Počasí 2024



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?)
12.4.2024 23:43

Studená fronta nepřinesla ze slibovaného deště vůbec nic. Naštěstí je pod mulčem vláhy zatím dost. Příští týden se má citelně ochladit a snad konečně i zaprší. Zásoby dešťové vody v sudech se tenčí, hlavně díky nové výsadbě. Větší zamulčované stromky prozatím nezalévám. Před položením kůry jsem rozhazoval oblíbený síran amonný.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 91.196 (?), 2.4.2024 7:19

Po omlazaní žen srovnal jsem v sadu zem-po dobytí 3-5i letých stromků, které jsme přesunuli do zahrady na naše snad budoucí bydliště zbyly velké kráteryenlightened. Tyto jsem po zahrnutí využil k zasazení brambor-po mojím zemákůcheeky. Zemina oproti původní je o několik úrovní výš, během rozjezdu stromků jsme se jim věnovali-dostávaly krmení, zálivku a dokonce jsme okolo nich pěstovali afrikány-v součtu se mi potvrzují teorie o vlivu lidského sádla na růstu bonity půdywink. Taky jsem spokojen s celonočním deštěm, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.4.2024 12:38

Vliv lidského sádla na zvyšování bonity půdy je jistě zajímavé téma, pane SPCH. Co se týče deště, tak u nás slabota, ale spadlo alespoň něco. Určitě tady nestojí voda na poli jako u pana PP. V odkazu, který sem vkládám to mají podstatně horší.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-kdyz-nezaprsi-jsme-bez-vody-reportaz-z-vesnic-ktere-trpi-suchem-248726

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.4.2024 15:01

Leden na rampouchy hrál,
únor posune den dál,
březen trávu tlačí vzhůru,
duben barví stromům kůru.

Měsíc duben získal svůj název proto, že v tomto období začínají rašit duby. V latině je nazýván aprilis, což je odvozeno od slova otvírat, ve smyslu jarního otvírání přírody.

autor: Josef Lada, zdroj: kalendář



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 5.4.2024 12:41

Únor nejteplejší od začátku měření, březen nejteplejší od roku 1961, a letní vedra udeří o víkendu. Snad se konečně ohřeje i pan PP.

- Svatý Fedul teple zadul



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 6.4.2024 7:58

Oslovenému se tento způsob dubna docela líbí. Je to správný apríl, "za každým křem jináč", jak říkávala babička. Už je docela vlaho a každý výsev v noci pěkně zamokne. Akorát ti rosničkáři furt šíří poplašný zprávy o jasné obloze, zatímco je denně skoro zataženo. Asi na těch superkompjútrech hrajou Tetris a nezbývá výpočetní výkon. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.4.2024 11:13

Na Východolabské tabuli je zřejmě mnohem tepleji než u Pelhřimova. Vzpomínám na časy, kdy v dubnu kolikrát i zasněžilo. Přestalo pořádně pršet, spadne jen pár kapek jako za suchých let. Teď se to ještě neprojevuje, protože vláhy je v zemi dost. Klimatická změna se připomíná stále více. Ještě, že alespoň na začátku prosince tady pěkně zasněžilo a v zimě bylo srážek také dost. Kdo má podzemní nádrž na dešťovou vodu, má ji po zimě zřejmě plnou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.4.2024 23:43

Studená fronta nepřinesla ze slibovaného deště vůbec nic. Naštěstí je pod mulčem vláhy zatím dost. Příští týden se má citelně ochladit a snad konečně i zaprší. Zásoby dešťové vody v sudech se tenčí, hlavně díky nové výsadbě. Větší zamulčované stromky prozatím nezalévám. Před položením kůry jsem rozhazoval oblíbený síran amonný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.4.2024 11:08

Teplé letní počasí, dokonce s jedním nebo dvěma tropickými ataky (30°C), vystřídalo řádné dubnové počasí ve stylu "duben ještě tam budem". Vzpomněl jsem si na památná slova pana PP, který napsal, že klimatická změna se projevuje zprůměrováním počasí na nějakou střední neustále ošklivou hodnotu. smiley Ovšem výkyvy počasí v tomto období byly odjakživa zcela normální a to nejen za našeho života, ale daleko dříve před tou tak zvanou klimatickou změnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 17.4.2024 11:21

Tak v čem vlastně je ta klimatická změna?

Duben, stejně jak leden za kamna vlezem.

Ve španělsku dozrávají už týden první meruňky. https://www.youtube.com/watch?v=ZSNmuW4y7bg cheeky  crying MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 17.4.2024 13:48

Krtek, ten si v klidu ryje, na mě došla fantazie, že v JŮ ES EJ kus prérie, kde nemrzne, nic nehnijecheeky. Co nadělám, je to z ruky, polituju tamní kluky, že z tornáda mají fuky-pak si vyber, zda náš mrázek či ten jejich vichrů zásek. Oblečeme dva, tři svetry, napěchujem kamna petry, týden zmizí jako vánek, posílí nás delší spánekwink, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika