Počasí



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 91.196 (?) 
16.7.2023 14:19, zobrazeno: 22047x

Přátelé, s přáním pěkné neděle bych rád znal Váš názor na momentální počasí. Vím, že jsou žně, ale to množství rekordů vysokých teplot? Může za tím být vliv mořských proudů, větší aktivita Slunce, větrné parky, obrovské požáry lesů, celková činnost lidstva? Má nás takový vývoj více znepokojovat, nebo se dočkáme zklidnění? SPCH

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 16.7.2023 14:33

taky přeju pěknou neděli, znepokojení je na místě, ale my už to nějak doklepeme, ti, co přijdou po nás, to budou mít strastiplnější. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 237.149 (?), 16.7.2023 14:36

Je léto a v létě bývá horko. Před pěti, čtyřmi? roky byo pětatřicet, šestatřicet celý měsíc. To byl rekord.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 16.7.2023 14:39

jinak je samozřejmě milé, že můžeme komentovat počasí, to by nám u předchozího majitele neprošlo. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.146 (?), 16.7.2023 16:42

Na zalévání vodu máme, tak nás přímo sucho úplně netrápí. Jsem toho ražení, že si užívám každé počasí. Včera dopoledne jsme řezali a vozili dříví na topení a odpoledne jsem se ještě trochu slunil. Pofukoval přitom větřík, tam mi teplota 35oC přišla velice příjemná.

Milan

PS: Přikládám obrázek léta od Č. Budějovic,

Broskve Red Haven
Broskve Red Haven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 25.7.2023 14:10

pane Milane, nechci vám kazit radost z úrody, ale myslím si, že ty červené šťavnaté broskve na zahrádce, co jste sem dal fotku 16.7., nejsou Redhaveny, ale nějaká ranější odrůda. Redhaveny ani teď 25.7. ještě nejsou zdaleka vybarvené, dozrávají až na přelomu července a srpna. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.208 (?), 16.7.2023 19:19
Řekl bych, že záleží jak to vnímáte. Alarmiste bijí na poplach, že snad hrozí zánik lidstva, já si připomenu trilobity a tretihorni tropické moře v prostoru Čech a beru to jako neovlivnitelný cyklický vývoj klimatu. Může být velmi rychlý, vždyť od poslední doby ledové uplynulo cca 10 000 let. To je z hlediska existence Země mžik. A život se na ní vyvíjí podle podmínek prostředí a ne že si ty podmínky máme přetvářet podle našich představ vzniklých v podmínkách minulých. Je možné, že je tu změna a my se musíme přizpůsobit, ne si myslet, že ji zastavíme. Chceme li zachovat to, na co jsme zvyklí, nebude to na věky. Dřív jsem si myslel, že hlavní je půda, pozemek (lidí přibývá a plocha je konstantní). Teď vidím limity ve vodě, v její dostupnosti. Ale jestliže se vývoj klimatu v souladu s dlouhodobými cykly posune směrem k tomu, že v Čechách bude poušť, tak buďme rádi, že jsme to zastihli jinak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 25.7.2023 13:51

Právě jsem se vrátil... nikoliv z Hradu-ikdyž ulici toho jména u nás za zatáčkou mámecheeky-ze zahrádky u domu. Tam jsem se za vydatné pomoci zeťáka úspěšně popasoval se srolovanou plechovou střechou kůlny-to se jí stalo včera po 17h 30 minutě při vichru a krupobití-velikost těch ledových dárečků i 3cm! Ta trocha broskví, jablek, hrušek... která zůstala na stromech je asi stejně odepsaná-co naděláme, hlavně, že se nikomu nic nestaloblush, střecha srovnaná a vylepšená-měla by odolat i divočejším raráškůmwink,SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 25.7.2023 14:18

tak to vám opravdu nezávidím. Ovšem na druhé straně tyhle dárečky jsme měli u nás už koncem června a už tehdy to tak čtvrtinu jablek na štíhlých vřetenech vzalo. Od té doby pořádně nezapršelo. Za 30 dnů celkem 20,2 mm srážek. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 31.7.2023 22:37

Srpen
Klepeta rudá do obilí se vnořila.
Už pokosili a lány dlouhé jako stuhy
už znovu převracejí pluhy.
Večery v srpnu! Měkce líhá
se do trav suchých pod jabloní.
Chlad lesa zve tě, houby voní
a za stromem už podzim číhá,
by kvečeru, až padnou stíny,
zadrh ti smyčku z pavučiny.
(Jaroslav Seifert)
 

 Josef Lada, zdroj: kalendář
Josef Lada, zdroj: kalendář
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika