentní proti vlnovníku rybízovému Titania a Ben Hope. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika