Problém se zahradou



host - 117.245 (?)
13.7.2017 7:10

napadá mě ještě jeden důvod po přečtení předchozího při stavbě domu se odklízí ornice a né vždy se po dostavbě a dorovnání pozemku podle představ stavitele vrátí tam kam patří v patřičném množství a kvalitě asi bych kopal větší jámu a přivezl hlínu pokud to pujde z míst kde to roste samo jak pán řikal pak jen trpělivost sadaře. já mám podobný případ soused se pokouší už několik let o merňky jemu nendou a o pár zahrad vedle bez problému. dá se říct že stejná zem a stejné podmínky prostě záhada a nedá se říct že jsme nezkusili co se dá vymyslet! hodně štěstí v dalším pěstění

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
salfi - (26) - 224.1 (?), 12.7.2017 23:22, zobrazeno: 4920x

Ahoj, mám se švagrem problém. Máme baráky vedle sebe jako poslední u lesa. Zahrady máme cca 8 let a zatímco všude kolem všem roste všechno, co zasadí, nám se nedaří nic. Meruňky (stáří 5let) nakvete bohatě, zůstanou celkem 3 meruňky, nektarinky (3roky) mají velikost malých švestek, hrušky (6let) nakvetou, po měsíci je tam spousta malých hruštiček, do pár dnívšechny do jedné opadají. Třešně (8let) mají tak 15-20plodů. Jsme se švagrem rozdílní. Já všemuˇdávám maximální péči, řez stromů, okopávání, vyzrálý koňský hnůj a každé 3dny proleju kořeny stromů 50litry vody. Švagr na to kašle, občas to trochu zaleje, jednou ročně pohodí NPK a výsledek nás obou je zcela stejný. Takže jsme už došli k názoru, že je na vině půda nebo voda. Já se spíš přikláním k té vodě. Máme oba vrty v 25m. Udělal bych si rozbor vody, ale nevím, co sledovat, kde by mohl být problém a taky, zda existuje někdo, koho si pozvu, on udělá třeba rozbor vody, rozbor půdy a poradí, kde je problém. Něco jako rostlinolékař nebo biolog. Nevíte na koho se obrátit? Jinde ve vesnici si kdokoli koupí třeba nektarinku, píchne jí do země, občas zalije a za rok má nektarinky krásný, velký až se větve ohýbají.

děkuji za odpovědi

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.116 (?), 13.7.2017 0:32

Na množství plodů meruněk, třešní atd.mohou mít vliv i vhodní opylovači v okolí (záleží na odrůdách). K hnojení je lepší hovězí hnůj, koňský je sice výhřevný, ale živin tolik jako hovězí nemá.Jinak tříletá nektarinka teprve začne plodit, nejdříve musí vyrůst. Mladým stromkům se plodů většinou nechává jen pár na ukázku, zkuste příště hruškám plody trochu protrhat a nechat jen pár. Nevím, jakou máte zem a jak moc u vás prší, ale každé tři dny 50 litrů na stromek připadá moc (pokud jsem to dobře pochopila). Pokud to bylo míněno na všechny, tak v případě suchého teplého počasí je to málo (stromky je lepší zalévat méně často, ale důkladně).       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.116 (?), 13.7.2017 0:35

ps - jak jste připravili stromkům zem před výsadbou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
salfi - (26) - 240.220 (?), 13.7.2017 10:13
Vzdy se jednalo o stromky s balem. Diru jsme kopali o neco vetsi nez bal a pridali trochu lepsi hliny a vyzraleho hnoje. Kazde jaro prokyprim kruh kolem stromu v prumeru 1 metr, pridavam hnuj, kompost a stepku pro lepsi udrzeni vlahy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 13.7.2017 11:26

Nešťastná štěpka-dejte ji mimo, ať může probíhat výměna půdních plynů za vzduch, lepší je holá půda, mělce kypřená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
salfi - (26) - 240.220 (?), 13.7.2017 10:07
Se vcelami mame trochu problem, kolem jsou uly, ale kdyz nam kvetou stromy, vcely odleti do lesa, protoze ne tam zrejme laka jiny kvet. Kdyz se prochazim po zahrade, nikde vcela. Na druhe strane vesnice je v merunkach a tresnich hukot jak v pilinaku. Nechapu. Zalevam 50litru ke kazdemu stromu. Nektarinky mame se svagrem tri a vsechny jsou stejne vysoke, jako kdyz jsme je zasadili.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.142 (?), 13.7.2017 6:25

Jako že máte něčím zamořenou vodu a půdu? To mi přijde jako nesmysl.

Než vrazíte spoustu peněz do nějakých rozborů, zkuste kromě stromů pěstovat zeleninu nebo kytky a uvidíte, zda to půjde normálně nebo se to taky bude vzpouzet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 13.7.2017 6:58

Jak daleko-blízko je ten les, stíní, mohou kořeny jeho stromů pít + jíst na úkor Vašich??? Málo vody je špatně, mnoho taky-např.spláchnete předtím podané hnojivo do nedostupné hloubky... Snad máte na pozemku-ve srovnání s dlouhou dobu obdělávanými pozemky sousedů zem slehlou, nezkypřenou, prostou příznivých mikroorganismů a s nedostatkem organického materiálu. Přeju probuzení základních vlastností sadaře-trpělivosti, vytrvalosti-vydržte, jste v cílové rovince- a učenlivosti-tu jste účastí v této debatě jistě prokázalwink! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.245 (?), 13.7.2017 7:10

napadá mě ještě jeden důvod po přečtení předchozího při stavbě domu se odklízí ornice a né vždy se po dostavbě a dorovnání pozemku podle představ stavitele vrátí tam kam patří v patřičném množství a kvalitě asi bych kopal větší jámu a přivezl hlínu pokud to pujde z míst kde to roste samo jak pán řikal pak jen trpělivost sadaře. já mám podobný případ soused se pokouší už několik let o merňky jemu nendou a o pár zahrad vedle bez problému. dá se říct že stejná zem a stejné podmínky prostě záhada a nedá se říct že jsme nezkusili co se dá vymyslet! hodně štěstí v dalším pěstění

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 17.10 (?), 13.7.2017 7:12
Rozbor pudy je zakladem pro napravu. Pokud je napr. velmi spatny pomer drasliku a horciku, nemate sanci to jinak odhalit. Zakladni rozbor neni tak nakladny. Nema smysl strilet od boku. Mimmo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika