Olivy v nalevu - bile tecky



host - 236.1 (?)
9.12.2023 9:41

Diskuze mi přijde absurdní. Pokud otevřu konzervu a její obsah po týdnu změní vzhled, vůni či chuť, tak ji nejím a ani nezkouším, zda mi podle obrázku někdo poradí. Každý mikrobní proces je spojen s fermentací, samozřejmě ne všechny jsou zdraví škodlivé. Ale jestli někdo podle fotky pozná o jakou kontminaci (kvasinky, bakterie) jde, tak je frajer. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 8.12.2023 18:30

234.112 : mistr demagog opět perlí. Mám pocit jakéhosi dejavu, jakobych se tu před lety už s někým takovým setkal. Když přestal, měl jsem radost že už je v tahu. Bohužel předčasnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.246 (?), 8.12.2023 19:42

Zkontrolujte, zda na olivách není plíseň nebo bílá skvrna

Jakmile je jednou otevřete a pochutnáte si na nich, nějak zapomenete, že jste je nechali dlouho v kuchyni nebo v lednici. Teď potřebujete olivy na nějaké chutné italské první chody? Nejprve byste se měli podívat na obsah uvnitř. Zkontrolujte, zda na olivách není plíseň. Pokud vidíte tenkou vrstvu bílé plísně, je třeba vaše olivy zbavit. Pokud však na olivách vidíte bílé skvrny, vyniká to u oliv ve slaném nálevu, ale ne u oliv bez nálevu. Mezzetta uvádí, že olivy jsou jedlé i po odstranění bílých skvrn na nich, protože jsou pouze známkou procesu fermentace oliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 9.12.2023 9:41

Diskuze mi přijde absurdní. Pokud otevřu konzervu a její obsah po týdnu změní vzhled, vůni či chuť, tak ji nejím a ani nezkouším, zda mi podle obrázku někdo poradí. Každý mikrobní proces je spojen s fermentací, samozřejmě ne všechny jsou zdraví škodlivé. Ale jestli někdo podle fotky pozná o jakou kontminaci (kvasinky, bakterie) jde, tak je frajer. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.246 (?), 9.12.2023 14:58

Tak proč sem lezeš když je to absurdní?Pani měla problém s bílejma tečkama na olivach a výrobce v článku píše, že pokud je to v nálevu muže to být sůl. Alespoň jsem měl snahu najít něco ty fotko. Taky proto, aby se ta traparna skončila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.221 (?), 9.12.2023 21:24

Děkuji moc za snahu najít odpověď. Jednalo se o olivy které se prodávají v zahraničí na váhu, takže žádná plechovka, jak píše níže pán, který považuje diskusi za absurdní. Oceňuji ty, kteří se snažili odpověď najít, protože o tom diskuse je, a ne o tom, psát jak je dotaz absurdní atd... takové příspěvky jsou k ničemu. 
Takže ještě jednou díky všem, co měli snahu pomoci.
 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 7.12.2023 9:14

Tak to prostě vyhoďte, když se vám to nezdá! Tady to přece nevyřešíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika